Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bagātnieku finanšu paradumi, par kuriem būsit pārsteigti

Mūsdienās finansiālā plaisa starp bagātajiem un nabagajiem ir milzīga. Kamēr vieniem pieder milzīgi, grezni nekustamie īpašumi un ir uzkrāts ievērojams kapitāls, citi nevar pat nopirkt pašu nepieciešamāko un ņem ātros kredītus jeb kiirlaenud, lai segtu tekošos maksājumus. Protams, to, kāpēc vieni ir bagāti un citi nav, nosaka ļoti dažādi apstākļi. Viens bagātību manto, cits nopelna smagi strādājot, bet vēl citam kaut kādā veidā paveicas laimēt loterijā. Tomēr neatkarīgi no tā, kā bagātība tiek iegūta, ļoti daudz ko nosaka arī tas, kā cilvēks ar iegūto kapitālu vēlāk rīkojas. Daudzi domā, ka bagātnieki to vien dara kā tērē savu naudu, taču patiesībā vairums dzīvo pat ļoti taupīgi un apzinīgi. Kādi tad ir bagātnieku finanšu principi, kas ļauj tiem dzīvot labi un saglabāt savu bagātību?

Rūpīga budžeta plānošana

Vairums noteikti nodomās: “Kāpēc gan bagātniekiem būtu jāplāno budžets, ja viņiem naudas tāpat ir gana un nav jādomā par to, uz ko ietaupīt?”, bet patiesībā tieši tāpēc jau viņi ir bagāti. Budžeta plānošana ir vieglākais veids, kā gūt maksimālo labumu no savas naudas. Tas nozīmē, ka tā vietā, lai ļautu naudai nekontrolēti aizplūst, jūs precīzi izdomājat, kur to liksit un kā to tērēsit. Bagātie savu kapitālu spēj noturēt tieši tāpēc, ka neļauj nevienam centam aizplūst tur, kur nevajag. Jā, viņi savos budžeta plānos nereti iekļauj arī dārgas, ekstravagantas izklaides un luksusa preces, bet, ja tas ir plānots un naudas tam pietiek, tad nekādu ļaunumu finansēm šie pirkumi nenodara.

Tiekšanās pēc finansiālās stabilitātes, nevis statusa

Tāpat ļoti daudzi cilvēki uzskata, ka bagātie pērk visu, ko grib. Viņi pērk dārgas automašīnas, jahtas, mājas, brauc ceļojumos utt. Liela daļa bagātnieku to patiešām dara, taču primārais viņiem vienalga ir finansiālās stabilitātes nodrošināšana. Izklaides un pirkumi nāk tikai pēc tam, kad ir uzkrāts gana liels kapitāls un izveidots investīciju portfelis. Visiem bagātniekiem ir apdrošināšanas, uzkrājumi privātajos pensiju fondos u.c. Tiem bagātniekiem, kam tā visa nav, pārticības periods ātri vien beidzas.

Skaidras naudas izmantošana ikdienā

Protams, bagātajiem cilvēkiem ir bankas konti un norēķinu kartes, taču ikdienas pirkumus daudzi izvēlas veikt, maksājot ar skaidru naudu. Tam ir vairāki iemesli. Pirmkārt, maksājot ar skaidru naudu, ir vieglāk sekot līdzi saviem tēriņiem, jo ir skaidri redzams, cik daudz naudas bija un cik ir tagad. Otrkārt, maksāšana, piemēram, ar kredītkartēm, kopumā iznāk dārgāka, jo nereti ir jāmaksā procenti par aizdevumu vai katru darījumu. Bagātnieki rūpīgi piedomā pie tā, kad ir izdevīgāk izmantot katru no maksāšanas līdzekļiem, bet ikdienā tā ir skaidra nauda.

Preču nomāšana

Vēl bagātniekiem ļoti tipiski ir nomāt dažādas preces un pat nekustamos īpašumus. No malas nereti šķiet, ka bagātniekiem pieder ļoti daudz ekskluzīvu īpašumu un mantu, taču tā nav. Īpašumus viņi varbūt arī pērk, jo tiem naudas vērtība var augt, taču preces gan viņi pērk reti. Piemēram, apmeklējot saviesīgus pasākumus, apģērbs nereti tiek iznomāts, jo tas tāpat netiktu izmantots vairāk kā vienu reizi. Tāpat arī lielākas un dārgākas lietas, piemēram, transporta līdzekļi tiek nomāti. Tas nodrošina dažādību par daudz mazākām izmaksām.

Iepirkšanās zemo cenu veikalos

Tas, kas visvairāk pārsteidz vidējā un zemākā labklājības līmeņa cilvēkus, ir fakts, ka arī bagātnieki meklē lētākās cenas un iepērkas zemo cenu veikalos. Bagātie ir bagāti tieši tāpēc, ka prātīgi tērē savu naudu. Nabadzīgi cilvēki nereti speciāli iet uz visdārgākajiem veikaliem, jo viņi ļoti vēlas izrādīties un parādīt, ka viņi to var atļauties, kaut gan patiesībā nevar. Bagātajiem nav nekas jāpierāda. Viņi apzinās to, ka naudas viņiem netrūkst un viņi varētu iet uz visdārgākajiem veikaliem, bet kāpēc gan maksāt lieku naudu?

Kopumā jāsaka, ka daudzi bagātnieki nereti daudz vairāk piedomā pie savām finansēm nekā nabadzīgie, kaut gan teorētiski vajadzētu būt otrādi. Cilvēks, kuram naudas netrūkst, varētu atļauties arī neskaitīt katru centu, bet tie, kas nevar izdzīvot ar saviem ienākumiem un katru mēnesi ņem SMS kredītus jeb sms laen, patiesībā nevar atļauties neplānot budžetu un netaupīt naudu. Ja gribat būt bagāti, sāciet taupīt naudu.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti