Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kaķus noķer, sterilizē un atlaiž

Aprīļa sākumā Gulbenē, Skolas ielā, Alūksnes dzīvnieku mājas “Astes un Ūsas” darbinieki ķēra bezsaimnieka kaķus, lai tos sterilizētu.
Biedrībā “Astes un Ūsas’” informē, ka 2.aprīlī tika noķerti pieci kaķi.

“Mājas saimniekam tika atstāti slazdi, un vienojāmies, ka viņš palīdzēs noķert atlikušos kaķus. Kaķi pēc sterilizācijas tiek nogādāti turpat atpakaļ,” uzsver “Astes un Ūsas”. Šobrīd Alūksnes dzīvnieku mājā “Astes un Ūsas” mitinās aptuveni 50 kaķi, kuri ir socializēti un meklē jaunas mājas. Ielas kaķus patversmē nepatur, tie tiek sterilizēti un atlaisti atpakaļ vietā, kur līdz tam dzīvojuši.

Kaķu sterilizāciju apmaksā Gulbenes novada pašvaldība, tāpēc tas, vai kaķi tiks ķerti vēl kādās vietās pilsētā, ir atkarīgs no pašvaldības rīkojuma, jo biedrībai nav finansējuma, par ko šādu pakalpojumu veikt.

Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Kalmane informē, ka par to, kur izķert bezsaimnieka kaķus, tiek lemts dažādi – gan pašvaldība pamana šādas vietas, kur to ir nepieciešams darīt, gan Gulbenes dzīvnieku aizsardzības biedrība “Ķepaiņu draugu klubs” sniedz informāciju.

“Šāda izķeršana nenotiek bieži (tas nenotiek katru mēnesi). Jautājums aktuālāks kļūst ziemā, kad iedzīvotāji ziņo par kaķu kolonijām, jo ir bažīgi par dzīvnieku pārziemošanu. Būtībā šis process notiek ciešā sadarbībā ar „Ķepaiņu draugu klubu”. Konkrētā kaķu izķeršana Skolas ielā notika Alūksnes dzīvnieku patversmes „Astes un Ūsas” programmā. Šī kaķu izķeršana - noķeršana, aizvešana, sterilizācija - izmaksāja 145 eiro,” viņa saka.

“Pagājušajā rudenī Lazdu ielā tika sākta šāda pati programma “noķer-sterilizē-atlaid”, bet bez apkārtējo māju iedzīvotāju atbalsta ir ļoti grūti visus kaķus noķert. Ir iedzīvotāji, kuri ļoti aktīvi baro ielas kaķus un nereaģē uz patversmes lūgumu noteiktās dienās nebarot kaķus, lai tos ar slazdiem, kuros ievietota barība, varētu noķert. Labi paēdušiem kaķiem nav nekādas intereses līst slazdos, līdz ar to ķeršana kļūst gandrīz vai neiespējama. Kaķi ir ļoti bailīgi, un tos var noķert tikai ar slazdiem. Un jāteic, ka ielas kaķi ir ļoti labi paēduši, par to pārliecinājāmies arī šoreiz. Kaķiem bija atstāta bagātīga ēdienu izvēle - barotāju esot vairāk nekā pašu kaķu. Mājas saimnieks, kura teritorijā ķērām kaķus, lūdza apkārtējo māju iedzīvotājus nenākt viņa īpašumā tos barot,” stāsta biedrībā “Astes un Ūsas”.

Pievieno komentāru

Palīdzēsim ķepaiņiem!