Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Visā Eiropas savienībā tiek atzīmēta 112 diena

Rīt, 11. februārī, visā Eiropas Savienībā (ES) atzīmēs vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu tālruņa 112 dienu, kuras ietvaros jau no šodienas norisināsies vairākas informatīvās kampaņas, lai veicinātu sabiedrības informētību par 112 numuru, uz kuru zvanot iespējams saņemt operatīvo dienestu palīdzību visās ES valstīs.

Šodien 112 dienas ietvaros, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonas izglītos vairākus tūkstošus 7.-9.klašu skolēnus par pareizu rīcību ārkārtas situācijās, īpaši uzsverot to, kuros gadījumos ir jāzvana uz tālruņa numuru 112 un par sarunu kultūru zvanot uz 112. Līdztekus jauniešiem atgādinās par to, cik svarīgi ir nekavējoties paziņot par negadījumu, zvanot uz 112, nevis sākotnēji to nofotografēt. 112 dienas ietvaros daudzās Latvijas skolās ir izvietoti informatīvie plakāti, kā arī informatīvie materiāli un videoklipi par tālruņa numuru 112 izvietoti VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” telpās un SIA “Rīgas satiksme” sabiedriskajos transportlīdzekļos.

Latvijā vienotais ārkārtas notikumu numurs 112 darbojas jau 20 gadus. Piezvanot uz 112, persona var sazināties glābšanas dienestiem – Valsts Policiju, VUGD, Neatliekamo medicīnisko palīdzību, kā arī Gāzes dienestu. 112 ir sazvanāms 24/7 un zvans ir bez maksas. Šobrīd Latvijā ik dienu strādā 20 dispečeri, kuri vidēji diennaktī saņem 3500 zvanus ar lūgumiem palīdzēt. 2016.gadā kopā apstrādāti vairāk kā 1294000 ienākošie 112 zvani.


Aicinām sekot līdzi vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu numura 112 dienas aktivitātēm šeit:

Twitter.com/@ugunsdzeseji

Facebook.com/Latvianfirefighters


Pievieno komentāru

Lietotāju raksti