Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stājas spēkā prasība par suņu obligāto reģistrēšanu un čipēšanu 6

Sākot ar šodienu, stājas spēkā izmaiņas mājas dzīvnieku reģistrācijas kārtībā, kas nosaka suņu obligātu apzīmēšanu ar implantētu mikroshēmu jeb čipēšanu, kā arī dzīvnieka reģistrāciju Lauksaimniecības datu centra (LDC) datu bāzē.

Kaķu un mājas sesku reģistrācija LDC nav obligāta. No reģistrācijas maksas ir atbrīvoti suņi-pavadoņi un suņi-asistenti.

Ja suni reģistrē veterinārārsts, īpašnieks uzrāda savu personu apliecinošu dokumentu un mājdzīvnieka pasi vai vakcinācijas apliecību. Ja veterinārārstam nav iespējas reģistrēt dzīvnieku datu bāzē, viņš izsniedz īpašniekam aizpildītu un parakstītu reģistrācijas veidlapu, ko īpašnieks pats iesniedz reģistrēšanai. Ja suns jau ir čipēts, īpašnieks reģistrāciju var veikt elektroniski LDC datu bāzē, ievadot mikroshēmas numuru.

Lai suns tiktu piereģistrēts datubāzē, dzīvnieka īpašniekam ir jāsamaksā LDC reģistrācijas maksa 3,50 eiro.

Praktizējošs veterinārārsts ir tiesīgs iekasēt maksu par sniegto pakalpojumu saskaņā ar konkrētā praktizējošā veterinārārsta cenrādi. Tāpat praktizējošais veterinārārsts iekasēs samaksu arī par pases aizpildīšanu un izsniegšanu saskaņā ar savu cenrādi.

Ja prasība par obligāto reģistrēšanu un čipēšanu netiks izpildīta, Pārtikas un veterinārais dienests, kā arī pašvaldības policija drīkst uzlikt sodu, kas fiziskajām personām ir no septiņiem līdz 210 eiro, bet juridiskajām - no 15 līdz 350 eiro.

Pēc 2014.gada FEDIAF ("The European Pet Food Industry") statistikas datiem, Latvijā ir 260 000 suņu, savukārt pērn novembrī bija reģistrēti nedaudz vairāk nekā 44 000 suņu.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Inta

un kur tad palika projekts par suņu reģistrēšanu un čipošanu, vai varbūt savāca datus, lai var tagad sodīt?

pirms gada, 2017.01.01 18:10

A&Ū

Diemžēl, palīdzību suņu čipēšanā un reģistrēšanā nevarēsim sniegt, par ko arī tika informēti pagasti, jo šim projektam netika iegūts finansējums, bet aptaujas pagastos tika veiktas, lai apmēram noskaidrotu suņu skaitu katrā pagastā un varētu izrēķināt aptuvenās izmaksas, un nekādā gadījumā tas nav saistīts ar soda mēriem. Mums nav individuālu personu datu, bet tikai aptuvenais suņu skaits katrā pagastā. Katrā ziņā, MK noteikumi Nr. 491 par mājdzīvnieku reģistrēšanas kārtību, tika izdoti jau tālajā 2011.gadā un katram suņa īpašniekam līdz šā gada 1.janvārim bija savas mājdzīvnieks jāreģšitrē lauksaimniecības datu centrā ( LDC ). Kas to vēl nav izdarījis, ieteiktu tomēr veikt nepieciešamo procedūru, ne tikai dēļ tā, lai tiktu izpildīti MK noteikumi, bet arī dēļ tā, lai jūsu suņa atrašanas gadījumā, varētu ātri identificēt saimnieku un sazināties ar jums, tādā veidā atvieglotu dzīvnieku mājas noslogojumu. Pēc mūsu aprēķiniem apmēram 1/3 suņu, kas nonāk dzīvnieku mājā, ātrāk, vai vēlāk atrodas saimnieki, un šo laiku ir iespējams saīsināt līdz minimumam, reizēm pat reaģējot ļoti ātri un saimnieku iespējams atrast ātrāk, lai suns nemaz nenonāk dzīvnieku mājā. Vairāk, šis aicinājums attiecas uz šaubīgiem suņu īpašniekiem, kuri domā, ka tas nav vajadzīgs un , ka viņu suns nekad un nekur neaizbēgs. Te varam piebilst, ka nekad nevajag teikt nekad, jo mūsu darbā un komunikācijā ar suņu saimniekiem ir bijuši ļoti dažādi gadījumi, un parasti viņi domājuši, ka viņu suns nekad nekur neaizbēgs. Bet diemžēl, notiek tā, kā notiek. Astes un Ūsas aicina ikvienu suņa saimnieku būt atbildīgiem pret tiem , ko pieradinam un izpildīt MK noteikumus Nr. 491par Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtību, tieši tāpat, kā to daram mēs jau no 2014.gada un citi suņu īpašnieki, kas jau veikuši šo procesu. Bet process nav nemaz tik garš un sarežģīts, ja to tiešām vēlas paveikt. Kas tad ir jādara?
1. Jāved savs suns pie vetārsta vai jāizsauc vizītē uz mājām veikt mikroimplanta ievadīšanu, veikt ierakstu jau esošā pasē vai izrakstīt jaunu ES lolojuma pasi ( izmaksas katrs veterinārsts nosaka pats. Aptuveni tas var izmaksāt no EUR 5 – 10 eiro )
2. Ja vetārstam ir līgums ar LDC suņa reģistrāciju, aizpildot veidlapu, par papildus samaksu var veikt tieši pie vetārta. ( izmaksas EUR 3,50+ vet.pakalpojums ) vai arī reģistrēt to vietējā LDC filiālē (Izmaksas EUR 3,50).
Principā tas arī viss, tātad labākajā gadījumā suņa čipēšana un reģisrtrācija var izmaksāt EUR 8,50 līdz aptuveni EUR 15,00.
Paldies par sapratni, palīdzību un vēlmi būt atbildīgiem.

pirms gada, 2017.01.15 00:53

parastais pilsonis

Kuri - visi? Cik dzirdēts, normāliem cilvēkiem Liepu ielā vairs dzīves nav, kad suņu mīļotāju varza sāk vaukšķēt un gaudot, jābāž ausīs korķi un jādzer baldriāni, jo ilgi izturēt to nav iespējams.

pirms gada, 2017.01.02 12:28

xx

Cik zinu normāli cilvēki šadus komentārus neraksta. Bet visi nenormālie un neadekvātie notekti nav jāņem vērā.

pirms gada, 2017.01.02 15:05

ja ja

Biju domajis visi necipotie suni. Ta ka lai dievs jus sarga

pirms gada, 2017.01.02 13:44

Palīdzēsim ķepaiņiem!