Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Autokredīts bankā, visas kredītu kompānijas

Auto līzings finanšu produktu tirgū ir tik spēcīgi evolucionējis un “apaudzis” ar ērtiem pakalpojumiem, akcijām un citiem papildus piedāvājumiem, ka daudzi, kas grib iegādāties automašīnu, ir vienkārši aizmirsuši par auto kredītu. Kaut arī tieši auto kredīts ir paredzēts pilnvērtīgai auto iegādei, bet līzings – braukšanai, ekspluatācijai vai nomai. Pat, ņemot vērā visas pastāvošās auto līzinga priekšrocības, tas ne vienmēr ir piemērots aizņēmēja iespējām un konkrētajai automašīnai. Salīdzinājumā ar auto līzingu, auto kredīts ir daudz universālāks instruments, kaut arī saviem lietotājiem izvirza daudz stingrākas prasības.

Ja šaubāties, kura auto finansēšanas programma jums būs visoptimālāk piemērota, izmantojiet kreditoru līzinga vai kredīta kalkulatoru, lai uzzinātu minimālo maksājumu.


Kādos gadījumos auto līzings nav iespējams?

Lai precīzi tiktu skaidrībā ar visām niansēm, minēsim reālu piemēru no līzinga kompānijas prakses.

 1. Jauns cilvēks grib noformēt auto līzingu 10-gadus vecam auto, kura cena ir 5000 eiro. Viņš ir sakrājis aptuveni 1000 eiro, tāpēc grib noformēt finansējumu tikai 4000 eiro apmērā. Bet maksimālā auto līzinga summa ir 7000 eiro, tāpēc pieteicējam līzings tika atteikts.

 2. Vīrietis vērsās līzinga kompānijā pēc finansējuma, lai iegādātos automašīnu par 15 000 eiro. Lai noformētu tik lielu pirkumu, līzinga kompānija jau iepriekš izvirzīja nosacījumu: veikt pirmo iemaksu minimālajā apmērā – 20% no auto cenas. Tā kā šādas naudas pieteicējam nebija, auto līzings viņam tika atteikts.

Turklāt neaizmirstiet, ka auto līzings ir pieejams tikai tām automašīnām, kas uz parāda atmaksas brīdi vēl nav 13 gadus vecas. Bet līzingā iegādātais auto tiks reģistrēts uz līzinga devēja vārda, kaut arī ir sastopami izņēmumi, piemēram, Nord Auto Līzings: šeit mašīna tiek uzlikta uzskaitē uzreiz uz aizņēmēja vārda.


Ko darīt, ja auto līzings nav pieejams?

Ja nav iespējams noformēt auto līzingu, ikviens, kas grib iegādāties automašīnu, var izmantot auto kredīta programmu. Atšķirībā no auto līzinga, kredītu piedāvājumi neizvirza tik daudz prasību pašam transportlīdzeklim un ar to palīdzību var noformēt gandrīz jebkuru naudas summu (kā mazu, tā arī lielu).

Ar kādiem nosacījumiem var noformēt auto kredītu Latvijā?


Auto kredīts Citadele bankā

 • Auto kredīta summa – 1-15 tūkstoši eiro.

 • Gada likme – 7%.

 • Komisija par kredīta izsniegšanu – 1% no summas, bet ne mazāk kā 125 eiro.

 • Atmaksas periods – 6 mēneši – 7 gadi.

 • Bez pirmās iemaksas, novērtējuma, ķīlas, apdrošināšanas un auto vecuma ierobežojumiem.

Salīdzinot auto kredītu un auto līzingu šajā bankā, var teikt, ka pēdējais ir daudz izdevīgāks pat, skatoties uz pēdējo nosacījumu punktu. Citadeles bankas piedāvātajā auto līzingā ir spēkā visi šie nosacījumi.


Auto kredīts SEB bankā

Šim kreditoram nav konkrēti izstrādātas auto kredīta programmas, bet ir patēriņa kredīts, kam var būt auto iegādes finansēšanas funkcija.

 1. Bez ķīlas un pirmās iemaksas.

 2. Kredīta summa – 500 – 15 000 eiro.

 3. Procentu likme – 10-19% gadā.

 4. Atmaksas periods – 6 mēneši – 5 gadi.

Noformējot auto līzingu SEB bankā, aizņēmējam nāksies apmaksāt papildus izdevumus (auto reģistrāciju un apdrošināšanu), bet plūstoši un pakāpeniski, reizē ar galvenajiem līzinga maksājumiem.


Swedbank auto kredīts

 1. Bez pirmās iemaksas, KASKO apdrošināšana ir ieteicama, bet nav nepieciešama.

 2. Kredīta summa – 3 – 12 tūkstoši eiro.

 3. Atmaksas periods – līdz 7 gadiem.

Runājot par auto līzingu šajā bankā, tad, lai to noformētu, vispirms būs jāveic pirmais maksājums 10% apmērā no auto vērtības, kā arī jānoformē KASKO apdrošināšana.


Auto kredīts Luminor bankā

 1. Kredīta apmērs – 0,5 – 12 tūkstoši eiro.

 2. Nav nepieciešama: pirmā iemaksa, auto novērtēšana, ķīla un KASKO apdrošināšana.

 3. Nav ierobežojumu attiecībā uz automašīnas vecumu.

 4. Atmaksas periods – 6 mēneši – 5 gadi.

Luminor banka piedāvā arī auto līzingu, bet lai to noformētu, jāveic pirmā iemaksa (10%), bet finansējuma summa sākas tikai no 8000 eiro. Kredīts uzliek par pienākumu savam aizņēmējam veikt automašīnas novērtēšanu, apdrošināšanu un piedāvāt ķīlu.


Auto kredīts Bigbank

 1. Kredīta summa – no 1 līdz 25 tūkstošiem eiro.

 2. Atmaksas periods – 6 mēneši – 7 gadi.

 3. Procentu likme – no 6,9% gadā.

 4. Auto uzreiz tiek reģistrēts uz aizņēmēja vārda.

 5. KASKO apdrošināšana – nav obligāta.

Bigbank auto kredīta saņemšanas mehānisms atšķiras no visiem pārējiem: kredīta nauda tiek izsniegta uz laiku līdz 30 dienām un šajā periodā aizņēmējam ir jānopērk automašīna un jāreģistrē tā uz sava vārda.


Auto kredīts InCREDIT

 1. Auto kredīta apmērs – 1,5 -25 tūkstoši eiro.

 2. Atmaksas periods – 1-7 gadi.

 3. Noformējot auto kredītu summai līdz 10 tūkstošiem eiro, KASKO apdrošināšana nav obligāta.

Izskatot visas augstākminētās programmas, mēs varam atzīmēt, ka Latvijas bankas piedāvā gandrīz vienādus auto kreditēšanas nosacījumus, kas daudzos punktos patiešām izskatās daudz izdevīgāki par auto līzinga nosacījumiem.

Reklāmraksti