Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmā suņu balle ir izdevusies 4

Starptautiskajā Dzīvnieku aizsardzības dienā Gulbenes lielajā stadionā, kā jau iepriekš bija izsludināts, kopā sanākt bija aicināti pilsētas suņi kopā ar saviem saimniekiem. Laika apstākļi bija teicami, un atsaucība patiešām bija pietiekami liela. Savus mīluļus uz balli bija atveduši 33 gulbenieši. Kopā sanākušie bija dažāda lieluma, vecuma, šķirnes un bezšķirnes suņi. Visi jutās ļoti ieinteresēti un saviļņoti. Dažs suņuks no prieka bija kluss kā pelīte, cits sajūsmu pauda riedams, vēl cits nepārtraukti izrādīja vēlmi iepazīties tuvāk ar citiem suņiem. Saimnieki uzmanīja savus mīluļus, tos turot pavadās.

Saimnieki bija smaidīgi, daudzi uz pasākumi bija atnākusi plašākā pulkā kopā vairākiem ģimenes locekļiem, bērniem, kā arī daudziem līdzi bija nevis viens, bet vairāki suņi. Tā bija iespēja savstarpēji iepazīties ne tikai četrkājainajiem draugiem, bet arī viņu saimniekiem. Arī “Dzirksteles” audžubērns – 8 gadus vecā bezšķirnes suņu meitene Lola Dzirkstīte – satika savu līdzinieku. Tas bija tikpat ruds bezšķirnes suns – 10 gadus vecais Fēlikss. Suņuka saimniece Ilze Kalniņa laikrakstam pastāstīja, ka arī Fēliksa dzīvesstāsts ir līdzīgs atradenes Lolas liktenim. Suņuks Gulbenē atrasts uz ielas, kad bijis apmēram piecus mēnešus vecs. Dzīvnieciņš adoptēts Ilzes ģimenē un ir izaudzis par ļoti mīlētu, paklausīgu un gudru suni. Ķēdē viņš netiek turēts. Dzīvo mājā kopā ar cilvēkiem un arī pastaigāties iet kopā ar kādu no ģimenes. Viens pats nevēlas uzturēties pat privātmājas pagalmā. Ize bilst, ka Fēlikss zina daudzu vārdu nozīmi, jo par to liecina viņa atbildes reakcija.


“Mēs savstarpēji iepazināmies un kopā saturīgi un interesanti pavadījām svētdienas rītu,” “Dzirkstelei” saka pasākuma iniciatore, Gulbenes dzīvnieku aizsardzības biedrības “Ķepaiņu draugu klubs” vadītāja Ira Žeigure.


Viņa un gulbeniete Dzintra Zoža, kura daudzus gadus piedalās suņu sacensībās kā tiesnese, klātesošajiem sniedza informāciju par suņu čipošanu un vakcināciju, par pareizu dzīvnieku aprūpi un barošanu. Labas paklausības paraugdemonstrējumus rādīja gulbenietes, kinoloģes Agras Riekstiņas draugu grupa – suņi un viņu saimnieki.


Suņiem arī bija iespēja nobaudīt profesionālo barību – dažādus našķus, kas domāti tieši šādiem dzīvniekiem. Šis svētku galds četrkājainajiem mīluļiem bija sarūpēts ar Gulbenes pilsētas pārvaldes finansiālo atbalstu.


Pievieno komentāru

Komentāri 4

Komisārs Reksis

Paldies par jauko pasākumu.Viss bija ļoti labi noorganizēts un par visu padomāts.Bet pēc tāda jauka pasākuma uzreiz bija jāatgriežas sakrabajā realitātē.Un tas izlikās divtik smagi.Pirmkārt ieraugot to nabaga sunīti, otrkārt - šodien pa pilsētas centru lepni joņoja divi liela auguma suņi.Vienu kaut kā izdevās aizgaiņāt, no otra paspēju iebēgt kafejnīcā Pienenīte.Suņu saimnieki ! Ar kādām tiesībām jūs atļaujaties apdraudēt pilsētas iedzīvotāju veselību un pat dzīvību. Kas jūs tādi esiet? Kā ar jums cīnīties? Pēc šodien pārdzīvotā,jau izlikās tīrais nieks,ka kundze,kas ir redzama pirmajā fotogrāfijā pašā priekšplānā ļāva savam sunim nokārtoties pie tribīnēm un pat nedomāja aiz suņa savākt.Kaut gan kauns stadiona darbinieku priekšā,tomēr mūs tur ielaida un viss ir tik sakopts.Ceru,ka tiksimies nākošgad.

pirms 2 gadiem, 2015.10.06 21:48

MAMMA

Par lielajiem suņiem taisnība. Bērns,nākot no skolas,histērijā raudāja,jo viens no milzeņiem nāca pa ielu pretī. Nekoda,nerūca,bet bērns vienalga bija pārbijies! Un baiļu brīdī maza cilvēciņa uzvedība var būt arī neadekvāta-skriešana,vicināšanās ar rokām..(esam mācījuši kā tādā situācija ir jārīkojas,bet bērns ir bērns un bailēm,bieži vien,lielas acis).Kas arī sunim liek rīkoties pa savam. :( (dzīvnieks vienmēr būs un paliks dzīvnieks,lai cik gudrs un mācīts,vienalga,dzīvnieks ar saviem instinktiem un visu pārējo.) Un ar ko tas var beigties?!
Vai tiešām katru gadu tikai šausmināsimies internetā un ar to arī viss beigsies? Šeit taču ir mazpilsēta un,domājams,nemaz tik grūti nebūtu atrast klaidoņu saimniekus. :(

pirms 2 gadiem, 2015.10.07 06:48

Helvijs

Suņi jau arī noraujas, piemēram, no ķēdes un tad skrien pa pilsētu? Par tādu lietu esat domājuši?

pirms 2 gadiem, 2015.11.15 12:09

Maija J.

Izlasot šīs vēstules šķiet,ka mēs esam tik bezpalīdzīgi. Varbūt var salikt vismaz četras gudras galvas kopā un kaut ko izdomāt pret šo suņu saimnieku bezatbildīgo rīcību.Par gudrajām galvām es domāju Diānu Odumiņu,Iru Žeiguri,Agru Riekstiņu un Dzintru Zožu (dzirdēju,ka arī viņas mazais sunīts ir cietis no lielo suņu uzbrukuma).Man personīgi vienmēr kabatā ir gāzes baloniņš,bet jāsaka,ka nekad to vēl nesmu izmantojusi,jo žēl jau tā suņa,jo to gāzes balona pūtienu 100% ir pelnījis saimnieks.

pirms 2 gadiem, 2015.10.07 11:54

Palīdzēsim ķepaiņiem!