Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labdarības izsolē "Ķepaiņu draugu klubam" saziedo 112,95 eiro 3

112,95 eiro - Gulbenes dzīvnieku aizsardzības biedrībai “Ķepaiņu draugu klubs” 4.martā saziedoja labdarības izsoles “Obligāti vajag”
16 dalībnieki, kuri bija pulcējušies šajā iepriekš izsludinātajā un Gulbenes kultūras centrā sarīkotajā pasākumā. Izsoli rīkoja biedrība “Dēms”. Dalībnieki bija aicināti nest un piedāvāt izsolei jaukas lietas, kuras pašiem vairs nevajag. Katra priekšmeta sākotnējā izsoles cena bija 50 centi.

Biedrības “Dēms” pārstāve Ilze Vanaga savā “Facebook.com” profilā šajā sakarā raksta: “Saziedojām, bija ārkārtīgi uzjautrinoši, visdāsnākais pircējs – Ramona Lapkovska. Paldies izsoles vadītājam Atim Barinskim, sekretārei Anitai Birzniecei!” Secinājums pēc pasākuma bijis, ka  obligāti vajag nākamo izsoli.

Biedrības “Ķepaiņu draugu klubs” vadītāja Ira Žeigure “Dzirkstelei” saka, ka saziedotā nauda nonāks biedrības kontā ar lietošanas mērķi – suņu un kaķu sterilizācijai. “Tā nauda nebūs dzīvnieku barībai vai citiem labdarības mērķiem, bet tikai un vienīgi sterilizācijai. Biedrībai ir savs grāmatvedis, akas par visu gādā,” viņa uzsver. Tas ir ļoti svarīgs jautājums, lai novadā nebūtu nevienam nevajadzīgu, pamestu dzīvnieku, kuri klaiņo, cieš badu un vardarbību vai pat tiek brutāli nogalināti. Biedrības centienus palīdzēt trūcīgajiem novada cilvēkiem  suņu un kaķu sterilizācijā atbalsta arī novada dome, taču naudas arvien vēl pietrūkst.

Arī I.Žeigure pati ir piedalījusies labdarības izsolē un iegādājusies novadnieces Rasmas Baltās veidotu gleznu, par ko ir ļoti priecīga. Viņai vēl acīs iekritis skaists baltu slidu pāris, kas arī kādam šoziem vēl, cerams, lieti varēs noderēt.

Savukārt novada pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards “Dzirkstelei” saka, ka augstu vērtē sabiedrības iesaistīšanos sabiedriskās kārtības nodrošināšanā un neapzinīgo suņu saimnieku audzināšanā. Viņš uzsver – par suņu klaiņošanu ir jāziņo pašvaldības policijai. Taču ar tālruņa zvanu vien nepietiek, ir jāraksta iesniegums, jānorāda suņa saimnieks. Šādā veidā šogad pašvaldības policija ir saņēmusi jau 3 iesniegumus par suņiem, kuri citiem cilvēkiem traucē, bet pagājušajā gadā – par 12 suņiem jeb, pareizāk sakot, par to saimniekiem, jo dzīvnieks nekad ne pie kā nav vainīgs, atbildīgs par viņu ir īpašnieks. Ar suņu saimniekiem pašvaldības policija veic pārrunas, arī raksta administratīvos protokolus, ja vajag, nogādā Alūksnes dzīvnieku patversmē. Tas tiek darīts ciešā sadarbībā ar biedrību “Ķepaiņu draugu klubs” un arī ar Pārtikas un veterināro dienestu.

Arī novada domes priekšsēdētājs Andris Apinītis “Dzirkstelei” uzsver, ka suņu un kaķu lietās vai problēmās pašvaldībai un iedzīvotājiem ir jāpaļaujas uz “Ķepaiņu draugu kluba” kompetenci.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

?

Cik tad daudz suņu saimnieku ir nogādāts Alūksnes dzīvnieku patversmē?

pirms gada, 2017.03.08 09:53

Kika

Un ko ar tiem saimniekiem Alūksnes patversmē dara?

pirms gada, 2017.03.08 14:26

Palīdzēsim ķepaiņiem!