Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai tapsim gudrāki?

"Čau, kaimiņ, vai tu gaidīji Jēci?"
"Nu, protams, Jēcīt, priecājos par tavu apmeklējumu. Ko nu labu sacīsi?"
"Sacīt jau ir ko, visi kaut ko saka, tikai kāda no tā jēga? Vienīgais labums, - no sirds nokratīt to, kas tur sakrājies."

"Nu, jā, Jēcīt, tā gan."
Pēc brītiņa šis vairs nav valdāms: "Saki, vai mēs esam vai neesam muļķi?"
"Nudien, Jēci, tā kā negribas piekrist, ka esam galīgi muļķi, bet idioti zināmā mērā esam. Pie tam ar īsu atmiņu. Starpvēlēšanu posmā, kamēr strādā mūsu ievēlētie kungi, mēs jau esam aizmirsuši, ko šie mums solīja. Nu tāpat kā manai Amālijai - pa vienu ausi iekšā, pa otru ārā!"
"Nu re, tāpat domāju es. Visu partiju lokomotīves mums katrreiz solījušas debesu brīnumus. Mēs klausījāmies pavērtām mutēm! Vai atceries, kā kungi luncinājās pirms iestāšanās ES? Kādi labumi mūs gaida, kad būsim ES, un kas ar mums notiks, ja tajā neiestāsimies! Mūs okupēs lielie kaimiņi, mums nebūs naudas, par ko salabot ceļus! Jā, šis ceļu jautājums traģiski komisks. ES tā līdz šai pat dienai nelabo mūsu ceļus. Lūk, 2009.gadā ceļu fondu nauda nocirpta it kā par 25 %. Tā ka arī turpmāk uz asfalta būs "guļošie Šleseri". Pagājušajā otrdienā kaimiņu Pēcis veda sievasmāti pie daktera uz Gulbeni. Cilvēks neieskatījās, ka uzbrauc "guļošajam Šleseram". Nu tā tautā sauc tās bedres asfaltā. Šī izrādījās nestandarta bedre - 25 centimetrus dziļa un platāka par pusmetru. Žigulītim riepa pušu, sievasmātei zobu protēzes no mutes laukā. Šai asaras un lāsti mijās vai pusdienu."


"Jā, Jēcīt, dzīve pilna dažādiem pārsteigumiem. Redzi, mūsu varasvīri arī aicina visus ražotājus domāt par konkurenci, tās uzlabošanu un mūsu ražojumu iepludināšanu ES tirgū.

 

Grūts uzdevums ražotājiem, jo mūsu spices vīri ar ausi neklapē un izliekas nedzirdīgi saucienam. Nu, kungi, ierobežojiet šos mežonīgos preču plūdus no citām valstīm! Muļķim būtu jāsaprot, ja imports pārsniedz eksportu, tad ir vāks tiem ražotājiem. Nu, Jēcīt, tā domājam mēs. Jo neizprotam brīvā tiegus noteikumus. Pēc kungu sacītā uzvar stiprākais, apsviedīgākais, konkurētspējīgākais. Nu apmēram tā, kā vistu kūtī, kad tajā daudz gaiļu.

 

Vai martā - runču laikā. Vienmēr uzvar stiprākais, apsviedīgākais, nevis gudrākais! Jo tie "dumjākie" tā ir izveidojuši tirgus politiku. Tā nu tas ir, Jēcīt, varbūt mēs arī tapsim gudrāki!"

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti