4 bērnu paradumi, ko vecākiem jāveicina, rādot savu piemēru

Bērnu brīvais laiks un hobiji ir tēma, kas aktuāla visiem vecākiem, jo mūsdienās daudz pūļu jāpieliek, lai stātos pretī moderno tehnoloģiju piedāvātajam komfortam un izklaidēm. Tāpēc vecākiem ieteicams saviem bērniem piedāvāt daudzveidīgas nodarbes un izklaides, rosināt viņos plašākas intereses, kas noteikti nāks par labu viņu personības attīstībai.


Kur ir āķis? Tajā, ka vislabāk kaut ko bērnam var iemācīt vai nodot paradumu, ja vecāki paši ir labs piemērs, kam līdzināties. Bērni gan apzināti, gan neapzināti kopē savus vecākus, pārņem gan labos, gan sliktos ieradumus. Sadarbībā ar interneta veikalu “XS Rotaļlietas” esam apkopojuši četrus paradumus, ko bērniem vēlams apgūt ģimenē, padarot viņu ikdienu interesantāku un attīstot personību.


1. Lasiet grāmatas

Grāmatu lasīšana ir nepelnīti zaudējusi savu popularitāti bērnu un jauniešu vidū, jo šobrīd šo informācijas telpu aizpilda viedierīces, TV un dators. Bērnam nevar pavēlēt iemīlēt grāmatas, ja viņš redz, ka vecāki to nedara. Tāpēc ģimenē vajadzētu būt interesei par grāmatām. Var kopīgi doties uz grāmatnīcu izpētīt jaunumus, iegādāties saistošu lasāmvielu. Varbūt ģimenes vai draugu lokā varat nodibināt lasīšanas klubiņu, kurā dalās ar savu izlasīto, pat sacenšas, kurš ātrāk izlasa savu grāmatu. Bērnam ģimenē jāredz, ka grāmatas ir vērtība. Tas veicinās lasīšanas paradumu, kas ir lielisks ieguvums ikvienam inteliģentam un daudzpusīgam cilvēkam.


2. Spēlējiet galda spēles

Pirms divdesmit gadiem bērnu neatņemama ikdiena bija dažādas spēles — gan pašu izdomātas, gan tradicionālā spēļu klasika. Galda spēles ir nepelnīti piemirsta nodarbe, ko ir laiks atgriezt bērnu ikdienā, jo tā sniedz tiešām daudz — māca sadarboties, attīsta domāšanu, atjautību, asina prātu, sniedz jaunas zināšanas. Galda spēles ir lielisks laika pavadīšanas veids. Veikalos galda spēles šobrīd ir neticami plašā piedāvājumā. Var atrast gan visas tradicionālās spēles, gan daudzas jaunas un ļoti interesatas spēles jebkura vecuma spēlētājiem. Vecāki, ja jums mājās nav nevienas galda spēles, ko spēlēt kopā ar saviem bērniem, tad ir īstais brīdis tādas iegādāties.


3.Brīvajā laikā dodieties ārā un esiet aktīvi

20180515-1406-futbols-ar-delu-reklamr-1.

Ģimenes kopējais dzīvesstils neizbēgami kļūst arī par bērnu ikdienu un veido viņu ieradumus. Ja esat mājās sēdētāji, ja brīvais laiks paiet uz dīvāna, pie TV un ar našķiem uz galda, tad bērnam šķiet, ka tas ir normāli, ka tā vajag. Tomēr tie nav labākie paradumi, ko nodot savam bērnam. Tā vietā labāk veidot paradumu visiem kopā brīvdienās doties ārā un īstenot kādas aktivitātes. Tās var būt pastaigas, pārgājieni, dabas izbaudīšana, sportiskas nodarbes, izbrauciens ar velosipēdu un daudz kas cits interesants.


* Sniedziet nesavtīgu palīdzību

Parādiet bērniem, ka pasaule ir daudz plašāka, ka ir dažādi cilvēki, arī problēmas, ka mums katram ir iespēja palīdzēt. Tādā veidā attīstīsiet bērnos empātiju un sociālo apziņu. Ko var darīt? Piedalīties Lielajā talkā, palīdzēt patversmēs, uzņemties rūpes par pagalma kaķiem, palīdzēt vientuļam sirmgalvim kaimiņos. Tās ir tikai dažas no iespējām, kā kaut nedaudz padarīt šo pasauli labāku.

Reklāmraksti