4 prasmes, kas palīdzēs ietaupīt naudu

Mēs visi maksājam par pakalpojumiem. Par darbiem, ko dara citi cilvēki. Interesanti, cik mēs katrs ietaupītu, ja spētu paveikt šos darbus paši - pašiem veikt remontu nevis maksāt celtniekiem, vadīt pašam auto nevis braukt ar taksi, gatavot ēst nevis pasūtīt vai ieturēt maltīti restorānā un tamlīdzīgi. Bieži vien pat tiek izmantoti patēriņa kredīti, lai spētu norēķināties par pakalpojumiem, kurus varētu izdarīt paši.


Šajā rakstā par četrām galvenām prasmēm, kas noteikti jebkuram no mums palīdzētu ietaupīt naudu, jo tās ir ikdienā vitāli nepieciešamas darbības.


Ēdiena gatavošana


Pārtikas preču veikalā iepirktās sastāvdaļas, proti, augļi un dārzeņi, graudi un citi produkti parasti ir lētāki nekā salātu iegāde tajā pašā veikalā. Mēs varam nopirkt garšīgus salātus kafejnīcā blakus savai darba vietai. Mājās par tādu pašu cenu var pagatavot vismaz piecas reizes vairāk salātu tādā pašā vai pat vēl labākā kvalitātē. Jā, protams, laiks arī ir nauda un ieguldījums ēdienu gatavošanā var būt arī liels, tāpēc jāizvērtē, vai tas ir izdevīgi.


Sevišķi tas attiecas uz lielām ģimenēm, kad pat viena ieturēšanās restorānā var izmaksāt ap 100 EUR. Tad gatavošana mājās un produktu ekonomiska izmantošana, piemēram, saldējot produktus, kas iegādāti lielākos apjomos, ir sevišķi nozīmīgs process naudas ekonomēšanā.


Veselīga dzīvesveida zināšanas


Tas nav tikai par sportošanu, pastaigām un tamlīdzīgi. Tas ir par visu mūsu ikdienu, zināšanas par cilvēka ķermeņa uzbūvi, tā uzturēšanu darba kārtībā. Cik daudz un kā pareizi gulēt, kādi vitamīni nepieciešami organismam un kā tos pareizi uzņemt. Kas ir labs un kas ir slikts organismam. Kādus produktus jāēd daudz un no kādiem labāk izvairīties, cik daudz un bieži jādzer ūdens.


Zināšanas par miegu, atpūtu un atjaunošanos ir tikpat svarīgas - ķermenim pēc jebkuras slodzes ir jāatpūšas un jāatjaunojas. Nedrīkst gulēt par maz. Kādi vingrinājumi ieteicami ķermenim. Kas ir veselīgas sporta aktivitātes.


Tas viss beigās atmaksājas ilgtermiņā, mūsu veselībā. Medicīnas izdevumi, kā zināms, ir vieni no lielākajiem un bieži vien arī negaidītākajiem izdevumiem cilvēka dzīvē. Taču ja mēs esam informēti par visu, kas uzlabo un kas pasliktina veselību un ievērojam to, ilgtermiņā mēs samazina risku dažādām nopietnām veselības problēmām un attiecīgi arī lieliem finansiāliem izdevumiem.


Tehniskās/datorprasmes


Šodien viss ir par un ap tehnoloģijām - katram no mums ir ja ne dators, tad viedtālrunis jau nu noteikti. Lai nebūtu katru reizi pie katras niecīgās problēmas jāiet uz servisu jautāt pēc palīdzības, būtu labi zināt vismaz pamatlietas.


Piemēram, bieži vien daudz ko atrisināt, pārlādējot ierīci un/vai programmu. Tik vienkārši.

Lielākā daļa tehnoloģiju problēmas ir nelielas kļūmes, ko var viegli novērst. Atrisinot šīs mazās problēmas pašiem, nav jāmaksā ekspertiem.


Tikpat vērtīgi ir zināt vismaz pamatlietas auto uzturēšanā - zināt, kur var pārbaudīt eļļas līmeni un kur ieliet logu šķidrumu ir pats minimums un tas diezin vai būtiski samazinās izdevumus, taču, ja spēj pats nomainīt auto akumulatoru, lampu, riepas vai drošinātāju, tas jau ir būtisks solis pretī ietaupījumiem.


Mājas uzturēšanas prasmes


Tas ir tikai laika jautājums, kas dzīvoklī vai mājā kaut kas saplīst. Speciālista nolīgšana nozīmē, ka var nākties kādu brīdi gaidīt, lai paveiktu remontu un tas var būt ļoti apgrūtinoši (īpaši tad, ja jums pieder māja). Iespējams, būtiskas problēmas kā gāzes katla bojājumu vai elektrības padeves problēmu atrisināt nespēs lielākā daļa, taču iztīrīt aizsērējušu notekcauruli, pieskrūvēt plauktu sienā, nomainīt spuldzi jau nu var iemācīties katrs. Daudzas no šīm lietām ir diezgan vienkāršas, un tās var veikt ikviens, kam ir divas rokas un sliktākā gadījumā piekļuve internetam, kur ir daudz pamācību. Tomēr par drošību ir vērts maksāt. Jebkura situācija, kas šķiet bīstama (piemēram, izliekšanās pa logu vai jebkas, kas saistīts ar elektrību, gāzi), būtu tomēr jārisina profesionāļiem.Reklāmraksti