Būtiskais par krāsainajām kontaktlēcām

Par kontaktlēcām un iespēju ar tām koriģēt redzi, izvēloties tās briļļu vietā, ir dzirdējis ikviens, tomēr ne visi zina, ka var izvēlēties nēsāt arī krāsainās kontaktlēcas, ar kurām iespējams koriģēt vai pilnībā izmainīt arī acu krāsu.


Kas ir krāsainās kontaktlēcas, kāda ir to specifika, kas jāzina par to nēsāšanu? Par to un vēl citām būtiskām lietām uzzināsiet šajā rakstā.


Krāsainās lēcas neatšķiras no parastajām


Kvalitātes, lietošanas un kopšanas ziņā krāsainās kontaktlēcas neatšķiras no parastajām, to vienīgā atšķirība ir materiālā iestrādātais krāsu pigments, kas ļauj panākt vēlamo efektu — dabiskās acu krāsas ietonēšanu vai pat radikālu maiņu. Viss atkarīgs no tā, ko lēcu nēsātājs pats izvēlas, jo toņu, krāsu un formu ziņā izvēle ir pietiekami plaša.


Krāsainās lēcas iedala tonējošajās un kāsainajās. Tonējošās pastiprina dabisko acu krāsa, padara to košāku un spilgtāku, bet krāsainās lēcas spēj panākt pat ļoti radikālu efektu, nomainot acu krāsu pat no tumšas uz gaišu. Vēl var izvēlēties arī dekoratīvās lēcas, ar kurām iegūst neparastas acis, kas atgādinās dzīvnieku vai kādu mistisku būtni. Tā būs piemērota izvēle ballītēm, maskošanās un citiem pasākumiem.


Krāsainās kontaktlēcas ar optisko korekciju un bez tās


Krāsainās kontaktlēcas nav privilēģija tikai tiem, kuriem vajadzīga redzes korekcija. Šādas lēcas var nēsāt ikviens, kurš vēlas iegūt lēcu sniegto kosmētisko efektu. Krāsainās lēcas tiek izgatavotas gan ar optisko korekciju, gan bez tās.


Ja ārsts jau ir izrakstījis recepti lēcu lietošanai, tad atliek tikai iegādāties krāsainās kontaktlēcas ar tādiem pašiem korekcijas parametriem. Ja lēcas līdz šim nav lietotas, tad gan pirms tam jākonsultējas ar acu ārstu vai optometristu, kurš ieteiks piemērotāko risinājumu, vajadzības gadījumā izsniegs recepti.


Atceries — krāsainās kontaktlēcas nekaitē acīm un redzei, tās ir drošas un piemērotas arī ilgstošai lietošanai!


Kas jāatceras par kontaktlēcu lietošanu


20181012-1641-lecu-kopasana-1.jpg

Krāsaino un parasto kontaktlēcu ielikšana un izņemšana, kā arī kopšana neatšķiras. Likumi ir vieni un tie paši.

  • Pirms lēcu aiztikšanas ir jānomazgā rokas, nedrīkst lietot krēmu vai losjonu.

  • Lēcas pirms ielikšanas ir jānotīra speciālajā tīrīšanas šķīdumā.

  • Pēc izņemšanas lēcas jānotīra un jāuzglabā speciālajā konteinerā, kur ieliets jauns lēcu šķīdums.

  • Lēcas jāieliek pirms kosmētikas uzlikšanas un pirms tās notīrīšanas.

  • Ieteicams izvēlēties speciālu kontaktlēcu lietotājiem paredzētu kosmētiku.

  • Nedrīkst pārsniegt lēcu nēsāšanas laiku — gan stundu ziņā, gan dienu ziņā.


Kur iegādāties krāsainās kontaktlēcas


Krāsainās kontaktlēcas ērti var iegādāties internetā, bet var arī doties uz jebkuru optikas salonu, kur piedāvā brilles un citas ar redzes korekciju un veselību saistītas preces. Krāsainās lēcas iespējams iegādāties dažādiem lietošanas ilgumiem — gan vienas dienas, gan divu nedēļu, gan mēneša.


Krāsainās kontaktlēcas noteikti nevajadzētu pirkt no apšaubāma pārdevēja un par aizdomīgi zemu cenu, kas var liecināt par nekvalitatīvu vai bojātu preci. Kontaktlēcas tomēr ir medicīnas prece, kuras lietošana prasa piesardzību un tai jānotiek saskaņā ar acu ārsta vai optometrista norādēm.

Reklāmraksti