Apceļo Latviju ar auto ziemā - Ko noteikti jāredz?

Ziema ir sezona, kad daudzi no mums labprāt ieritinās siltā segā ar tējas krūzi rokās. Ja Tu neesi mājās sēdētājs, un nemiers urda jebkurā gadalaikā, noteikti vēlēsies doties tuvākos un tālākos braucienos arī ziemā. Šajā rakstā sniegsim Tev iedvesmu, piedāvājot dažādas skaistas vietas visā Latvijā, kuras vērts apciemot.


1. Baltijas jūras piekraste


Kopējais Baltijas jūras piekrastes garums Latvijā sasniedz teju 500 km, un šajā posmā ir ļoti daudz vietu, kur doties pastaigā jebkurā sezonā. Katrā gadalaikā jūras skaistums piesaista ar ko citu, un jāteic, ka ziemā to iespējams iepazīt no cita skatupunkta.

Jūras piekrastē vērts apmeklēt zemesragus, piemēram, Mērsraga, Kolkas vai Ragaciema ragu. Tāpat skaista ir arī Vidzemes akmeņainā jūrmala ar Veczemju klintīm, Pusēnu kalns, kas ir augstākā piekrastes kāpa Latvijā (37 m), Mazirbes laivu kapsēta, promenāde Carnikavā un daudzas citas vietas pie jūras.


2. Lielais Ķemeru tīrelis


Ja Tev patīk izbaudīt neparastu dabu un ķert skaistas ainavas, šī būs vieta, kur doties arī ziemā. Ķemeru tīrelis ir 8000 gadus vecs, un tā platība pārsniedz 5000 ha. Īpaši aizraujoši tīreļa takās būs aplūkot daudzos iegarenos ezeriņus, kas veido oriģinālu labirintu. Šajā teritorijā pieejamas gan īsākas, gan garākas pastaigu takas, kā arī skatu tornis, no kura paveras brīnišķīgs skats. Īpaši krāšņi Ķemeru tīrelī ir saullēkti un saulrieti, tādēļ šo apskates vietu ļoti iecienījuši arī fotogrāfi.


3. Dunikas purvs ar skābaržu audzi


Tiem, kuri apceļo Latviju ne pirmo reizi, noteikti svešs nebūs fakts, ka mēs varam lepoties ar daudz dažādiem purviem un to takām. Tāds ir arī Dunikas purvs Rucavas novadā, kurā izbūvēta taka vairāk nekā 4 km garumā. Lieliska vieta, kur baudīt mieru un klusumu. Augstajā purvā varēs apskatīt bagātīgo Luknas skābaržu audzi, kādu citur Latvijā nevar atrast. Turklāt tā ir vairāk nekā 100 gadus veca!


4. Sigulda


Grūti iedomāties kādu, kas nebūtu dzirdējis par “zelta rudens” baudīšanu Siguldā. Taču šī pilsēta ar savu burvību pārsteidz arī citās sezonās, tai skaitā ziemā! Papildus iespējai izbraukt ar panorāmas ratu un gaisa vagoniņu, noteikti ir vērts pastaigāt arī pa Krimuldas serpentīna ceļu, doties pa Kājnieku tiltu pāri Gaujai, kā arī, protams, apmeklēt skaistāko skatu vietu – Ķeizarskatu, no kura paveras elpu aizraujoša ainava ar Gaujas līkumiem, Turaidas pili un bobsleja un kamaniņu trasi.


5. Alūksne


Vēl viena pilsēta, kuru noteikti vērts iekļaut brauciena maršrutā, ir Alūksne. Gleznainajā pilsētā var apskatīt Eola templi, slidot uz Alūksnes ezera, izbraukt ar Gulbenes – Alūksnes bānīti, doties sniegotā izjādē ar zirgiem zemnieku saimniecībā “Purenes”, kā arī, protams, pastaigāt pa Tempļa kalna parku ar 37,8 metrus augsto Alūksnes skatu torni.


6. Lielupes palienes pļavas


Ja meklē, ko aplūkot Zemgalē, interesanta apskates vieta būs netālu no Jelgavas pils esošās Lielupes palienes pļavas, kur visa gada garumā, tai skaitā, ziemā, dzīvo vismaz 70 savvaļas zirgu. Dabas liegumā var doties arī mierīgā pastaigā pa Veselības taku, lai baudītu dabas tuvumu, kā arī uzkāpt skatu tornī.

Šīs ir tikai dažas no brīnišķīgām vietām, kuras apmeklēt Latvijā. Daudz informācijas par apskates vietām vari atrast, piemēram, vietnē Latvia.travel.lv.


Dodoties ceļā ar automašīnu, atceries pārliecināties par spēkrata tehnisko stāvokli, kā arī pārbaudi, vai Tev ir derīga OCTA polise. Visvienkāršāk labāko piedāvājumu vari atrast, ja salīdzini OCTA cenas no dažādiem apdrošinātājiem vienuviet. Tā tu ietaupīsi laiku un naudu. Lai patīkama un droša braukšana!

Reklāmraksti