Dīvānu tendences 2021.gadā – kā izvēlēties labāko

Dīvāni noteikti ir viena no galvenajām mēbelēm, kuru iegādājamies mājoklim. Sadarbībā ar Home4you esam sagatavojuši noderīgus padomus, kas ļaus atrast pašu labāko risinājumu savam mājoklim. Viņu mēbeļu internetveikalā pieejami ne tikai dīvāni, bet arī kafijas galdiņi un citas mēbeles. Ja šobrīd esat jauna dīvāna meklējumos, šis raksts noteikti noderēs, lai atrastu pašu piemērotāko variantu tieši savam mājoklim.


#1 Pievērs uzmanību dīvāna izmēram


Viens no svarīgākajiem kritērijiem, izvēloties dīvāns gulta savam mājoklim ir tā izmērs. Ir dzirdēti stāsti, kad cilvēks iegādājas dīvānu, tomēr vēlāk saprot, ka tas izrādījies par lielu, jo dzīvoklis nemaz nav tik liels. Ja telpa ir maza, ne vienmēr vajadzētu aizrauties ar pārlieku liela dīvāna izvēli. Šajā gadījumā labāk būtu izvēlēties nelielu taisnu dīvānu. Ja telpa ir liela un platība atļauj, tad ir vērts apsvērt domu par stūra dīvāna iegādi, jo tādā veidā, ja ieradīsies ciemiņi, visiem būs ērti apsēsties un baudīt kopīgus mirkļus. Atceries, ka blakus noteikti atradīsies arī kafijas galdiņš, tāpēc ir vērts atlikt vietu arī tam.


#2 Pievērs uzmanību dīvāna karkasam


Izvēloties piemērotāko dīvānu, noteikti pievērs uzmanību tam, vai dīvāna karkass ir veidots no stingra un izturīga materiāla. Karkass var būt veidots no masīvkoka vai plastmasas. Dīvānu rāmja izgatavošanā parasti tiek izmantots finieris, masīvkoks, metāls, plastmasa un citi materiāli. Uzmanību noteikti nepieciešams pievērst arī dīvāna kājām. Kvalitatīviem dīvāniem tās ir pieskrūvētas nevis pielīmētas.

#3 Pievērs uzmanību dīvāna pildījumam

Tu noteikti vēlies, lai sēdēšana uz dīvāna būtu ērta un patīkama. Tieši tāpēc ļoti svarīgi ir pievērst uzmanību dīvāna pildījumam. Pārsvarā ir divi visbiežāk izmantotie pildījumu materiāli – putu poliuretēns jeb porolons vai sintepons. Porolona struktūra nodrošina atsperīgumu, elastību, kā arī ātru formas atjaunošanos. Porolons spēj nodrošināt komfortu, kā arī tas ļoti ilgi kalpos. Savukārt sintepons izceļas ar vieglumu un elastību. Tas nav alerģisks, kā arī nerada putekļus.

#4 Pievērs uzmanību dīvāna funkcionalitātei


Izvēloties dīvānu, sākumā noteikti nepieciešams sev uzdot jautājumu – ko es no tā vēlos sagaidīt. Vai Tev ir nepieciešams, lai dīvānā būtu iebūvēta veļas kaste? Vai vēlies, lai dīvāns būtu izvelkams? Ir svarīgi pievērst uzmanību visiem šiem jautājumiem, lai varētu izvēlēties pašu piemērotāko dīvānu tieši savam mājoklim. Izvelkams dīvāns ar veļas kasti būs ļoti piemērots tiem, kuri savās mājās uzņem ciemiņus. Tādā veidā būs iespējams izguldīt pa nakti ciemiņus, savukārt veļas kastē varēsiet glabāt rezerves gultas veļu ciemiņiem.


#5 Pievērst uzmanību dīvāna krāsai


Svarīgi pievērst uzmanību arī dīvāna krāsai. Izvēloties dīvānu gaišās krāsās, ir vērts atcerēties, ka uz tā var rasties dažādi traipi. Populārākie dīvāngultas toņi šobrīd ir melns, balts, zils, zaļš. Krāsu daudzveidība tik tiešām ir liela, tāpēc atliek vien izvēlēties savai gaumei piemērotāko. Un, protams, pievērs uzmanību kādā krāsā ir kafijas galdiņš, lai varētu pieskaņot tam dīvānu.


Izvēloties dīvāns gulta savam mājoklim, noteikti ir vērts pievērst uzmanību visiem nosauktajiem kritērijiem, jo tikai tādā veidā varēsiet atrast savam mājoklim piemērotāko variantu.

Reklāmraksti