Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vasarsvētki katoļu draudzē 1

Vjačeslavs Bogdanovs, Gulbenes katoļu draudzes priesteris
Vasara katrreiz ir tāda, kādu Dievs mums dod. Vasarsvētki katoļiem ir Svētā Gara nonākšanas jeb nosūtīšanas svētki. Par to rakstīts Apustuļu darbu grāmatā. Apustuļi Jeruzālemē lūdzās Dievu kopā ar Jaunavu Mariju.

Vasarsvētkos svētdien Gulbenes katoļu draudzē notika arī iesvētības 25 svētdienas skolā gājējiem, tajā skaitā 21 bērnam un četriem pieaugušajiem. Viņi pirmo reizi gāja pie dievgalda.

Vasarsvētkus var saukt arī par baznīcas dzimšanas dienu, jo tieši pēc Vasarsvētkiem apustuļi sāka pildīt uzdevumu, ko saņēma no Kristus (ejiet un māciet!), visas tautas kristīdami Dieva Tēva, Dieva Dēla un Svētā Gara vārdā. Pateicoties Svētā Gara žēlastībai, sākās evaņģēlija sludināšana. "Gara sabiedrība" - tā Svētais Augustīns nosaucis baznīcu kādā no saviem sprediķiem. Un jau pirms viņa Svētais Irenejs bija formulējis: "Kur ir baznīca, tur ir Dieva Gars, un, kur ir Dieva Gars, tur ir baznīca un ikviena žēlastība; Gars ir patiesība, un attālināties no baznīcas nozīmē atsacīties no Gara un tātad nošķirties no dzīvības".

 

Jūnijs zīmīgs arī ar to, ka gulbeniešiem Kravaļu dzimta būs devusi katoļu baznīcai jau trešo priesteri. Ilmārs Kravalis 28.jūnijā pulksten 18.00 tiks svētīts par priesteri Svētā Jēkaba katedrālē. 4.jūlijā viņš pirmo reizi patstāvīgi vadīs dievkalpojumu Gulbenes katoļu baznīcā. Ilmāra brāļi Andris un Juris ir gulbeniešiem labi pazīstami priesteri.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Lietotāju raksti