Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valdis Kalnozols: pārtraucam tautu padarīt slimu! 15

Viedi un stipri vīri, kuri dibināja Latvijas valsti un rakstīja tās Satversmi, jau ir izstrādājuši mūsu valsts veselības aprūpes sistēmas vīziju, būtību un uzdevumus.


Satversmes 111. punktā ir skaidri un gaiši teikts - Latvijas valsts aizsargā iedzīvotāju veselību un nodrošina minimālu medicīnisko palīdzību.


Diemžēl pašlaik Latvijā ir pilnīgi pretēji - minimāli tiek aizsargāta un veicināta iedzīvotāju veselība, bet simtiem miljonu eiro tiek novirzīti slimību ārstēšanai.


Latvijā cilvēki tiek padarīti slimi. Ar katru gadu slimību pabalstos izmaksātā summa pieaug par 20-40 miljoniem eiro, 2016. gadā tie bija 120-140 miljoni eiro.

Faktiski ar nodokļu maksātāju naudu mēs atbalstām citu zemju tautsaimniecību - ārzemju zāļu un medicīnas iekārtu ražotājus. Tiem ir izdevīgi, lai tauta būtu slima un atkarīga no zālēm, nevis vesela, domāt un rīkoties spējīga.


Kas ir jādara?!

- Rīkojot informatīvas kampaņas, algojot speciālistus, izskaidrojam, ko nozīmē dzīvot veselīgi - kāpēc ir nepieciešamas fiziskās aktivitātes, uzturēšanās svaigā gaisā, veselīgs uzturs, atpūta, regulāras profilaktiskās veselības pārbaudes u.c.


Tagad mēs ejam vieglāko ceļu, slinkojam un saslimstot meklējam ārsta palīdzību, tādējādi tērējam valsts nodokļu maksātāju naudu. Nerunājot par smēķētājiem un alkohola lietotājiem, kuri apzināti bojā veselību! Jebkuras zāles, ko lietojam, bojā kādu citu orgānu veselību. Un kurš gan spēs pateikt - vai esi izveseļojies zāļu vai placebo efekta ietekmē?


- Fiziskajām aktivitātēm jābūt pieejamākām un tām ir nepieciešams valsts finansiāls atbalsts.


- Liela nozīme ir veselīgam uzturam, jāēd viss, kas organismam ir nepieciešams - dārzeņi, salāti, piena produkti, gaļa utt. Ar pārtiku uzņemot visas nepieciešamās vielas, organisms neslimos (izņēmums varētu būt ģenētiskās slimības). Piemēram, vēža profilaksei speciālisti iesaka uzturā vairāk lietot produktus, kas organismā rada sārmainu vidi (dārzeņus, salātus), jo tad ir mazāks risks attīstīties ļaundabīgajām šūnām.


- Latvijai jākļūst par veselīga uztura eksportētājvalsti. Nodokļu maksātāju naudu, kuru valsts novirza, atbalstot ārzemju medicīnas industriju, ir jāiegulda veselīgas pārtikas ražošanas attīstībā. Valstij jāatbalsta vietējie ražotāji ar labvēlīgu nodokļu sistēmu, sniedzot finansiālu, kā arī cita veida atbalstu. Risinājums būtu arī pārtikas precēm noteikt valsts pārdošanas cenu, lai ražotāji konkurētu nevis ar lētāku cenu, bet ar kvalitāti, ražojot veselīgu pārtiku.


Ulmaņlaikos Latvija bija viena no lielākajām sviesta eksportētājvalstīm Eiropā. Latvijai ir visas iespējas kļūt par vienu no lielākajām veselīgas pārtikas ražotājvalstīm – līdzīgi kā Šveice.


- Atbalstam, nevis nežēlīgi un agresīvi norokam savējos - politiķus, uzņēmējus, māksliniekus, kas atšķiras no citiem, nāk ar savu viedokli, spēju nopelnīt - gan sev, gan arī valstij, sabiedrībai. Spilgts piemērs tam bija nesenā pretvēža zāļu Rigvir sāga. Mani personīgi šokēja tas, ar kādu niknumu latvieši ir gatavi iznīcināt savu tautieti – zāļu ražotāju. Identiska situācija bija arī ar suņu barības DOGO ražotāju.


Latvijas veselības aprūpes prioritātei jābūt veselības aizsardzībai un tikai tad seku likvidēšanai – slimību ārstēšanai.


Gana bendēt tautu, atbalstot farmācijas un medicīnas iekārtu industriju!


Mens sana in corpore sano - veselā miesā, vesels gars.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

haralds

ir arī versija, ka sākotnēji teksts "ak, kaut veselā miesā mājotu vesels gars!" un ka fizkultūriešu ar gad-100-tiem pagriezuši tekstu sev par labu!

pirms gada, 2017.09.25 11:07

Dzintra

Paldies par šo rakstu!
Ceru, ka arvien vairāk mūsu valsts iedzīvotāju sāks domāt "veselīgi" un attiecīgi arī rīkosies, jo tikai mēs paši varam sevi uzturēt pie veselības. Diemžēl, valdībai par savas tautas veselību galva nesāp, arī medicīnas darbiniekiem - nē. Pēdējā laikā presē atspoguļotie fakti un notikumi to skaidri parāda. Mums pašiem sevi jāuztur pie veselības, pareizi ēdot, daudz lietojot ūdeni, kas skalo organismu un daudz kustoties. Faktiski gandrīz visa veikalos un tirgos iegādājamā pārtika ir slimības izraisoša. Lietderīgais būtu iegādāties visu no zemniekiem, kur audzēts tiek nelielos daudzumos- tikai lai pietiktu savai ģimenei un neliels pārpalikums pārdošanai. Tas gan varētu būt nedaudz dārgāk, nekā lielveikalos iegādājamā prece, bet lētāk nekā vēlāk slimību ārstēšanai iegādājamie medikamenti. Jāņem arī vērā medikamentu blakus iedarbības.

pirms gada, 2017.09.25 13:05

eh>>Dzintra

Dzintra, Tu esi naiva. 99% populācijas ēd industriālo pārtiku. Un tas ir tikai normāli. Lielpilsētās lauku labumi drīzāk ir našķis, nevis maize dienišķā, jo individuālo zemnieku audzētā barība ir nevis "nedaudz dārgāka", kā raksti, bet krietni dārgāka. Lielpilsētās ļaudis dzīvo jau paaudzēm lietojot veikala pārtiku. Un kas no tā? Nekas. Izdzīvos tas, kurš pielāgosies. Šo dabas likumu neviens nav atcēlis. Vispār ēšana šobrīd nolikta tādā kulta statusā, it kā nebūtu interesantākas lietas par ko domāt un darīt:)

pirms gada, 2017.09.25 17:35

Heide

Ozola kungs,var domāt veselīgi ,bet ēst vesrlīgi pensionārī šai valstī nu nekādi nevar,Iesaku pamēģināt iztikt mēnesi nomaksājot visus komunālos maksājumus,par 100eiro,zāles,un tad ko veselīgu varat ēst par pāri palikušo.Diemžēl,jūs visi rēķiniet tikai visu dzīvi no saviem biezajiem makiem,un nevienam jūsu brālim,jeb māsai pat prātā nienāk ,kā dzīvo sirmjgalvji. Jo par viņiem runājat un rūpējaties tik mas,tikai tā starp citu,garām ejot.Par ko jums visiem būtu jābūt kaunam,ko diemžēl nezinat pat kas tas ir.

pirms gada, 2017.09.25 17:43

Acs

Kalnozola kungs, virziens pareizs, bet vairumam nerealizējams. Varbūt kā deputāts vispirms sāciet ar to, ka panākat, ka no lielveikalu plauktiem tiek aizvāktas visas pārtikas preces ar E-vielu klātbūtni? Un, vai Jūs esat tik naivs domājot, ka dārzeņi - kartupeļi, kāposti, burkāni utt. komercijai tiek izaudzēti ar dabīgo mēslojumu? Tā ka mazāk runu un vairāk rīcības, deputāta kungs. Citādi tāds kārtējais populisms vien sanāk, tikai ar citu "mērci".

pirms gada, 2017.09.27 20:23

Pircēja viedoklis

Kalnozola kungs, no ar E-vielām nepieštopētas pārtikas lielveikalu plauktos risināsana ir jāsāk ar šāda piedāvājuma apturēšanu. Šoreiz, tātad, no otra gala, jo ja cita piedāvājuma (pat par paaugstinātu cenu, piem., Gulbenē bez tirgus ar tādu piedāvājumiņu izdzīvot nevar) nav, tad ir jāēd to, kas ir nevis ko vajag. Šoreiz tirgus piedāvājumu diktē nevis pircējs, kā tam ir jābūt, bet ražotājs. Tad nu kā deputāts sāciet rīkoties, lai panāktu, ka notiek nevis ačgārni (kā tagad), bet lietas nostātos savās vietās. TAD no Jūsu runām tiešām būs jēga.

pirms gada, 2017.09.28 09:08

mazā

Varbūt vajadzētu sākt ar pašiem ražotājiem, kas mūs indē.Neliels piemērs, A'dažu čipsi, labi,neveselīga pārtika, bet ne par to, preci ko Ādažu čipsi ražo prieks citām valstī, tiek ražoti ar saulespuķu eļļu, bet priekš Latvijas tautas tiek ražoti no palmu eļļas,kas ir inde, ko teiksiet, un tā visi produkti, kas paliek te, ir gatavie mēsli, ko sūta prom uz citām valstīm, ir gana labāki.Secinājums? Mūsu tauta tiek indēta speciāli, un deputāti palīdz ātrāk mūs dabūt pie vietas.Un par to pārtiku, ko mēs pērkam veikalos, protams ka Latvijas ražotāju prece ie vienk, ne visiem pa kabatai, tā ir pārāk dārga, un tādēļ pērkam to, kas lētāks, paskatamie viens uz otru, paši nav resni, bet vēderi priekšā gandrīz visiem , palmu eļļas, e vielu un visādu citādu mēslu rezultāts.

pirms gada, 2017.10.07 16:29

Banuta

Kas attiecās uz pārtiku ,Latvijā ražoto pārtika tiešām nav domāta visiem pa kabatai .Pensijasir mazas un pensionāri cenšās nopirkt to lētāko, kas diez vai veselībai noderīga un slimības izraisoša .Zāles ir pārāk dārgas un veselības sistēma nav sakārtota.

pirms gada, 2017.10.07 17:44

e3

Tikai nevajag la la Kalnozol,Jusu,deputatu noziedziga riciba pret tautu padara to slimu,Jusu mantrausiba padara tautu slimu,Jusu deputatu bezatbildiga riciba pret tautu,Jusu partapsana no tautas kalpiem par kakla kungiem,par tautas masu slepkavam

pirms gada, 2017.10.07 18:28

ilga

Ko tad darīsi ,ja ,pat gados jauni , slimo ar kaulu slimībām un sirds slimībām ? Vai tad ārstus interesē ,kāpēc tas tā . Galvenais uzrakstīt receptes vai kaut kur aizsūtīt ,lai pateiktu ,kas par vainu . Bet tālāk ? Tas tā arī paliek ..pēc laika sāc visu no gala . Ja esi gados ,tad vēl pasaka ,ko tad tur var gribēt ,jo gadi . Manai māsīcai ta`arī pateica ...cik tad ilgi taisies dzīvot ? Manuprāt , ārstu par daudz ,kvalitātes un intereses ,par savu pacientu ,nav

pirms gada, 2017.10.07 18:43

Īstais runàtàjs

Vismazāk interesē šī sieviešu sitēja un pazemotāja ,ar šizofrènijas un Pārkinsona slimības iezīmēm,viedoklis. Dzīvē nācies redzēt šī tipa "izpausmes", reti pretīgs tips....

pirms gada, 2017.10.07 19:41

imants

Fiziskam aktivitatiem ? Tas nozime cinities ar slimibas celoņiem , nevis ar slimibam kuras jau jelaistas jau . bet kur paliks biznes no zales tirgošanas , tas jenesigakas neka cinities ar slimibas celoņiem , mums biznes biznes galvenais .

pirms gada, 2017.10.08 10:28

Aina

Raksts ir labs un atbilstošs mūsdienām. Ārsti nav ieinterēti izārstēt pacientu, bet gan pastiept slimību ilgāku. Zāles izraksta pašas dārgākās un vēl pasaka, kurā aptiekā jāpērk, jo par to viņiem nāk naudiņa. Pārtika ir piebāzta ar visādu ķīmiju, kur mūsdienu cilvēkam var būt veselība. Visi to zina, arī deputātu kungi, arī Jūs tai skaitā, Kalnozola kungs,bet neviens neko nedara, jo nav izdevīgi. Labāk lai tie vienkāršie izmirst, biezie var atļauties labāko.

pirms gada, 2017.10.08 10:50

Daiga

Tā lūk! Nacionālā politika vis okei!manini nobloķehaja! Pajautāju! Kapēc mana nauda nonak bamkā

pirms gada, 2018.01.25 02:31

Daiga

Nepadodos! Da nevaig es bloku! Arī uzrakstīšu uz sienas! Vis okei! Ar visu! Lai darba devēji imaksā naudu laIcīgi,nvis apčakarē!

pirms gada, 2018.01.25 02:38

Lietotāju raksti