Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Biedrība aicina palīdzēt glābt kucēnus 20

“Sešiem nedaudz vairāk par mēnesi veciem kucēniem vajadzīga palīdzība! Mazuļi ar māti pašlaik faktiski ir pamesti novārtā. Saimnieks ir projām, viņš uzlabo veselību. Sunīte savus bērnus tur un baro zem mājas pakša – uz plika betona un zemes. Viņi taču nosals!”

Ar šādu lūgumu Stradu pagasta Mācītājmājas iedzīvotāji šajās dienās vērsās Gulbenes dzīvnieku aizsardzības biedrībā “Ķepaiņu draugu klubs”. Tā vadītāja Ira Žeigure tūlīt pat steidzās vērsās Pārtikas un veterinārajā dienestā. Tur ieteikts palīdzību meklēt pašvaldībā.


I.Žeigure uzrunājusi gan Stradu pagasta pārvaldes vadītāju Juri Duļbinski, gan novada domes priekšsēdētāju Nikolaju Stepanovu. Taču pagaidām atsaucība nav sagaidīta. Pašvaldības pārstāvji skaidrojuši, ka sunīšu nogādāšana patversmē maksājot pārāk dārgi, Stradu pagasta pārvaldes budžetā tādas naudas neesot.


“Kucēni ir jāved uz dzīvnieku patversmi Alūksnē. Viņi ir pārāk mazi, lai mēs jau viņiem meklētu jaunas mājas. To varēsim darīt, kad sunīši būs jau vismaz divus mēnešus veci,” saka I.Žeigure.


Piektdien, 28.novembrī, “Dzirkstele” kopā ar I.Žeiguri apciemoja kucēnus, kurus Mācītajmuižas iedzīvotāji pēc biedrības rosinājuma bija pārcēluši uz labāku mītnes vietu – šķūni. Suņuki tagad gulēja sienā, viņiem bija paklātas lupatas, lai būtu siltāk. Sunīšu māte uzmanīgi sekoja, kas notiek un, šķiet, saprata, ka cilvēki vēlas palīdzēt viņai un bērniem.


Mācītājmājas iedzīvotāja Agnese Marnica “Dzirkstelei” pastāstīja, ka kopā ar mammu uzņēmusies pieskatīt sunīšus. Viņa atrādīja “Dzirkstelei” katru kucēnu un pastāstīja, ka no sešiem mazuļiem tikai viena ir meitene, visi pārējie – puikas.


Biedrība nodrošinājusi barību sunīšu mammai, kā arī kucēniem piemērotu ēdienu. “Tomēr tas ir tikai pagaidu risinājums uz dažām dienām,” uzsver I.Žeigure.


Viņa joprojām gaida, kad atbildīgās amatpersonas pildīs savu pienākumu un nodrošinās kucēnu nogādāšanu patversmē, kamēr vēl aukstums nav pieņēmies spēkā. Turklāt ir taču Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kad mēs visi esam aicināti darīt labus darbus un domāt labas domas. Ja kāds iedzīvotājs vēlas iesaistīties šīs situācijas risinājumā un palīdzēt, kā arī perspektīvā kļūt par kāda kucēna saimnieku, lūdzu, zvaniet I.Žeigurei! Viņas tālrunis: 29463076!

Pievieno komentāru

Komentāri 20

Kā Dome tā var??????

Domei noteikti ir jāpalīdz šīm neaizsargātajām, mazajām suņu dzīvībiņām, - ārā taču ir auksta ziema, ne vasara! Hello from Marss!?! Un jārīkojas ir ātri, lai nevajadzētu izteikt publisku fui.

pirms 4 gadiem, 2014.11.28 22:38

Lienīte

Žēl, bet vai tad jums nav zināms, ka pagasta pārvaldes galvenais pienākums ir turēšanās pie siltā krēsla?!

pirms 4 gadiem, 2014.11.29 17:40

blusa

Iesniegums VARAM un Dzīvnieku aizsardzības ētikas padomei par pašvaldības pienākumu nepildīšanu - klaiņojošu dzīvnieku neizķeršanu un neizmitināšanu, kā arī dzīvnieku atstāšanu bezpalīdzīgā stāvoklī!!!

pirms 4 gadiem, 2014.11.29 18:10

***

Šo rakstiņu vajag ielikt Delfi un tad noteikti ātri atrdīsies cilvēki, kuri gribēs šim mazajām radībiņām dot mājas.

pirms 4 gadiem, 2014.11.29 21:32

Sveiciens no Marsa

Ūnikums! Novada Domei tagad būs jāatbild par katru zem lauku mājas pakša apbērnojušos kranci!? Tikai ar vienu noteikumu - ka katrs šajā "glābšanas operācijā" iztērētais cents tiks piedzīts no suņa saimnieka vismaz divkāršā apmērā. Ne novada domei, ne pagastam nav jāizšķiež ļīdzekļi tikai tāpēc, ka kāds atļaujas būt klaji bezatbildīgs. Apbrīnoju komentētāju domāšanas līmeni - "Kā Dome tā var?" "Iesniegumu VARAM par Domi! u.t.t." Katram pieaugušam cilvēkam pašam par savu rīcību vairs nav jāatbild? .

pirms 4 gadiem, 2014.12.01 22:57

Ira Žeigure

Šis ir tās sekas ko ik viens no apkārtējiem ,kas tajā brīdī pārzināja šo izveidujušos siruāciju,ka saimnieks bezatbildīgi pamet suni.Ja būtu griezušies pēc palīdzības kādā no atbildīgajām organizācijām,tad nebūtu jāvaimanā ,ka( Novada Domei jāatbild par katru zem lauku mājas pakša apbērnujušos kuci.) MK noteikumos Marsiāni varat izlasīt kam ir jārūpējas par pamestajiem dzīvniekiem.

pirms 4 gadiem, 2014.12.02 15:07

Tepat no Zemes

Paldies, Jums Ira!
Jā, mūsu pašu vienaldzība un "radības kroņa" apziņa ir ārprātīga. Ak vai, ja pret mums katru dzīve izturētos tā, kā mēs nereti (kaut vai domās) izturamies pret tiem, kas vājāki un neaizsargātāki par mums... vai tie būtu dzīvnieki, veci cilvēki, mazi bērni, cilvēki ar īpašām vajadzībām. Dažreiz pārņem kauns, ka piederu cilvēku (iz)dzimumam.

pirms 4 gadiem, 2014.12.02 21:45

Ira Žeigure

2.decembrī ši suņu ģimene tika aizvesta uz Alūksnes patversmi " Astes un ūsas"

pirms 4 gadiem, 2014.12.02 12:23

Patiess dzīvnieku draugs

Ja ir problēmas ar suņiem, pat ar saimnieku pamestiem, tad biedrība un Dzirkstele ir "uz ausīm" vienmēr. Kad palīdzība ir nepieciešama BEZSAIMNIEKU bezpajutes kaķiem, tad tie ne biedrību, ne Dzirksteli neinteresē. Gulbenē 2 kolonijās kopā ir vismaz 21 kaķi un kaķēni, kuri salst ārā. 11 no tiem kopš vasaras nesaņem arī Rimi dzīvniekiem ziedoto pārtiku. Kaķēni ne reizi no biedrības nav saņēmuši kaķēnu sauso barību.

pirms 4 gadiem, 2014.12.02 21:59

Ira Žeigure

Ne Dzirkstele,ne arī biedrība neiedala pamestos dzīvnieku suņos un kaķos.Palīdzam visiem pēc iespējas Kas attiecas uz kaķu koloniju Lazdu ielā kur šos dzīvniekus baro gadiem un līdz šim nevar pieradināt,lai varētu noķert un sterilizērt, ko Biedrība no savas puses ir apņēmusies palīdzēt finansiāliTā ir šo cilvēku bezatbildība.Ja jau Maija Zujāne ir patiess dzīvnieku draugs tad varētu piepalīdzēt šo kaķu pieradināšanā.

pirms 4 gadiem, 2014.12.04 11:01

Maija Zujāne

Pirmkārt, biedrībai nav jātērē nauda par pilsētas teritorijā mītošos bezsaimnieku /bezpajumtes dzīvnieku sterilizāciju, jo saskaņā ar likumu un arī manu kā biedrības līdzvadītājas vienošanos ar bijušo pilsētas pārvaldes vadītāju A.Caunīša kungu un ar pašreiZējo pilsetas pārvaldes vadītāju J.Nagļa kungu uz iedzīvotāju vai biedfrības iesnieguma pamata to apmaksā pilsētas pārvalde.
Otrkārt, 2014. gada aprīlī esmu izstājusies no biedrības dēļ diametrāli pretējiem uzskatiem ar I."Zeiguri galvenajos biedrības darbības jautājumos. Iepretim Lazdu ielas 5 kolonijai dzīvo biedrības biedre / valdes locekle Bašķere, kas ir mana pēctece valdē. Viņa varētu regulāri apsekot šo koloniju un organizēt nepieciešamo palidzību, ko pagaidām nedara. Lazdu ielas 5 mājas saimniece vairākkārt ir lūgusi biedrības palīdzību kaķu noķeršanā (tas nav kā Ira iedomājas; ne velti Jelgavā nākamos dzīvnieku ķērājus speciāli apmāca šo dzīvnieku ķeršanā.- ir jāzina paņēmieni un nepieciešams arī fizisks spēks). Esmu lūgusi biedrību palīdzēt šos kaķus noķert, un katrraiz saņēmusi atbildi: "Biedrība to nedarīs." Uzskatu, ka biedrības pienākums ir palīdzēt iedzīvotājiem, gadījumos kad viņi paši netiek galā un lūdz palīdzību.

pirms 4 gadiem, 2014.12.06 12:23

Šausmas ne draugs!

"Uzskatu, ka biedrības pienākums ir palīdzēt iedzīvotājiem, gadījumos kad viņi paši netiek galā un lūdz palīdzību."
SUPER! Nu kur vēl tālāk. Zujāne, jāpalīdz ir dzīvniekiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Cilvēki lai palīdz paši sev.

pirms 4 gadiem, 2014.12.06 13:38

mini.lv

ja saimnieks nevar pieradinat tas nenozime ka Irinai jadodas pasai kert tos mezonus.

pirms 4 gadiem, 2015.01.22 21:03

Maija Zujāne

Nevajag tekstu izraut no konteksta, tad nebūs šausmas. Bet vēlreiz tieši Tev, Sausmas ne draugs! Ja cilvēks nevar atrisināt problēmu ar dzīvnieku (-iem) un lūdz palīdzību, tad viņam ir jāpalīdz. Un vienmēr esmu palīdzējusi biedrības iespēju robežās, ja šāda palīdzība tika lūgta. Un arī Ira palīdz, tikai, diemžēl, ne visiem, kā, piemēram, gadījumā ar kaķu koloniju Lazdu 5. Par to bija mans pirmais komentārs, un gan jau atrisināsim šo situāciju gadījumā, ja Biedrība vēlēsies to atrisināt (man bija un joprojām ir konkrēts priekšlikums Biedrības biedriem.) Ja Biedrības biedri vēlēsies atrisināt šo problēmu, tas ir izdarāms dažu dienu laikā. Pagaidām mans ieteikums biedriem uzdot sev jautājumu: "Vai tiešām kaķi šajā situācijā ir gudrāki par cilvēkiem, lai gan ir par tiem daudzreiz jaunāki?" Ja nav gudrāki, tad atbildi atradīsiet jo drīz. Līdzīgi kā es sev uzdevu šo jautājumu un ātri atradu risinājumu.

pirms 4 gadiem, 2014.12.06 17:19

M. Z.

Dzīvnieku aisardzības "Etikas padome tikai tuvākajā laikā varēs atsākt darbu.
Pagastu pārvaldēm ir jāiedala finansējums arī dzīvnieku aizsardzības jautājumu risināšanai. Gulbenes pilsētas pārvalde šim nolūkam izmanto naudu, ko saņem no ikgadējām nodevām par dzīvnieka turēšanu.

pirms 4 gadiem, 2014.12.06 17:29

M. Zujāne

Tādēļ aicinu visus, kam ir suns (suņi) un / vai kaķis (kaķi), apzinīgi nomaksāt šo nodokli. Jo apzinīgāki būsim, jo pilsētas pārvalde vairāk spēs palīdzēt dzīvnieku problēmu risināšnā.

pirms 4 gadiem, 2014.12.06 17:34

zz

atbrauc uz Stradiem tad tu redzesi kadus nodoklus te par tiem mizielniekiem maksa.

pirms 4 gadiem, 2015.01.22 20:58

linda

ka var iegadaties un sanemt sev majas milu draugu. busu loti laimiga uznemt majas jaunu kucenu vienalga vai puika vai meitene. zrakstiet 28952949 linda.

pirms 4 gadiem, 2014.12.17 23:58

Vietējā

Rankas pagasta Vecbratos arī ir nepieciešama iejaukšanās no augstāk stāvošajiem, jo arī tur ir suņi, kas nelīdzinās pēc suņiem, bet gan izkaltušas butes...Vilku sugas suns šķiet, ka būtu gatavs ēst jau sienu, ko parasti baro ragu lopiņiem...

pirms 4 gadiem, 2014.12.28 13:50

Palīdzēsim ķepaiņiem!