Četri padomi drošam un ērtam ceļojumam ar automobili

Garās Ziemassvētku brīvdienas nav aiz kalniem un arvien lielāka daļa cilvēku izvēlas šos svētkus pavadīt ceļojot. Tajā skaitā – ģimenes un draugu kompānijā, dodoties garākos braucienos ar automobili. Lai pilnvērtīgi izbaudītu brīvdienas un izvairītos no nepatīkamiem starpgadījumiem uz ceļa, apdrošināšanas portāls Manapolise.lv iesaka četras lietas, par kurām ieteicams apdomāties vēl atrodoties mājās.


Plāno savu laiku


Ja dodies garākos braucienos, ir vēlams izlemt cik dienas plāno pavadīt ceļā un kāds varētu būt aptuvenais nobraukto kilometru skaits dienā. Tādējādi sapratīsi, vai paspēsi nonākt galamērķī laikā un pa ceļam apskatīt visu iecerēto. Tomēr satraukuma samazināšanai ieteicams plānotajam ceļojuma laikam pievienot vienu papildu dienu, tādējādi sniedzot sev iespēju apstāties kādā pēkšņi ieraudzītā interesantā apskates vietā, ieturēt ilgākas kafijas pauzes vai nepieciešamības gadījumā doties uz naktsmītni ātrāk nekā ieplānots.


Parūpējies par automobiļa tehnisko stāvokli


Katram no mums ceļā var gadīties saskarties ar pārplīsušu riepu vai tukšu degvielas bāku, tomēr ir daudzas tehniskas ķibeles no kurām var izvairīties auto apskatot pirms izbraukšanas. Objektīvi izvērtē riepu stāvokli un protektora atlikumu, lai esi pasargāts garākos un ziemas laikā iespējams pat apledojošos ceļa posmos. Ja plāno braukt pa maģistrālēm, apdomājies arī par riepu ātruma indeksu.


Ne mazāk svarīgi ir laicīgi pārbaudīt bremzes un nepieciešamības gadījumā tās nomainīt. Neaizmirsti pārbaudīt arī eļļas un tosola līmeni, kā arī parūpēties par lampiņu un logu slotiņu pārbaudi – nekad nevar zināt, kurā brīdī ceļā var gadīties putenis.


Ceļo droši – dokumenti un auto apdrošināšana


Lai arī Eiropas valstis atrodas Šengenas zonā, bez dokumentiem ceļot nedrīkstam. Ne tu, ne tavs auto. Tādēļ neaizmirst paņemt līdz savu pasi vai ID karti, kā arī vadītāja apliecību un automobiļa tehnisko pasi. Ne mazāk svarīgi pārbaudīt vai nav beigusies automobiļa apdrošināšana.


Ikvienam transportlīdzekļa īpašniekam obligāti nepieciešama OCTA jeb Obligātā civiltiesiskā apdrošināšana, kas pasargā transportlīdzekļa īpašnieku vai vadītāju pret risku nodarīt zaudējumus negadījumā iesaistīto trešo personu mantai vai veselībai. OCTA darbojas visā Eiropas savienībā un bez tās transportlīdzeklis nedrīkst piedalīties ceļu satiksmē.


Svarīgi atcerēties, ka, dodoties ārpus Latvijas, OCTA polise jāizdrukā. Tomēr, ja esi aizmirsis pārbaudīt OCTA derīguma termiņu un atrodoties ārpus Latvijas attopies, ka polises termiņš iztecējis, to vari noformēt mājaslapā Manapolise.lv. Polise stāsies spēkā jau 15 minūtes pēc tās iegādes brīža.


Ja vēlies sevi finansiāli pasargāt no tādām nepatīkamām situācijām kā auto zādzība, dabas stihijas, stiklu plīsumi, kā arī bojājumiem, kas radušies nekvalitatīva ceļu seguma vai dzīvnieku nodarīto bojājumu dēļ, iesakām iegādāties brīvprātīgo KASKO apdrošināšanas polisi.


Atceries paņemt karti


Lai arī mūsdienās arvien vairāk ceļu ir aprīkoti ar viegli uztveramām norādes zīmēm, vienmēr ir vērtīgi mobilajā tālrunī lejupielādēt kādu no populārajām navigācijas lietotnēm. Piemēram, Waze vai Google maps palīdzēs atrast pat mazāko kafejnīcu pieblīvētā pilsētas centrā.


Dažas no šīm lietotnēm brīdina arī par šķēršļiem uz ceļa, remontdarbiem, fotoradariem, policijas patruļām un daudz ko citu. Papildu ieteikums – pirms ceļojuma pārbaudi sava mobilo sakaru operatora tarifa plānu, lai pārliecinātos, ka mobilo datu izmantošana neiztukšos tavu maciņu. Kā arī slikta mobilo datu pārklājuma gadījumā, iegādājies vismaz vienu papīra karti.


Tomēr pats galvenais – neaizmirsti, ka ceļojums ir atpūta un visas ķibeles ir iespējams novērst. Tādēļ lai kas arī notiktu – saglabā mieru, ļaujies notikumu plūsmai un izbaudi piedzīvojumu!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti