7 padomi, kas palīdzēs izvēlēties piemērotākās tapetes

Tapetēm telpā ir ļoti liels spēks – tās var padarīt telpu lielāku, siltāku, spilgtāku vai mierīgāku, ar tām iespējams noslēpt sienas nepilnības, panākt vēlamo noskaņu. Tomēr izvēlēties piemērotākās tapetes var būt sarežģīts uzdevums, jo, lai arī tapetes vēl joprojām ir viens no populārākajiem un vienkāršākajiem veidiem, kā uzlabot vai mainīt telpas interjeru, mūsdienās ir pieejami daudz un dažādi materiāli, raksti, krāsas, tekstūras.

Lai gala lēmuma pieņemšana nesagādātu problēmas, raksta turpinājumā esam apkopojuši 7 padomus, kas palīdzēs izvēlēties piemērotākās tapetes!


Izmantojiet krāsu paraugus

Lai noskaidrotu, kādas krāsas tapetes ir piemērotākās, izmantojiet krāsu paraugus – dodieties uz konkrēto telpu, pielieciet paraugu pie sienas un apdomājiet, kā tas veido telpas noskaņu.

Krāsa galvenokārt atkarīga no telpas īpašībām – ja telpu nepieciešams padarīt plašāku un/vai mierīgāku, izvēlieties vēsas krāsas tapetes, piemēram, zaļas, zilas vai violetas, savukārt, ja telpu nepieciešams padarīt enerģiskāku, izvēlieties siltas krāsas tapetes, piemēram, sarkanas, dzeltenas vai oranžas. Protams, pievērsiet uzmanību, lai tapetes piestāv pārējiem telpas elementiem: mēbelēm, dekoriem.Rotaļājieties ar gaismu

Ja telpa vērsta uz ziemeļiem, tapetes nepieciešamas tumšam gaitenim vai, piemēram, telpai bez logiem, izvēlieties tapetes, kas telpā atstaros gaismu! Dodiet priekšroku gaišām krāsām vai tapetēm ar metāliskiem elementiem, kas kalpos kā spoguļi. Vienmēr ņemiet vērā, ka tumšas krāsas tapetes absorbē gaismu, radot ilūziju, ka sienas ir tuvāk, telpa ir šaurāka, līdz ar to tumšas krāsas tapetes ieteicams izmantot vien akcenta sienām.Gludas vai teksturētas?

Viena no pēdējā laika aktuālākajām dizaina tendencēm ir teksturētas tapetes. Teksturētas tapetes var būt reālas, ar taustāmu virsmu, piemēram, zāles materiāls, folija, vinils un pat audums vai arī tās var imitēt materiālu, piemēram, marmoru, koku, ādu, audumu vai dzīvnieka ādas izskatu.


Gludas tapetes visbiežāk izvēlas, lai panāktu klasisku un mierīgu izskatu, savukārt teksturētas tapetes lieliski maskē sienas nepilnības un piešķir akcentu. Lieliska opcija ir izmantot teksturētas tapetes akcenta sienai.Apdomājiet telpas pielietojumu

Ir daudz un dažādu materiālu, no kuriem izvēlēties, lemjot, kuras tapetes katrai telpai ir piemērotākās, tomēr šajā sakarā ļoti svarīgs faktors ir telpas pielietojums. Telpās, kuras tiek izmantotas retāk un mierīgāk (guļamistaba, viesistaba), droši var izmantot smalkākus materiālus un faktūras, savukārt telpās, kuras tiek izmantotas intensīvi (vannas istaba, virtuve, bērnistaba), vajadzētu dot priekšroku tumšākām krāsām, vēlams mazgājamam materiālam.Izvēlieties piemērotu stilu

Sākumā rūpīgi apdomājiet, kādu noskaņu vēlaties radīt ar tapetēm. Vannas istabā un guļamistabā, kur nepieciešams justies mierīgi un omulīgi, lieliski iederēsies gludas gaišas krāsas tapetes. Viesistabā varat izpausties nedaudz vairāk, izvēloties gaišas krāsas tapetes, taču pievienojot tumšu, teksturētu akcenta sienu vai sienu ar fototapeti. Kopumā tumšas krāsas un izteiktas faktūras labāk piemērotas telpām, kurās pavadāt mazāk laika, piemēram, priekšnamam.Kombinējiet uzmanīgi

Telpa bez raksta var būt garlaicīga un vienmuļa, taču telpa ar pārāk daudz rakstiem var radīt haosa un nemiera sajūtu. Ja vienā telpā vēlaties kombinēt vairākas tapetes, izvēlieties tādas tapetes, kurās atkārtojās tāda pati vai vismaz līdzīga krāsa. Ņemiet vērā, ka tapešu krāsu paraugi visbiežāk tiek grupēti pēc krāsām, lai atvieglotu kombinēšanu.Veiciet pārbaudi

Tapetes ir atbildīgs lēmums – galu galā Jums uz tām nāksies skatīties katru dienu. Kad esat izvēlējies konkrētas tapetes un tās pielīmējis, atpakaļceļa vairs nav, jo, lai tās nomainītu, atkal jāizvēlas jaunas tapetes, kas prasīs gan laiku, gan finanses.

Kā saprast, vai izvēlētās tapetes patiesi ir tas, ko vēlaties? Pielīmējiet savu iemīļoto tapešu paraugu pie griestiem virs gultas un glabājiet to aptuveni divas līdz trīs nedēļas. Izmantojot šo taktiku, tas būs pirmais un pēdējais, ko redzēsiet katru dienu – ja pēc pārbaudes laika tās vēl joprojām patīk, tā ir īstā izvēle! Ja tās šķiet uzmācīgas un apnicīgas, tad noteikti meklējiet un izmēģiniet citus variantus!

Plānojat atjaunot mājokli vai veikt remontu, taču pašreiz tam nepietiek līdzekļu? Tādos gadījumos var noderēt patēriņa kredīts bez ķīlas privātpersonām vai kredīts mājoklim no Creamcredit.lv, tomēr atcerieties, ka kredīts jebkurā gadījumā būs jāatmaksā, tādēļ aizņemties naudu vajadzētu vien pēc tam, kad esat izvērtējis savas iespējas to atmaksāt!
Reklāmraksti