Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kucēnus ar mammu nogādā patversmē 1

Otrdien, 2.decembrī, ar pašvaldības gādību Alūksnes dzīvnieku patversmē beidzot ir nogādāti likteņa varā pamestie mēnesi vecie kucēni no Stradu pagasta. Sunīši uz turieni aizceļojuši kopā ar savu mammu. Tādējādi sadarbībā ar pašvaldību ir atrisinājusies problēma, kuru pagājušās nedēļas beigās aktualizēja Gulbenes dzīvnieku aizsardzības biedrība “Ķepaiņu draugu klubs”.

“Šis gadījums tika pārrunāts Gulbenes novada pilsētas un pagastu pārvalžu vadītāju sanāksmē, kas notika otrdien. Izrunājāmies, kā turpmāk rīkosimies līdzīgos gadījumos, jo pašvaldība atbild par bezpalīdzības stāvoklī nonākušiem bezsaimnieka dzīvniekiem,” “Dzirkstelei” saka “Ķepaiņu draugu kluba” vadītāja Ira Žeigure.


Viņa saka sirsnīgu paldies visiem atsaucīgajiem cilvēkiem, kuri aktīvi ir iesaistījušies Stradu pagasta kucēnu glābšanā. Diviem no sešiem mazajiem sunīšiem jau ir pieteikušies potenciālie saimnieki.


“Sākumā bija bažas, ka pašvaldība naudas trūkuma dēļ nevar pilnā apjomā apmaksāt kucēnu ievietošanu dzīvnieku patversmē. Tāpēc dzīvnieku aizsardzības biedrība jau uzsāka vākt ziedojumus. Tā kā pašvaldība tomēr finansiālo jautājumu pilnībā atrisināja pati, ziedojumus izmantojām pārtikas iegādei šiem sunīšiem. Sabiedriskās ēdināšanas uzņēmums “Pienenīte” tieši šiem kucēniem uzdāvināja gaļas pusfabrikātus, kurus mūsu biedrības valdes locekle Iveta Bašķere savārīja kopā ar putru. Iznāca divi katli barības! To devām līdzi uz patversmi, lai sunīšu mammai būtu, ko ēst. Viņai vajag daudz spēka, jo kucīte baro savus bērnus. Egija Dukure ziedoja materiālus, segas, spilvenus, ko paklāt vietā, kur patversmē tiks turēti kucēni, lai viņiem būtu silti. Uzdāvinātas arī rotaļlietas suņukiem. Par to visu paldies!” stāsta I.Žeigure.


Viņa saka paldies arī visiem tiem novada iedzīvotājiem, kuri nav vienaldzīgi, ja šajā aukstajā laikā kāds bezsaimnieka dzīvnieks ir nonācis uz ielas un cieš no aukstuma. Šajās dienās iedzīvotāji I.Žeigurei ziņojuši vēl par kādu suni, kas pieklīdis kādā Stradu pagasta ciemā, un par kaķi Beļavā, kas palicis bez saimniekiem. Arī šo dzīvnieku likteņa nokārtošanā iesaistīsies Gulbenes dzīvnieku aizsardzības biedrība. Jebkuru jautājumu par to, kā palīdzēt dzīvniekiem šajā aukstajā laikā, ikviens interesents var uzdot I.Žeigurei, zvanot pa tālruni 29463076.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ira Žeigure

Patreiz par kucīti rūpējas mājas "Pededze" iedzīvotājs.Kucīte tiks sterilizēta un ļoti gaidam atbildīgus saimniekus,kas varēs dod īstās mājas.

pirms 4 gadiem, 2014.12.07 18:44

Palīdzēsim ķepaiņiem!