5 idejas labsajūtai arī rudens drēgnajā periodā

Rudenim, gluži tāpat, kā citiem gadalaikiem, ir savs īpašais šarms, kuru saskatot, iespējams gūt patiesi pozitīvas emocijas, kā arī parūpēties par savu labsajūtu un veselību. Lai gan termometra stabiņš aiz loga vairs nepriecē ar siltuma rekordiem un saules stari vērojami krietni retāk, neļaujies depresīvām noskaņām un jau laikus parūpējies par savu labsajūtu.

Iedvesmai 5 idejas ķermeņa un prāta labsajūtas gūšanai!

Izkusties svaigā gaisā

Rudens dzestrums nav šķērslis dažādām aktivitātēm svaigā gaisā, gluži pretēji, fiziskas aktivitātes veicina skābekļa apriti ķermenī, nostiprina imunitāti un sniedz papildus enerģijas devu. Izmanto brīvo laiku, lai dotos rudenīgā skrējienā vai garākā pastaigā. Rudens periodā notiek vairākas skriešanas sacensības un tautas skrējieni, kas pulcē lielākos skriešanas entuziastus un sniedz šim periodam tik ļoti nepieciešamo enerģijas devu. Varbūt tieši skriešana, pozitīvi lādētu un līdzīgi domājošu cilvēku kompānijā, ir tas, kas tev nepieciešams.

Brauc ar velosipēdu

Velo sezona nebūt nav beigusies un ir īstais laiks rudenīgam izbraucienam, pirms velosipēda ieziemošanas. Braucot ar riteni, apkārtne izskatās savādāk, kā caur auto vai sabiedriskā transporta logu. Pat izbraucot nelielu līkumu ap savu kvartālu, pamanīsiet lietas, ko citkārt būtu palaidis garām. Lieki piebilsts, ka riteņbraukšana, kā jebkura cita sportiska aktivitāte, nāk par labu ne tikai ķermenim, bet arī prātam, ļaujot sakārtot domas, atbrīvoties no stresa un dienas laikā uzkrātā emocionālā noguruma. Gatavojoties ziemai, braucieni ar velosipēdu ļaus stiprināt imunitāti un atvairīt vīrusus, kas ziemas sezonā ir visai bieži viesi.

Izbaudi visu, ko daba tev sniedz

Krāsainas lapas, zemē sakrituši kastaņi, sēnes, bagātīga augļu, dārzeņu raža, ka arī vēl daudz, kas cits, ko māte daba plašā klāstā mums sniedz, ļaus vairot prieku un labsajūtu pat visdrēgnākajos rudens vakaros. Izbaudi bezmaksas krāsu terapiju raugoties uz košajām koku lapām vai pagatavo ko gardu no rudens veltēm, kas tieši šobrīd viskoncentrētāk sevī glabā visdažādākos vitamīnus un minerālvielas, kuras tik ļoti nepieciešamas ikviena cilvēka veselībai. Uztura speciālisti norāda, ka vairākos gadījumos, pie enerģijas trūkuma un depresīvā noskaņojuma rudens periodā vainojams konkrētu vielu trūkums organismā.

SPA sezona var oficiāli sākties

Palutini savu ķermeni un prātu ar SPA procedūrām, tādejādi atbrīvojoties no liekā stresa un radot pozitīvu enerģiju ilgstošam laika periodam. Jau doma vien par patīkamu, silta ūdens pieskārienu vēsā rudens vakarā, vairumam liek atslābt un daudz pozitīvāk raudzīties nākotnē. Ūdens procedūras ne vien atbrīvo ķermeni un prātu, bet arī stiprina organisma aizsargspējas un rūpējas par vispārīgo veselības stāvokli. SPA apmeklējumu vēl patīkamāku darīs šobrīd pieejamās atlaides dažādām procedūrām pie vairākiem SPA pakalpojumu sniedzējiem. Tā kā tūrisma sezona ir beigusies un vairākas Latvijas viesnīcās ievērojami kritusies noslodze, tajās esošajos SPA centros, pieejami pakalpojumi par visai draudzīgām cenām.

Pavadi laiku ar ģimeni vai draugiem

Laba kompānija vienmēr uzlabo garastāvokli un parūpējas par kopējo labsajūtu, tāpēc izbrīvē laiku, lai kopā ar ģimeni vai draugiem dotos kopīgā pastaigā, piknikā vai kā citādi pavadītu laiku kopā. Par labsajūtu rudenī ir jārūpējas ikvienam un profilaktiskos nolūkos tā jāuzfrišina, tāpēc kopīgas aktivitātes nodrošinās pozitīvas enerģijas lādiņu ikvienam to dalībniekam, neatkarīgi no to vecuma un līdzšinējā labsajūtas līmeņa. Divus zaķus ar vienu šāvienu nošausiet tad, ja kopīgās aktivitātes ieplānosiet svaigā gaisā, tādejādi stiprinot savu imunitāti un gūstot prieku no kopā būšanas. Ja tomēr neizdodas pavadīt laiku ārpus slēgtām telpām, neaizmirst par rudens sniegtajām dabas veltēm, kas kalpos kā lielisks un gards cienasts, kā arī rūpēsies par tavu un tavu tuvinieku veselību un organisma aizsargspējām.

Zinātnieki, ar vairāku pētījumu palīdzību, ir pierādījuši, ka tieši rudens ir lielisks gadalaiks labsajūta veicināšanai un organisma aizsargspēju nostiprināšanai. Tieši rudenim raksturīgajās mākoņainajās dienās, paaugstinās cilvēka darba spējas, un uzlabojas atmiņa, tāpat lielu nozīmi sniedz dabas ainavās sastopamās krāsas, kurām tāpat, kā speciālistu piekoptajai krasu terapijai, piemīt nomierinošs un stresu mazinošs efekts.

Vairāk info: http://aptiekas.apotheka.lv/top-5-farmaceita-ieteikumi-imunitates-stiprinasanai-rudeni/

Pievieno komentāru

Reklāmraksti