Auto līzings – sapņi par jaunu auto kļūst reāli

Sapņo par jaunu automašīnu, taču šobrīd tas nešķiet reāli? Protams, lai iegādātos jaunu automašīnu, nereti nākas krāt naudu ilgus gadus. Paraugoties uz mūsu algu līmeni, daudziem nolaižas rokas un sapņi par jaunas automašīnas iegādi noplok, taču vajag raudzīties uz lietām no pozitīvās puses. Ne vienmēr, lai īstenotu savus sapņus, kabatā jābūt vairākiem tūkstošiem eiro. Jo ir taču iespēja automašīnu paņemt arī līzingā. Tā šobrīd jau dara daudzi cilvēki, kas stājušies darba attiecībās un viņiem ir pārliecība, ka katru mēnesi kādu zināmu summu viņi varēs atlicināt līzinga saistību nokārtošanai.

Vēršoties pie līzinga kompānijas, auto izvēle vienalga paliks jūsu ziņā. Jo praktiski visas kompānijas dod iespēju automašīnu iegādāties ne tikai no autorizētajiem auto dīleriem, bet arī no jebkuras fiziskas vai juridiskas personas.

Latvijā ir vairākas kompānijas, kas piedāvā auto līzingu. Tāpēc līguma nosacījumi var būtiski atšķirties. Piemēram, kādā gadījumā pēc līguma parakstīšanas, jums var tikt prasīts veikt pirmo iemaksu sākot ar 10 procentiem no auto tirgus vērtības auto tirgotājam. Un jau tajā brīdī auto tirgotājs  jūs reģistrēs kā auto turētāju. Tas nozīmē, ka automašīnu brīvi varēsiet izmantot savām vajadzībām (iespējama kaut vai tajā pašā dienā), taču tāpat nevajadzētu aizmirst, ka par šāda pirkuma oficiālo īpašnieku jūs kļūsiet tikai tajā brīdī, kad būs nokārtotas visas saistītas ar līzinga firmu. Ja kompānija jums uzticas un ir gatava nākt pretim, tad arī klientam vajadzētu rīkoties atbildīgi, kas izpaužas kā regulāra maksājumu nodrošināšana līgumā paredzētajos termiņos.

Auto līzingu var nokārtot pilngadīgas personas, kuras var uzrādīt savu ienākumu līmeni. Pretī saņemot aizdevumu jebkura vecuma vai markas transporta līdzeklim.

Jāmin, ka vēl bez tradicionālā līzinga iespējām, pastāv tāds jēdziens kā operatīvais līzings jeb ilgtermiņa noma. Šādu darījumu var slēgt tad, ja auto vajadzīgs uz noteiktu laiku, vai arī tad, ka pēc līzinga termiņa beigām vēlēsieties  iegādāties citu automašīnu. Tas nozīmē, ka jums nebūs jālauza galva, kur likt veco automašīnu, jo tā nepaliks jūsu īpašumā. Proti, noslēdzot līzinga līgumu par automašīnas iegādi, līzinga kompānija to nopirks no tirgotāja un iznomās klientam uz zināmu laiku. Bet klientam līzingā laikā būs jāveic ikmēneša maksājumi par automašīnas nomu.

Ir vērts atcerēties, ka līzings ir nopietns lēmums, pirms kura pieņemšanas ir jāapsver visi par un pret. Ja  apzināties, ka jums tas būs izdevīgs risinājums, tad ilgi nevilcinieties – meklējiet līzinga kompāniju jau šodien un piesakieties aizdevumam! Ja pašiem atrast īsto kompāniju nešķiet reāli, tad uzticieties profesionāļiem, vērsieties pie kāda starpnieka vai konsultanta aizdevumu lauciņā – šie cilvēki noteikti palīdzēs īsā laikā atrast katram savām vajadzībām un iespējām atbilstošāko piedāvājumu.

Reklāmraksti