Automašīnu filtri

Mūsdienu transportlīdzekļos tiek izmantoti dažāda veida šķidrumi, un daudzās to sistēmās tiek izmantots gaiss, tāpēc tajos ir daudz dažādi filtri. Galvenā jebkura filtra funkcija ir apturēt putekļu un citu daļiņu iekļuvi darba šķidrumos, samazinot to radīto kaitīgo iedarbību.

Atkarībā no transportlīdzekļa transmisijas un spēka iekārtu veidiem ir pieejami šādi filtru veidi:


  • Salona filtri. To galvenā funkcija ir attīrīt gaisu, kas nonāk salonā. To darba elements ir krokots neaustais materiāls, kas efektīvi aptur pat vissīkākās daļiņas, ziedputekšņus un kvēpus. Karbona gaisa filtrā ir aktivizētas ogles daļiņas, kas labi absorbē nepatīkamās smakas un izplūdes gāzes.


  • Dzinēja gaisa filtri. Šī patērējamā detaļa ir ļoti svarīga, jo no tās ir atkarīga visa dzinēja darbināmība. Bez tīrīšanas degkamerās ieplūstošais gaiss ienesīs abrazīvas vielas, piemēram, putekļus un smiltis, kas izraisa priekšlaicīgu spēka iekārtu nodilumu un veiktspējas zudumu, to darba virsmu nodilumu, nepareiza degvielas maisījuma veidošanos.


  • Eļļas filtri. Motoreļļas kvalitātei ir izšķiroša nozīme dzinēja netraucētai darbībai, tādēļ tā ir labi jātīra no nodiluma produktiem un citiem piemaisījumiem.


  • Degvielas filtri. Parasti ir divi degvielas filtri, pirmais ar papīra sloksnēm, otrais - smalks degvielas filtrs, parasti tas ir izvietots degvielas tvertnē kopā ar degvielas sūkni. Tie attīra degvielu, nodrošinot pareizu automašīnas aizdedzes sistēmas darbību.


  • Transmisijas eļļas filtri. Parastajā manuālajā pārnesumkārbā nav filtru, savukārt automātiskajās pārnesumkārbās parasti ir transmisijas eļļas filtri, jo to darbība ir sarežģītāka un dzenošās vārpstas griezes momenta pārvade tiek veikta ar ATF (automātiskās pārnesumkārbas šķidruma) palīdzību.


Lielākā daļa autoražotāju iesaka nomainīt šos filtrus ik pēc 7’000–10’000 kilometru nobraukuma. Pretējā gadījumā attiecīgo sistēmu darbs var pasliktināties.


Pārliecinieties, ka iegādājieties tikai augsti kvalitatīvus patērējamos materiālus.


Automašīnas filtrus varat atrast tiešsaistes veikalā Rexbo.lv


Pievieno komentāru

Reklāmraksti