Dāvanu kartes – vai laba izvēle svētkos?

Svētku dāvanas izvēlamies rūpīgi – gan vērtējot pēc tā, kādam cilvēkam dāvanu izvēlamies, gan pēc tā, kādas ir mūsu finansiālās iespējas izvēlēties un iegādāties atbilstošākās un patīkamākās dāvanas saviem mīļajiem un tuvajiem. Tomēr ar dāvanu izvēli ne vienmēr ļoti veicas un viss ir tik vienkārši. Pirmkārt – resursi, jeb finansiālās iespējas, ir ierobežotas. Lai gan svētkos saviem tuvajiem vēlamies uzdāvināt vislabākās, skaistākās, atbilstošākās un lieliskākās dāvanas, ne vienmēr ir iespējams iegādāties tieši to, ko saņēmējs visvairāk vēlētos. Tomēr tas nav iemesls, lai kristu izmisumā un uzskatītu, ka labu dāvanu tāpat nav iespējams izvēlēties.


Dažādos pētījumos un aptaujās pierādīts, ka visbiežāk cilvēki atceras tās saņemtās dāvanas, kas nav taustāmas lietas. Daudz veiksmīgāk atmiņā paliek dāvanas, kas saistās ar aktivitātēm, atmiņām, jaukiem piedzīvojumiem, patīkamām un jaunām sajūtām un kaut ko neparastu. Tas nozīmē – ja arī esam ar ierobežotām iespējām, nevajag izvēlēties dāvināt cenā nedaudz lētāku lietu – iespējams, varam savās finansiālo iespēju robežās izvēlēties uzdāvināt neaizmirstamu pasākumu, notikumu vai piedzīvojumu. Piemēram, uzdāvinot svētkos ziedus, atstājam vienu iespaidu un atmiņas, tomēr, uzaicinot uz pikniku brīvā dabā, kur esam sarūpējuši groziņu ar gardumiem, izbaudot dabu un jauku laiku kādā neparastā vietā – atmiņas par šādu pasākumu būs daudz paliekošākas un vērtīgākas.


Tomēr kā Ziemassvētku dāvanu nerīkosim pikniku (lai gan arī tā nav sliktākā ideja – pikniks ziemā, pie ugunskura, var būt pavisam jauks). Viena no oriģinālākajām un arī vienkāršākajām (jo viss ģeniālais ir vienkāršs) idejām – iegādāties un uzdāvināt svētkos dāvanu karti. Ne tās, ko varam iegādāties veikalos, noteiktā summā, ļaujot cilvēkam pašam izvēlēties sev preci – nē, izvēlamies un iegādājamies piedzīvojuma dāvanu karti. Preču dāvanu kartes nozīmē lielākoties vien to, ka aptuveni zinām virzienu, kādu dāvanu cilvēks varētu vēlēties, tomēr nezinām konkrēti, tāpēc izvēlamies uzdāvināt iespēju – nopērc sev to, ko vēlies. Lai gan arī šī ideja nav slikta, paturam prātā, ka piedzīvojumu un jaunas emocijas cilvēks atceras spilgtāk nekā lietas, kas saņemtas dāvanā.


Piedzīvojumu dāvanu karte, ja to tā var dēvēt, ir iespēja piedzīvot kaut ko jaunu, nebijušu, patīkamu vai vienkārši nedaudz citādāku nekā ikdienas darbības. Piedāvājumu ir daudz, tādēļ atliek vien ielūkoties internetā un izvēlēties atbilstošāko dāvanu karti, kuru saņēmējs varētu patiešām izbaudīt.


Šādas dāvanu kartes var būt saistītas ar romantisku nedēļas nogali kādā skaistā Latvijas vietā, viesu namā, kūrortā, atpūtas namiņā. Izvēloties šādu dāvanu karti, parasti dāvinām tādu vai nu savai otrajai pusītei, piedāvājot izbaudīt kopā romantisku nedēļas nogali, vai arī kādam, kam ir sava otra pusīte. Taktiskā rīcība – nedāvināt šādu dāvanu karti cilvēkam, kuram attiecību nav, vai arī neesam pārliecināti, jo tad šāda dāvana var radīt nepatīkamu iespaidu. Šī ir lieliska izvēle, ko dāvināt vecākiem – iespēju atpūsties kopā, nedaudz aizmirstot par ikdienas rūpēm, māju un saimniecību.


Dāvanu karti var izvēlēties arī saistītu ar skaistumkopšanu, relaksāciju un SPA – lieliska dāvana sievietei, lai viņa var palutināt sevi ar īpašām skaistuma procedūrām, atpūsties SPA, nesatraucoties par ikdienas stresu un darba ritmu, jo mums visiem laiku pa laikam nepieciešams nedaudz atpūtas. Relaksējošas masāžas, SPA procedūras ar medu, šokolādi, rīsu masāžas, enerģijas rituāli ar augļu ēteriskajām eļļām – izklausās ļoti kārdinoši, jo īpaši ziemas tumšajā laikā, kad ķermenim un arī garam nepieciešams siltums, gaisma un papildu enerģija.


Draugiem un dažādu aktivitāšu cienītājiem varam izvēlēties dāvanu kartes, kas patiešām nozīmē – jauns piedzīvojums. Lidojumi ar dažādām ierīcēm (deltaplāns, paraplāns, lidmašīnas) – tiem, kam patīk augstums, iejusties putna lomā un vērot zemi no augšas (uzmanīgi – pirms izvēlamies šādu dāvanu, vēloties saņēmējam sagādāt pārsteigumu un patīkamas emocijas, pārliecināmies, ka konkrētajam cilvēkam nav bail no augstuma, citādi šāda dāvana var nesagādāt patīkamas emocijas). Tāpat, iespējams izvēlēties dažādas ūdens piedzīvojumu iespējas, ko uzdāvināt tiem, kuru mīļākā stihija ir ūdens – gan aktīvus piedzīvojumus (braucieni ar veikbordu, ūdens motociklu vai ūdens slēpēm), gan relaksējošus ūdens procedūru pasākumus (pirtis, ūdens SPA, izbraucieni ar kuģīti, jahtu un tā tālāk). Un tad vēl visas citas piedzīvojumu iespējas – izjādes ar zirgiem, peintbols, sporta aktivitātes, aktivitātes brīvā dabā, fotosesijas, apmācības, jaunu zināšanu apgūšana (dejošana, kulinārija, floristika – kas nu kuram interesē visvairāk). Šādi piedzīvojumi daudz spilgtāk un ciešāk paliks atmiņā dāvanas saņēmējam.


Dāvanu karte ir iespēja, kad varam uzdāvināt sev tuviem un mīļiem cilvēkiem patīkamas atmiņas, ko īsti nevaram uzdāvināt ne ar vienu dāvanu - lietu, kas iegādājama tuvākajā lielveikalā!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti