Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai nepieciešams pagarināt dzīvnieku uzturēšanas laiku patversmē? 1

Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā paredz palielināt dzīvnieku uzturēšanas laiku patversmē no 14 līdz 30 dienām, lai dotu iespēju dzīvnieku pilnvērtīgi sagatavot un piedāvāt adopcijai un pēc iespējas samazinātu veselo un dzīvotspējīgo dzīvnieku eitanāziju skaitu.

Likuma izmaiņas paredz stiprināt arī sabiedrisko kontroli dzīvnieku aizsardzības un labturības jomā. Likumprojekta autori uzsver, ka ir nepieciešamas nepārprotami noteikt, ka personām, kas pret dzīvniekiem izturas cietsirdīgi, konfiscē dzīvniekus un aizliedz tām dzīvniekus turēt arī turpmāk.

Tāpat likumprojekts paredz izstrādāt valdības noteikumus bezsaimnieka kaķu aizsardzībai, nosakot bezsaimnieka kaķu juridisko statusu, sterilizācijas kārtību, kā arī sterilizētu bezsaimnieka kaķu minimālās labturības prasības.

Šobrīd par jautājumu var izteikt savu viedokli platformā “parvaipret.lv”, kur pēc ceturdienas plenārsēdes varēs redzēt, kā deputāti lēmuši šajā jautājumā un salīdzināt savu atbildi ar katru deputātu un politisko partiju.

Līdzīga iniciatīva, tikai ar prasību pagarināt dzīvnieku uzturēšanu patversmē līdz 60 dienām, patlaban vāc atbalstu arī ManaBalss platformā. Ar to var iepazīties šeit: https://manabalss.lv/i/1611.  3. decembrī par šo iniciatīvu RīgaTV 24 tiek ierakstīts arī iknedēļas raidījums “Mana Balss”, kas būt ēterā svētdien, 15. decembrī, plkst. 20:00.

Seko līdzi darbiem nevis solījumiem!

Pievieno komentāru

Komentāri 1

M.Zujāne, DzAB “Ķepaiņu draugu klubs” dibinātāja

Kamēr bezpajumtes /bezsaimnieku kaķiem ar likumu nebūs nodrošināta neterminēta uzturēšanās patversmē, problēmu atrisināt neizdosies. Nevēloties nolemt bezpajumtes kaķus drošai nāvei, cilvēki neziņo par šādiem kaķiem. Ir jāsaprot, ka šie nelaimīgie dzīvnieki ir bezatbildīgu cilvēku rīcības sekas. Terminēta uzturēšanās patversmēs nav humāna rīcība! Valstij ar vienotu programmu (pietiekams dzīvnieku patversmju pārklājums visā valstī) ir ielaistā problēma nevis jāpaslauka zem tepiķa, bet gan jāuzņemas atbildība un JĀATRISINA dzīvnieku un ar tiem saistītas vides aizsardzības vārdā! Biedrības bez vienotas valsts HUMĀNAS programmas šo situāciju atrisināt nevar. Patversmju pārklājuma izveidošanai būtu vajadzīgi 25 mlj eiro plus ikgadējas telpu uzturēšanas izmaksas, TAD b-as spētu jau tālāk tās uzturēt ilgspējā.

pirms mēneša, 2019.12.05 19:05

Lietotāju raksti