Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kašķi kaķiem nekonstatē 1

Alūksnes dzīvnieku patversmē - dzīvnieku mājā „Astes un Ūsas" no Gulbenes nogādāts pulks bezsaimnieku kaķu. Gulbenes „Ķepaiņu draugu klubs" vadītāja Maija Zujāne ir norūpējusies par šo dzīvnieku veselību, jo dažiem kaķiem uz ķermeņa laukumiem izkritusi spalva, kas varētu liecināt par kādu slimību. Veterinārārsti mierina, ka satraukumam nav pamata.

Nav slimāki kā pārējie „Visiem no Gulbenes atvestajiem kaķiem ir paņemtas analīzes kašķim un sēnītei. Laboratoriskie izmeklējumi rāda, ka šie kaķi nav slimi ar šīm slimībām. Viņi nav arī daudz slimāki nekā pārējie kaķi. Šiem bezsaimnieka dzīvniekiem nav atrasti nekādi parazīti, kādu nebūtu arī labu saimnieku mājas kaķiem. Lielāko problēmu rada tas, ka šiem kaķiem ir bijusi blusu invāzija, kas dzīvniekam liek sakasīt kodumu vietas, veidojas kreveles un izkrīt spalva. Otra liela problēma bija tā, ka šie kaķi nebija kastrēti, tāpēc viņi tāpat kā saimnieku kaķi savstarpēji ir kāvušies, guvuši brūces, tajās iekļūstot mikroorganismiem, veidojās sastrutojumi. Saprotu, ka šoreiz Gulbenē ir ķerti kaķi ar acīm redzamām lielākām veselības problēmām, bet tas nenozīmē, ka viņi ir slimāki par tiem, ko man saimnieks atnes azotē," saka Alūksnes veterinārās klīnikas „Labākie draugi" sertificētā veterinārārste Signe Gorbāne.

 

Atgriezīs vecajā vietā

Biedrības „Astes un Ūsas" valdes priekšsēdētājs Modris Briedis apliecina, ka visi bezsaimnieku kaķi, kas atvesti uz patversmi no Gulbenes, ir slimi, kā arī parazītu aplaimoti, tāpēc tiks ārstēti. Gulbenes novada domei ir sadarbības līgums ar Alūksnes dzīvnieku patversmi, kas paredz maksu par šo dzīvnieku ārstēšanu.

 

„Visi dzīvnieki jau sterilizēti. Tiklīdz tos izārstēsim, tā vedīsim atpakaļ uz vietu, kur tie tika paņemti, jo šie kaķi ir tā saucamie „brīvdomātāji" jeb mežonīši, kuri pie cilvēka rokām nav pieradināmi. Galvenais, lai viņi neturpina vairošanos," stāsta M.Modris. Nedēļas laikā patversmē nonākuši četri runči, seši kaķēni un kaķene.

 

Tas ir alerģija

Arī Gulbenes veterinārārste Elita Lesiņa apliecina, ka uz pārbaudi nav ienests neviens ar kašķi slims kaķis.

 

„ Praktiski ļoti reti ir tie gadījumi, kad kaķim tiek konstatēts kašķis. Biežāk ir novērojama alerģija, ko dzīvniekam izraisa blusu kodumi. Cilvēki, ieraugot kaķi ar kreveļainu muguru un izkritušu spalvu, iedomājas, ka kaķim ir kašķis. Katram dzīvniekam ir individuāla jūtība uz blusu kodumiem. Ja vienam vai otram kaķim ir ausu ērcīte, tā ir bijis gadu gadiem. Tā nav nekāda epidēmija, ne arī briesmīga saslimšana. Cilvēkam ērcīte nelīp. Tā ir ārstējama. Karstajā laikā kādam kaķim mēdz būt temperatūra un iesnas," stāsta veterinārārste.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

MersTratiedia

There is a risk You Also Make Those same Goof ups With the omega ! デジタルカメラ The Spectacular Advanced omega approach Picked up By My Friend デジカメ 人気 Listing of advantageous options to discover omega before you are left behind. コンパクトデジカメ Howcome almost anything that you've discovered about omega is in fact false and exactly what you need learn.ファッション The Twelve MostOdd omega Secrets and cheats... And How To Use them! オークリー サングラス The Astounding omega Cheat Intended To Fool Virtually all 腕時計 レディース What Every individual Should Know Regarding watch Industry omega Quite Possibly The Most Comprehensive omega Guidebook You Ever Witnessed Otherwise Your Cash Back Compact blog post shows you the most important details linked with omega coupled with everything that one should do immediately. ロレックス デイトナ The ideal formula for omega that you'll understand immediately. gucci Brand new questions about omega replied to and in addition the reason why you has got to review each and every term of this document. アディダス スニーカー Concise editorial will show the indeniable facts about omega and how it may affect owners. adidas Exactly what all others does in the matter of omega and moreover the actions youwant to do totally different.

pirms 6 gadiem, 2013.06.18 17:13

Palīdzēsim ķepaiņiem!