Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai ir pareizi likvidēt Vides ministriju?

Inese Sedleniece, Madonas reģionālās vides pārvaldes Gulbenes daļas vadītāja
Uz vietas - maz speciālistu
Jānis Lūkins, Madonas reģionālās vides pārvaldes speciālists
Procesi kļūs nevadāmi
Jevgēnijs Sobko, Madonas reģionālās vides pārvaldes priekšnieks
Apvienošanā saskata risku

Uz vietas - maz speciālistu

Inese Sedleniece, Madonas reģionālās vides pārvaldes Gulbenes daļas vadītāja

 

Tas ir tikai normāli, ka katrai nozarei ir sava ministrija, piemēram, par zemkopību gādā zemkopības ministrija, par vidi - Vides ministrija. Tikai pirmām kārtām jāraugās, kāds ir ministrijas sastāvs, cik tā ir skaitliski liela un tamlīdzīgi, lai nesanāk tā, ka rajonos strādā ļoti maz cilvēku, bet ministrijā šis aparāts ir pārāk liels.

 

Ja sabalansētu ministrijas darbinieku skaitu ar tiem speciālistiem, kas veic vides aizsardzības pienākumus, būtu tikai normāli. Valstij no tā nerastos lielāki zaudējumi. Valsts no tā tikai iegūtu. To es varu attiecināt ne tikai uz Vides ministriju un Vides departamentu.

 

Šobrīd rajonā esam tikai divi inspektori. Viens atbild par dabu, otrs risina jautājumus, kas saistīti ar vides piesārņojumu. Mums papildus ir jāskata jautājumi, kas ir saistīti ar citiem rajoniem, tāpēc darba apjoms ir liels, bet Vides ministrijā un departamentā strādā ļoti daudz cilvēku. "Augšu" vajadzētu mazāku un izvērtēt pēc lietderības, zināšanām un pieredzes.


Procesi kļūs nevadāmi

Jānis Lūkins, Madonas reģionālās vides pārvaldes speciālists

 

Nav loģiski likvidēt Vides ministriju. Runa varētu būt par kaut kādu atsevišķu funkciju vai ministrijas aparāta samazinājumu, kur šobrīd departaments ir departamenta galā. Mēs, tie, kas esam zemākajā līmenī, jau nemitīgi savelkam jostu.

 

Protams, reorganizācija ir nepieciešama. Ja šādas ministrijas nebūs, vai arī tā tiks apvienota ar kādu citu ministriju, ļoti cietīs vides aizsardzība, tiks nobrucinātas visas labās iestrādes, kas šobrīd ir izveidotas. Lielākās bažas ir par piesārņoto dabu, jo cilvēki atļausies rīkoties pēc saviem ieskatiem. Tiks piesārņotas ūdenskrātuves, meži un daudz kas cits.

 

Mūsu lielākais uzdevums ir strikti sargāt tās dabas vērtības, kas mums šobrīd ir, piemēram, dabas liegumus un citu. Ja likvidē ministriju, tiek likvidēta visa sistēma. Globāli izsakoties, visi procesi, kas ir saistīti ar piesārņojumu, ar attīrīšanas iekārtām un atkritumu savākšanu, kļūs absolūti nevadāmi.

 

Apvienošanā saskata risku
Jevgēnijs Sobko, Madonas reģionālās vides pārvaldes priekšnieks

 

Vides sistēmā strādāju kopš tās izveidošanas sākuma. Atceros, ka padomju laikā nozaru ministrijas pārvaldīja katra savu nozari arī vides jomā, piemēram, Mežu ministrija kontrolēja mežus, Zemkopības ministrija - lauksaimniecības piesārņojumu un tamlīdzīgi. Vides aizsardzība ir gan zemkopībai un rūpniecībai, gan arī citām nozarēm, tāpēc tas ir skatāms kompleksi. Tikai cilvēki, kuri nepārzina, cik normatīvo aktu, likumu un jautājumu kontrolē un pārrauga Vides ministrija, var teikt, ka ministrija ir jālikvidē vai jāpievieno kādai citai ministrijai. Šī nozare ir ārkārtīgi plaša un nopietna, tāpēc nav pareizi to apvienot ar vēl divām vai trijām ministrijām.

 

Ja ir doma par jaunu veidojumu, tad ir jāzina, kas notiks ar tām struktūrām, kas strādā rajonos? Pagaidām tas nav saprotams. Kā vienā, tā otrā gadījumā saskatu risku vides aizsardzībā.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti