Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai Latvijā ir krīze? 2

Mans darbs saistīts ar lauku cilvēkiem un viņu ikdienu. Dzirdu daudzus dzīves stāstus, ieklausos ļaužu priekos un bēdās. Mani novērojumi ir šādi par dzirdēto: cilvēki ar lielu prieku atceras aizgājušos "krievu" laikus, kad visiem bija pastāvīgs darbs, alga katru mēnesi un nevajadzēja uztraukties, vai būs ko ēst.

Visi strādāja un kopā priecājās. Tika rīkoti daudz dažādi pasākumi, zaļumballes utt. Latvijas zeme bija apkopta un saimniekošana ritēja pilnā sparā. Lauku ļaudis mājās turēja lopus savai iztikšanai un arī pārdošanai, pat trušus bija izdevīgi audzēt. Daudzi strādīgi un centīgi cilvēki bija iekrājuši kādus tūkstoš rubļus vecumdienām, bet, ak vai, naudas reformā dabūja vairs tikai dažus garšus par mūža darbu. Tā saucas visas tautas apzagšana. Kas par to atbildēs? Vai to var vispār piedot?


Bet tagad... vai kādam ir vēl prieks? Te, laukos, kultūras nami tukši, dažviet pat izdemolēti. Cilvēki ir norūpējušies par šādu dzīvi. Neziņa un izmisums... Vai tur nav jāauro? Kad un kas beidzot sadzirdēs latviešu tautas sirdspukstus? Vai tiešām mūsu valdības kungi ir tik tālu no realitātes, ka visas tautas iejūgšanos parādu verdzībā sauc par treknajiem gadiem? Tas vienkārši ir neticami aprobežoti un banāli. Tūkstošiem latviešu ir aizbraukuši darba meklējumos uz svešām zemēm, lai nodrošinātu iztikšanu sev un savām ģimenēm. Kā lai ciena tādus kungus, kas nicina savu tautu?


Vai Latvijā ir krīze? Jā... jau kādus 18 gadus, kopš viss tika likvidēts un izsaimniekots. Tad arī tika sagrauta visa valsts ekonomika un izputināta lauksaimniecība un ražošana. Nesen daudzi zemnieki un fermeri atsāka saimniekot. Atjaunoja vecās ēkas, cēla jaunas pēc Eiropas Savienības standartiem un prasībām, citi iegādājās labu tehniku zemes darbiem. Lai atbilstu visām pieprasītajām normām, visi ņēma kredītus, ieķīlājot savas zemes un īpašumus. Un kas notiek? Nevienam vairs nevajag ne cukurbietes, ne pienu, ne gaļu, jo visu ieved no Eiropas Savienības. Nu cukurbietes iear zemē, gotiņas izkauj, nu jālikvidē viss, lai tikai kaut kā tiktu ārā no kredītiem un nezaudētu vēl savus īpašumus.

Tā ir vienkārši ņirgāšanās pat latviešu tautu. Ienākot lielveikalu tīkliem ar importētajām precēm, izputēja simtiem mazo uzņēmēju un vietējo ražotāju. Te nu bija visi mūsu centieni... samīti dubļos... pilnīgā bezcerībā... Kā var tautas cienīt tos, kas par to ir atbildīgi?


Zinu kādu vīru, bijušo kolhoza priekšsēdētāju, kas tomēr nepieļāva tajos "juku laikos" visu likvidēt un padomāja arī par vietējiem cilvēkiem un pārstrukturizējās no kolhoza par SIA un turpināja iesāktos darbus. Joprojām vēl tagad daudzi tā ciema iedzīvotāji strādā uzņēmumā un ir bez bēdas, jo viņiem vismaz ir kaut kas nevis pliks bads. Kaut vairāk būtu bijis tādu cilvēku, bet diemžēl daudzviet ir redzami aizauguši lauki, pamestas mājas, izdemolētas ēkas un lopu kompleksi, kur visur agrāk notika spraiga dzīve.


Kas notiek Latvijā? Vai latvieši vairs nemāk paši izaudzēt tomātus un gurķus, ka tie jāieved no Spānijas? Vai latvieši vairs nemāk uzziedināt rozes un neļķes, ka tās jāieved no Holandes? Kāpēc āboli jāieved no Polijas? Vai latvieši neprot šūt un mēbeles taisīt? Vai neprot cept cepumus un ražot konfektes? Kāpēc cūkgaļa un siers jāieved no citām valstīm?

Ja latviešu tauta ražotu visu priekš sevis un būtu pašpietiekama, mums visiem darba būtu pāri galvai un sava nauda paliktu pašu zemē. No valdības puses milzīgs solis latviešu tautas labā būtu ierobežot milzīgo importēto preču daudzumu, tādā veidā atbalstot vietējo ražošanu un iekšējo ekonomiku.

Varbūt ir vērts padomāt par daudz lielāku nodokli ievestajām precēm, nevis pacelt nodevas vietējiem uzņēmējiem, tos vēl vairāk iedzenot bankrotā. Līdz šim valdība ir pierādījusi, ka ir nesaimnieciska, savtīga un patiesībā nemaz nezina, kas ir Latvija un tās tauta. Bet mēs gaidām, vēl mazliet ceram, pacietīgi piedodam un atkal gaidām...

Ieteiktu kādam valdības kungam kā karalim Artūram - nevienam nezinot iegriezties kādās lauku sētās attālākos šīs zemes nostūros un parunāties ar cilvēkiem par dzīvi, nevis apskatīt skaistākās Latvijas vietas un ēkas... Variet droši ticēt... realitāte būs šokējoša un graujoša...


Dievs, svētī Latviju! Atver redzīgas acis un dzirdīgas ausis, dod spējīgus darītājus, lai latviešu tauta var atkal gūt cerību un ticību gaišākai nākotnei, lai tie simti un tūkstoši mūsu mīļo, kas aizbraukuši prom uz svešām zemēm, var atgriezties uz savām tēva mājām, uz savu Latviju!

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ne jau kartupeļus no Marokas vien veikalā var ieraudzīt, bet arī ābolus no Ķīnas! Rudens pusē tie maksāja, kādi 1,26 Ls/kg. Tālāk jau vairs nav kur iet!!! Laikam jau mums baigi izdevīgi impiortēt no ķīnas ābolus, kuros sagrūsta nez kāda ķīmija, bet pašu āboli, lai sapūst! Tirgotājiem - navārs!

pirms 10 gadiem, 2009.02.11 00:37

***

ar lielu pārsteigumu nesen veikalā ieraudzīju KARTUPEĻUS NO MAROKAS - ārprāts!

pirms 10 gadiem, 2009.02.10 22:42

Lietotāju raksti