Ātrie kredīti - daudzu novērtēts risinājums

Beidzamo gadu laikā par plaši izmantotu risinājumu kļuvuši ātrie kredīti, jo tie ir ērts un operatīvs veids, kā aizņemties sev nepieciešamo nauda summu. Lai to izdarītu, nav vajadzīgs doties uz kredītiestādi – nepieciešams veikt tikai dažas vienkāršas darbības savā datorā.

Cik lielu naudas summu var aizņemties?

Ātrie kredīti
pieejami dažādos apmēros. Visiecienītākie ir īstermiņa aizdevumi, kas ļauj aizņemties līdz dažiem simtiem eiro. Visbiežāk šāds kredīts jāatmaksā 30 dienu laikā.

Pie dažiem aizdevējiem pastāv iespēja aizņemties arī lielāku naudas summu – ilgtermiņa kredīta apmērs var sasniegt pat vairākus tūkstošus eiro. Tas jāatmaksā vairāku mēnešu vai gadu laikā, veicot ikmēneša maksājumus.

Nebanku kredītu procentu likmes ir diezgan augstas. Lielā mērā tas saistīts ar to, ka ātrie kredīti  tiek izsniegti bez ķīlas un galvojuma, tātad – ir salīdzinoši vienkārši pieejami. Šādu aizdevumu procentu likme parasti ir ap 100 % gadā, taču, ja to pārrēķina mēneša procentu likmē, tad tā ir aptuveni 8-10 procenti – atkarībā no tā, pie kura kreditora vērsies pēc aizdevuma. 

Cik svarīgi aizdevumu atmaksāt laikā?

Kredīta savlaicīgai atmaksai ir liela nozīme.

* Ja aizdevums netiek apmaksāts laikā, pirmkārt, tas nozīmē papildu izmaksas. Ja apzinies, ka kredītu nespēsi atdot noteiktajā laikā, vari pagarināt termiņu, taču tas ir maksas pakalpojums. Ja to neizdari, jārēķinās ar soda procentiem. Jebkurā gadījumā aizdevuma atmaksas kavēšana palielina kopējās aizdevuma izmaksas;

* Otrkārt, neatmaksājot kredītu savlaicīgi, riskē ar sabojātu kredītvēsturi un parādsaistību nodošanu parādu piedziņas kompānijai.
Noformējot kredītu, nav jānorāda mērķis, kādam tas nepieciešams. Tātad ikvienam ir iespēja lietot naudu pēc saviem ieskatiem.

Visbiežāk aizdevums tiek ņemts gadījumos, kad ātri nepieciešami papildu līdzekļi, piemēram:

* Steidzamu rēķinu atmaksai;

* Medicīnas pakalpojumu apmaksai;

* Ikdienas tēriņiem, ja mazliet pietrūkst līdz algai;

* Datortehnikas, mobilā telefona vai sadzīves tehnikas remontam;

* Citiem neplānotiem izdevumiem, kuri nav iekļauti mēneša budžetā, taču kuri kļuvuši aktuāli.

Kādi ir aizdevuma saņemšanas nosacījumi?

* Lai saņemtu kredītu, jāatbilst dažiem nosacījumiem:

* Tev jābūt vecumā no 20 līdz 75 gadiem (ir arī kreditori, kuri aizdevumu izsniedz no 18 vai 19 gadiem);

* Tev ir jābūt Latvijas Valsts pastāvīgajam iedzīvotājam (pilsonim vai nepilsonim);

* Tavai kredītvēsturei jābūt pozitīvai – nedrīkst būt iepriekš kavētu kredītmaksājumu vai nenokārtotu parādsaistību;

* Tavam ienākumu līmenim jābūt pietiekamam, lai atmaksātu aizdevumu.

Kredīta noformēšanai vajadzīgs arī dators ar interneta pieslēgumu, mobilais tālrunis un konts kādā no Latvijā reģistrētām bankām.

Ātrie kredīti – ātrs risinājums tad, ja nauda vajadzīga steidzami. Taču jāpatur prātā, ka ikviens aizdevums ir atbildība, tādēļ noformē tikai tad, ja esi pilnīgi pārliecināts, ka spēsi to atmaksāt līgumā noteiktajā termiņā.

Reklāmraksti