Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kam ziņot par cietsirdību pret dzīvnieku? 7

Sūdzība

Dzīvnieku aizsardzības biedrība “Ķepaiņu draugu klubs” 26.janvārī pārsūtīja “Dzirkstelei” kādu anonīmu vēstuli ar saturu, kuru ir vērts citēt.


“Vakar bijām liecinieki lielai cietsirdībai pret suni Beļavas pagastā, Kalna ielā. Par beļavietes L. cietsirdību pret viņas pašas suni bija dzirdēts jau vairākkārt. Taču kamēr neesi pats to redzējis, stāstīt nevar. Taču viendien, aizejot ciemos pie kādas kundzītes, mēs abas izdzirdējām ārpusē ļoti spalgu suņa vaimanāšanu. Aizsteidzoties pie loga, redzējām, ka minētā sieviete ar malkas rungai līdzīgu priekšmetu no visa spēka sit savu suni, kurš stāv piesiets pie ķēdes. Bijām tā apstulbušas par redzēto, ka tikai pēc tam sākām saprast, kas pirms tam notika. Tagad saprotu, ka vajadzēja skriet ārā un sievieti apsaukt, taču tajā mirklī manā reakcijā bija iestājusies pauze. Suns pēc konkrētās saimnieces rīcības gulēja nekustīgs. Kā stāsta apkārtējie kaimiņi, uz viņu izteiktajiem aizrādījumiem sieviete norāda, lai nemāca, kā suns jādresē. Kāds iemesls ir šādai cietsirdībai? Vai sievietei ir nervu lēkmes, kurām vajadzīgas ārējas izpausmes? Vai tiešām viņa domā, ka tādā veidā ir jāmāca suns? 


Gribam saprast, kā rīkoties, jo vēlamies šo regulāro ārprātu ātrāk pārtraukt.

Iedzīvotāji (diemžēl sava turpmākā sirdsmiera dēļ vēlamies palikt anonīmi)


Komentārs


“Dzirkstele” šo sūdzību pārsūtīja Pārtikas un veterinārā dienesta Austrumvidzemes pārvaldei. Tās vadītāja Indra Tomiņa “Dzirkstelei” saka: “Pārvaldes darbinieki reaģē uz katru sūdzību, kuru saņemam no iedzīvotājiem. Informācija tiek pārbaudīta, izbraucot uz vietas. Ikviens, kurš ir satraukts par cietsirdīgu attieksmi pret dzīvnieku, var rakstīt pārvaldei uz e-pastu “Austrumvidzeme@pvd.gov.lv” vai arī ziņot par vērojumiem telefoniski pa tālruni 64471105.


Nav jau slikti, ka iedzīvotāji par cietsirdību pret dzīvnieku ziņo vispirms biedrībai, taču tai nav nekādu īpašu tiesību. Biedrības pārstāvji var tikai aprunāties ar personu, kas dara pāri dzīvniekam. Biedrība var arī būt vidutājs starp dzīvnieka saimnieku un pašvaldību, pierunājot nodot patversmei, piemēram, suni, par kuru īpašnieks nav spējīgs pienācīgi parūpēties. Biedrība var arī palīdzēt sunim sameklēt jaunu saimnieku. Savukārt pārbaudīt cietsirības faktu, izskatīt sūdzību, secināt, ir vai nav pieļauts pārkāpums, to varam mēs – Pārtikas un veterinārais dienests. Mēs esam tie, kas piemēro administratīvo sodu. Mēs arī varam lemt par suņa atņemšanu, lai nodrošinātu tam labākus dzīves apstākļus. Taču bieži vien ir tikai jāizrunājas ar mājdzīvnieka īpašnieku, jāizskaidro viņa pienākumi. Reizēm gan izrādās, ka nekāda pārkāpuma nemaz nav, vienkārši tiekam ierauti kaimiņattiecību kārtošanā un esam spiesti tērēt tam savu darba laiku un resursus.”


Fakta pārbaude


Dažas dienas vēlāk Pārtikas un veterinārā dienests informēja “Dzirksteli”, ka ir veikta faktu pārbaude par it kā saimnieces cietsirdīgo attieksmi pret ķēdē piesieto suni Beļavas pagastā. Nekādi pārkāpumi nav konstatēti. Valsts veterinārais inspektors Marģers Kamerāds “Dzirksteli” informē, ka, izbraucot uz vietas, 30.janvārī ir veikta pēkšņa pārbaude, apsekojot gan ķēdē turētā suņa dzīves apstākļus, gan iztaujājot dzīvnieka saimnieci. Pārbaudes laikā veikta fotografēšana. Secināts, ka suns tiek turēts atbilstoši labturības prasībām.


“Pārbaudē piedalījās valsts veterinārā inspektore Sanita Vieglā un Kārtības policijas inspektors Ilmārs Circenis,” ziņo M.Kamerāds.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

...

es kā suņa saimniece, gribētu zināt, kur vērsties un kā sevi aizstāvēt pret viltus zvanītājiem, skauģiem, kas anonīmi zvanās, sūdzās, atbrauc pārbauda un loģiski ,ka viss ir kārtībā.

pirms 5 gadiem, 2014.02.01 12:54

Maija Zujāne

Ja cilvēkam ir kas sakāms un viņš atbild par saviem vārdiem, tad tas tomēr ir jādara ar savu vārdu. Anonīmas sūdzības parasti ir tīša apmelošana, tīša viltus ažiotāža, kas nebūtu jāņem vērā. Manuprāt, šādas "sūdzības" būtu ieskaitāmas sērijā "Viena tante teica" vai "Minhauzens-2" pasaku sērijā. No pieredzes zinu, ka tām zvanītājām, kas piezvana, lai pastāstītu par problēmu, tiklīdz palūdzu stādīties priekšā, šī problēma pēkšņi vairs nav aktuāla. Un pretēji - tie zvanītāji, kuri stādījušies priekšā, patiešām ir vērsuši Dzīvnieku aizsardzības biedrības uzmanību uz novēršamu problēmu, par ko visiem šiem zvanītājiem paldies. Ja mēs savu uzmanību vērstu arī kā privātpersonas tikai uz konkrētu cilvēku rakstiem internetā, ignorējot anonīmos, šādā veidā mēs interneta vidi ievērojami attīrītu. Ja drīktētu ieteikt, tad es aicinātu - šķirosim, kam pievēršam savu uzmanību.

pirms 5 gadiem, 2014.02.01 17:13

Par pārbaudēm runājot

Neticu un NEKAD NETICĒŠU, ka par dzīvnieka apstākļiem kāds sūdzēsies, ja tie būs patiešām labi un būs laba attieksme pret dzīvnieku. Cita lieta, cik formāli ir kritēriji, lai pateiktu "loģiski, ka viss ir kārtībā". Ēst dod, dzert dod, būda ir, ķēde ir.
Vai ūdens bļodā tiek mainīts vai arī tur aug aļģes un tas smird? Vai salā tiek dots padzerties siltu ūdeni? Vai būda nolikta plikā vietā, kur vasarā dzīvnieks cepas saulē, bet ziemā nav aizvēja? Vai ķēde tik gara, ka apguļoties trūkst elpas? Vai dzīnieks tiek arī brīvībā staidzināts? Vai dzīvnieks saņem kaut cik mīļu attieksmi, jo pats pieķeras savam saimniekam bez gala un mīl to, bet pretī saņem pat sliktāku attieksmi, kā nevajadzīga grabaža kaktā... Neviens pārbaudītājs NEVAR dažu minūšu laikā konstatēt, vai dzīvniekam ir labi apstākļi. To var tikai noteikt, ja redz ikdienu.

pirms 5 gadiem, 2014.02.01 17:19

Maija Zujāne

Vai anonīmais rakstītājs apšauba PVD darbinieka kā profesionāla vērtētāja kompetenci? Vai dod mājienu uz ko citu?
Kas attiecas uz iedzīvotājiem - cik iedzīvotāju, tik viedokļu. Līdz ārzemju līmenim mums pagaidām vēl pietrūkst gan rocības, gan izpratnes.

pirms 5 gadiem, 2014.02.03 19:44

Nē,vardarbībai

Derētu to saimnieci ar pagali dresēt un teikt, ka pret dzīvnieku jāizturās ar mīlestību. (Ja protams tās nau baumas)
Iesaku visiem - Sākumā iegādājies dvēseli, un tad tikai domā par dzīvnieku.

pirms 5 gadiem, 2014.02.04 01:28

Palīdzēsim ķepaiņiem!