Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Disku valcēšana — viens no servisu populārākajiem darbiem

Autoservisu darbinieki ir vieni no tiem profesionāļiem, kuri var neuztraukties par bezdarbu. Kamēr Latvijā būs slikti ceļi, viņiem darba netrūks. Disku valcēšana jeb tā saucamā disku taisnošana ir viens no populārākajiem tehniskās apkopes pakalpojumiem, kuru iespējams saņemt autoservisos. Vieglo metālu diskus ir ļoti viegli sabojāt, un to tieši sanāk izdarīt, regulāri braucot pa nekvalitatīviem, izdangātiem vai grants klājuma ceļiem. Disku valcēšana gan ir tikai viens no daudzajiem darbiem, ko veic riepu servisā slikto ceļu dēļ.

Visvieglāk ir sabojāt vieglmetāla diskus, jo tos diezgan viegli ir nejauši noskrāpēt vai iebuktēt. Disku bojājumi nodara skādi arī riepu un automašīnas kopējam izskatam. Jāņem vērā, ka automašīnas disku vizuālais un tehniskais stāvoklis ir tikpat nozīmīgs kā jebkuras detaļas nolietojums, tādēļ nevajadzētu ignorēt disku stāvokļa pārbaudi un remontu, tas jāuztver tikpat svarīgi kā jebkuras citas automašīnas detaļas remonts.

Disku remontu, protams, ietekmē daudzi un dažādi apstākļi, kurus mainīt diemžēl nav mūsu spēkos. Pie tādiem pieder:

disku izmērs; materiāls no kā disks ir ražots; remonta veids, kāds nepieciešams, lai veiktu valcēšanu.

Riepu servisa darbinieki zina stāstīt, ka riepu valcēšana ir plaši pieprasīts pakalpojums. Nenoliedzami, katrs automašīnas diska remonta process prasa individuālu pieeju, jo arī bojājums var rasties mijiedarbojoties dažādiem apstākļiem un norisēm. Valcēšana nav vienīgais disku remonta veids. No automašīnas diska bojājuma pakāpes atkarīgs arī remonta laiks. Diska remonta laiks var aizņemt 20 minūtes, ja tas ir viegls bojājums, bet, ja ir sarežģīts, tad tā novēršanai vajadzēs pat vairākas stundas.

Regulāri servisos tiek veikti arī šādi disku remonta darbi:
skrambu likvidēšana; disku slīpēšana; disku atjaunošana un krāsošana.

Protams, klientam svarīgs jautājums ir disku valcēšanas izmaksas. Jāsaka uzreiz — nav konstantas cenas. Tās ir atkarīgas no bojājumu veida un disku izmēra. R14 – R16 izmēra diskiem tās iespējams būs sākot no 10 eiro. Loģiski — lielāku izmēru disku remonts maksās dārgāk. Precīzu cenu klientam varēs pateikt tikai meistars, kad novērtēs bojājuma apmēru.

Augstākās klases servisos Rīgā disku un riepu remonts tiek veikts ar pasaulē labākajām disku taisnošanas (valcēšanas) un argonmetināšanas iekārtām. Tās ir ražotas Vācijā, Amerikā un Itālijā. Šādas iekārtas izmanto arī pasaules lielākie riepu un disku servisa centri.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti