6 bieži uzdoti jautājumi par mācībām autoskolā

Domājot par mācībām autoskolā, topošajiem autovadītājiem ir daudz jautājumu, kas saistīti ar autoskolas kārtību, apmācību procesu, eksāmeniem un citām aktuālām lietām. Šajā rakstā apkopoti seši bieži uzdoti jautājumi un sniegtas uz tiem atbildes. Tās noderēs arī jums, ja domājat par autoskolas apmeklēšanu tuvākajā nākotnē.

Kad var uzsākt mācības autoskolā?

Mācības autoskolā iespējams uzsākt jau no 16 gadu vecuma, kad var iegūt A1 kategorijas vadītāja apliecību, bet B kategorijai, par ko arī visbiežāk interesējas, nepieciešami vismaz 18 gadi. Tas nozīmē, ka nav vērts mācības uzsākt ātrāk nekā dažus mēnešus pirms 18. dzimšanas dienas, jo eksāmenus tāpat ātrāk nevarēs nokārtot. Pārāk liela laika distance var radīt situāciju, kad apgūtās zināšanas līdz CSDD eksāmeniem jau piemirsušās.

Cik ilgā laikā var iegūt autovadītāja apliecību?

Minimālais laiks, kādā iespējams pabeigt autoskolu un nokārtot eksāmenus ir vismaz 2 vai pat 3 mēneši, tas atkarīgs arī no autoskolas darba organizācijas. Bet realitātē šis laiks vairumam kursantu ir ilgāks, jo ne vienmēr iespējams braukšanas nodarbības saplānot tik intensīvi, kā arī lielai daļai kursantu nepieciešams vairāk braukšanas nodarbību nekā likumā noteiktās 20. Tāpēc autovadītāja apliecības iegūšana var aizņemt pat pusgadu vai vairāk. Viss atkarīgs no individuāliem faktoriem.

Cik izmaksās autovadītāja apliecības iegūšana?

Rēķinot pamatizmaksas, ko veido teorijas nodarbības, eksāmeni, dokumentu noformēšana un arī minimālais braukšanas nodarbību skaits, vidēji jārēķinās ar vismaz 400-500 eiro. Tomēr reti kuram izdodas noturēties pie tik nelielas summas, jo parasti ir jāmaksā par papildu braukšanas nodarbībām, jārēķinās arī ar ceļa izdevumiem uz nodarbībām, jāpērk mācību līdzekļi. Arī eksāmenus var neizdoties nokārtot ar pirmo mēģinājumu, bet par atkārtotiem CSDD eksāmeniem ir atkal jāmaksā. Tāpēc realitātē autoskolas izmaksas krietni palielinās, tās var pietuvoties pat 800-1000 eiro.

Vai mācību maksu var veikt pa daļām vai noformēt kā kredītu?

Jā, ļoti daudzas autoskolas tagad piedāvā šādu pakalpojumu, lai nāktu pretī saviem klientiem, kuriem tieši finanses ir viens no klupšanas akmeņiem ceļā uz autovadītāja apliecību. Autoskolas piedāvā mācību maksu veikt pa daļām vai arī noformēt kredītu, sadarbojoties ar kādu kredītiestādi.

Iespēju mācīties uz nomaksu piedāvā arī lielākā autoskola Credo Autoprieks.

Vai teorijas nodarbības ir obligātas?

Izplatīts ir viedoklis, ka teorijas daļu katrs var pats apgūt, izlasīt noteikumus, iemācīties zīmes. Tomēr likumdošana nosaka, ka ikvienam topošajam vadītājam ir jāapmeklē teorijas nodarbības, ja kāds modulis tiek izlaists, tad tas jānoklausās citā laikā. Teorijas nodarbības ir būtiskas, jo pieredzējis pasniedzējs izskaidro dažādus satiksmes noteikumu aspektus, komentē neskaidras situācijas. Teorijas nodarbības arī ir sistematizētas un saskaņotas ar braukšanas apmācību.

Cik ilgā laikā pēc teorijas eksāmena ir jānokārto braukšanas eksāmens?

Pēc tam, kad nokārtots CSDD teorijas eksāmens, braukšanas eksāmens jānokārto viena gada laikā. Ja to neizdara, tad jāatkārto CSDD teorijas eksāmens.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti