Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Datu viesabonēšana – vai šis pakalpojums ir domāts arī jums?

Tie, kuri gan darba vajadzībām, gan atpūtai bieži vien pamet Latviju, lai dotos ceļojumā uz kādu citu Eiropas Savienības valsti, noteikti ir pazīstami ar datu viesabonēšanas funkciju, kuru piedāvā visi Latvijas telekomunikāciju operatori. Datu viesabonēšana ļauj arī ārzemēs izmantot visas sava operatora piedāvātās priekšrocības – zvanus, mobilo datu un interneta izmantošanu, kā arī īsziņas.


Šāds pakalpojums ir ļoti praktisks, jo, salīdzinot ar dažādiem Eiropas vietējiem sakaru pakalpojumu sniedzējiem mobilabonnement uden binding, Latvijā piedāvātie pakalpojumi var būt lētāki, ja viesabonēšanu izmanto uz nelielu laiku. Tā ka nauda ir svarīgs faktors pilnīgi visiem lietotājiem, tad pie šī aspekta ir krietni jāpiedomā, ja tiek plānots doties garākā izbraukumā. Visticamāk, ka katram ir gadījies, ja ne pašam nonākt šādā situācijā, tad noteikti dzirdēt no citiem cilvēkiem par to, ka, atbraucot mājās pēc vienreizēja ārzemju ceļojuma, nākamajā mēnesī tika saņemts rēķins, kurā redzamie skaitļi lika šausmās ieplest muti.


Lūk, šādas situācijas rodas tikai tādēļ, ja attiecīgais cilvēks nebija apzinājis viesabonēšanas patiesās izmaksas, jo, diemžēl, pirms pāris gadiem Latvijas mobilajiem operatoriem nebija nekādu ierobežojumu viesabonēšanas maksas uzstādīšanā, kas nozīmē, ka, lietojot viņu pakalpojumus ārpus Latvijas robežām, viņi jums varēja piestādīt jebkādu rēķinu, jo šo cenu aprēķināšanu nekas neregulēja, kā arī nebija nekādu noteikumu vai ierobežojumu šīs cenas sastādīšanā.


Agrāk dodoties braucienā uz ārzemēm, visizdevīgāk bija aplūkot un iegādāties kādas citas valsts piedāvātos komunikāciju pakalpojumus telefony.dk/mobilselskaber/ ,bet tagad jau ir noiets etaps, jo 2017. gada 15. jūnijā viesabonēšanas kārtība Eiropas Savienības teritorijā tika oficiāli izmainīta un, ceļojot uz citām valstīm Eiropas Savienības iekšienē, nav jāmaksā lielāka summa par to, kuru maksājat savam operatoram Latvijā, kad izmantojat mobilo telefonu, datus un visas tālruņa funkcijas tepat mājās. 2007. gads bija pirmais, kurā šis plāns tika pausts, tomēr pagāja laiks, līdz tas nonāca līdz kaut kādam praktiskam iznākumam, bet visbeidzot pēc 6 gadu darbības 2013. gadā Eiropa Savienības pārstāvji nāca klajā ar sakaru tirgus reformas plānu.


Sākot jau no 2017. gada 15. jūnija maksimālais tarifs, kuru var piemērot telefonsarunām ES dalībvalstu robežās ir nieka 3,2 centi par katru sarunas minūti, bet maksa par vienas īsziņas nosūtīšanu ir 1 cents. Runājot par mobilā interneta izmantošanu, šos cenu līmeni uzreiz samazināt ir daudz grūtāk, tādēļ tika izveidots plāns pakāpeniski pazemināt cenas līmeni pāris gadu laikā no lēmuma pieņemšanas pieņemšanas brīža. Katru gadu vajadzēs samazināt cenas, lai līdz 2022. gadam Interneta lietošana Eiropas Savienībā maksātu vien 2,5 eiro par katru izmantoto gigabaitu.Reklāmraksti