Aizdevumi uz vairākiem gadiem

Latvijas iedzīvotāji jau ir pieraduši pie dažādiem mikro kredītiem, kas ļauj saņemt aizdevumu īstermiņa vajadzībām, neizejot no mājas. Pašreizējos apstākļos aizvien biežāk parādās arī finanšu pakalpojumi, kas ļauj aizņemties ar termiņu līdz 1 vai pat 2 gadiem. Šāds risinājums var būt noderīgs, lai realizētu lielākus mērķus. Protams, pirms pieņemt lēmumu ir rūpīgi jāizvērtē savas finansiālās iespējas. Aizņemieties atbildīgi.

Ilgtermiņa aizdevumi – dažādas alternatīvas

Situācijās, kad esat nosprauduši lielākus mērķus nekā atļauj pašreizējie finansiālie apstākļi, vienmēr ir jāanalizē, vai mērķis attaisno līdzekļus. Aizņemoties lielāku naudas summu uz vairākiem gadiem, ir jāsaprot, kā šāds lēmums ietekmēs Jūsu dzīvi. Šobrīd aizdevēju piedāvājumi ir, piemēram, kredīti uz 24 mēnešiem, kas lāuj aizņemties 1500, 3000 vai pat 10000 eiro. Kredīta saņemšanai nav vajadzīga ķīla, taču tiek vērtēti ienākumi, kredītvēsture un citas klienta saistības. Aizdevuma izmaksas katram klientam tiek noteiktas individuāli un ir atkarīgas no klienta individuālajiem faktoriem, termiņa un kredīta apmēra. Ja plānojat izmantot šādu pakalpojumu, obligāti iepazīstieties ar līguma nosacījumiem un izmaksām.

Otra alternatīva, ko vērts apsvērt situācijās, kad vajadzīgs aizdevums patēriņa vajadzībām ir kredītlīnija līdz 3000 eiro. Savā būtībā kredītlīnija ir tas pats, kas kredītkarte, taču klientam netiek izsniegta reāla maksājumu karte. Tā vietā tiek piešķirts noteikts kredītlimits, kuru ir iespējams izlietot pēc saviem ieskatiem. Procentu maksājumi ir jāveic tikai par reāli izlietotiem līdzekļiem. Papildus jārēķinās, ka par pakalpojuma izmantošanu var tikt prasīta arī komisijas maksa. Detalizētāka informācija par kredītlīnijas izmaksām ir ietverta pakalpojumu saņemšanas līgumā un tā pielikumos, ja tādi ir paredzēti.

Vai es varu atmaksāt kredītu pirms termiņa?
Saskaņā ar Latvijas likumdošanu klientiem ir tiesības atmaksāt aizdevumu pirms termiņa. Aizdevējs šādā situācijā nevar prasīt nekādu komisijas maksu, izņemot procentus par tekošo mēnesi. Ja plānojat atmaksāt aizdevumu pirms termiņa, konsultējieties ar izvēlētā uzņēmuma kredītspeciālstiem. Šaubu vai neskaidrību gadījumā ir vērts sazināties ar Patērētāju tiesību un aizsardzības centra pārstāvjiem.

Kas notiek, ja nevaru atmaksāt aizdevumu?
Klienti, kuriem rodas grūtības ar parāda atmaksu ir jārēķinās ar papildus izdevumiem. Daļa uzņēmumu piedāvā kredītbrīvdienas, citi iespēju pagarināt kredīta termiņu vai kādu citu risinājumu. Jebkurā no variantiem par pretimnākšanu tiks prasīta papildus atlīdzība. Nemaksātājiem jārēķinās, ka naudas atgūšana var tikt uzticēta parādu piedzinējiem un parādnieku datu bāzēs tiek izdarīts attiecīgs ieraksts par pārkāpumu.

Reklāmraksti