Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

25.maijā Ogres novada jauniešu organizācijas ieradās Gulbenē, lai apmeklētu jauniešu centru „Bāze” un iepazītu, kā darbs ar jaunatni tiek īstenots šajā pašvaldībā.

Gulbenes apmeklējums ir viens no pieredzes apmaiņas braucieniem, kuros dodas Ogres jaunieši, lai aizgūto pieredzi izmantotu, veidojot novada jaunatnes politikas stratēģiju.

 

Vizītes braucieni norisinās Eiropas Sociālā fonda projekta „Ogres novada jaunatnes organizāciju kapacitātes stiprināšana" ietvaros, kura galvenais mērķis ir palielināt Ogres novada jauniešu organizāciju kapacitāti vietējā līmeņa līdzdalībā un jaunatnes politikas izstrādē, kā arī strukturēt jaunatnes politiku Ogres novadā.

 

Biedrības „Creativus" pārstāvis Toms Mālmeisters uzsver:" Veidojot Ogres novada jaunatnes politikas stratēģiju, ir svarīgi aizgūt pieredzi no citām pašvaldībām, lai apzinātos, kādi piedāvājumi mūsu novada jauniešiem jau pašreiz ir un ko vajadzētu ieviest. Tieši tādēļ rīkojam šādu pieredzes apmaiņas braucieni."

 

Kopumā Gulbenes novadā tika apmeklēts Jauniešu centrs „Bāze" Jauniešu centrs „Pluss" Lejasciemā un Jauniešu iniciatīvu centrs „B.uM.s." Gaujasrēveļos. Braucienā piedalījās 10 Ogres jaunieši un viens Ogres novada domes pārstavis, kas guva būtiskas atziņas par to, cik strukturēts un sakārtots ir darbs ar jaunatni Gulbenes novadā.

 

Kristīne Ļeontjeva, Jauniešu centra „Bāze" vadītāja, iepazīstināja ar centra veidošanās pirmssākumiem un iespējām, kas tiek piedāvāts jauniešiem, piemēram, semināru un apmācību apmeklēšana. Ikviens jaunietis var piedalīties arī dažādu pasākumu organizēšanā, kā piemēram, pilsētas un novada svētkos. „Lai atvērtu jauniešu centru reizēm viss notiek ļoti veiksmīgi, ir dažādas faktoru sakritības, kas rada labvēlīgu vidi. Tā mums notika Gulbenē," stāsta K. Ļeontjeva.

 

Jauniešu iniciatīvu centrs „B.uM.s." Gaujasrēveļos izceļ vasaras aktuālāko projektu - starptautisko jauniešu apmaiņu, kas vienkopus saliedē vairāku valstu jauniešus. Centra vadītāja Jana Keibeniece ir gandarīta par to, kā Gulbenes novadā tiek veidota sadarbība dažādu pušu starpā un palīdzība nekad netiek atteikta.

 

Ogres novada jaunieši pēc Gulbenes novada jauniešu centru apmeklēšanas atzina, ka šajā novadā patiesi ir daudz vairāk aktivitāšu, iespēju un lielāka motivācija darīt un īstenot idejas, nekā citos lielos novados. Jaunieši ir priecīgi par šādiem apmaiņas braucieniem, jo tie viņiem ir jauni iespaidi un tas rosina viņus kļūt aktivākiem, redzot, kā dažādas iniciatīvas tiek īstenotas citur.

 

Pēc Gulbenes apmeklējuma Ogres jaunieši devās uz Varakļāniem un Rēzekni, lai turpinātu pieredzes apmaiņas braucienu, gūstot arvien jaunas atziņas. Nākamais brauciens jauniešiem paredzēts 2. jūnijā, kad Ogres novada jauniešu dome dosies uz Jēkabpili.

 

Projektu īsteno biedrība „Creativus" sadarbībā ar Ogres jauniešu klubu „Projektu darbnīca", Ogres novada Jauniešu domi un Ogres Rotarakta klubu. 92% no projekta "Ogres novada jaunatnes organizāciju kapacitātes stiprināšana" finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti