Dzīve bez vadiem: Kā atrast sev piemērotākās bezvadu austiņas un bezvadu skaļruni?

Šobrīd pieejamais daudzveidīgais audio saturs un jaunās tehnoloģijas turpina izmainīt lietotāja paradumus – par bezvadu austiņu iegādi aizdomājas pat tie, kas pirms brīža tās uzskatīja par lieku aksesuāru.

Savietojamība ar dažādām lietotnēm, teicama skaņas kvalitāte un mūsdienīgs dizains bezvadu austiņas padara īpaši populāras. Nav brīnums, jo tās var izmantot darbā, sporta zālē, automašīnā un atpūtā. Internetā būs atrodams plašs bezvadu austiņu piedāvājums, no kura jāmēģina izvēlēties sev piemērotākās.

Bezvadu austiņas pēc savienojuma tipa iedala: bezvadu un patiesi bezvadu (True Wireless). Pēdējais veids ir jaunāko tehnoloģiju sasniegums, kas sniedz to lietotājam pilnīgu bezvadu brīvību. True Wireless austiņu savienojumu ar ierīcēm nodrošina Bluetooth.

Šīm austiņām nav savstarpēji savienojošu vadu, kā arī vadu savienojumam ar audio avotu - viedtālruni, MP3 atskaņotāju, datoru vai planšeti. Visas svarīgās komponentes: mikrofoni, baterija un vadības bloks, ir iebūvētas bezvadu austiņu mazajā korpusā.

Bezvadu austiņu ražotāji ir testējuši lietotāju ieradumus un vēlmes, lai izvēlētos piemērotākos austiņu novietojuma veidus. Daži populārākie bezvadu austiņu modeļi:

  • Aiz auss – aizauss stiprinājuma modeļi ērti izmantojami skriešanas laikā un sporta zālē;

  • Ar galvas stīpu – praktisks darbam pie datora mājās un birojā;

  • In-Ear – mazas, viegli ievietojamas ausī, drošas no izkrišanas; piemērotas aktīviem cilvēkiem dzīvē un atpūtā, kas labi saprotas ar tehnoloģijām, jo šī tipa austiņas parasti saprotas ar tām saderīgām ierīcēm;

  • On-ear populārs modelis ikdienas lietošanai plašam pircēju lokam, lai klausītos mūziku un podkāstus. Aizņem maz vietas un viegli savienojamas ar mobilo tālruni. Ieteicams modelis, ja pirms tam austiņas nav lietotas;

  • Over-ear nodrošina teicamu skaņas kvalitāti; tāpēc patiks tiem, kas vēlas izbaudīt mūziku visā tās daudzveidībā.

Pārsvarā visām bezvadu austiņām ir Bluetooth savienojums, ko aktivizē nospiežot pogu uz ierīces vai viedierīcē. Austiņās var būt iebūvētas arī dažādas aktivizācijas pogas, piemēram, atbildes poga uz telefona vai Skype zvanu.

Jaunākās tehnoloģijas In-Ear austiņām ir adaptīva vairāku mikrofonu sistēma, kas nodrošina labu dzirdamību par spīti traucējošiem apkārtnes trokšņiem. Ārējie mikrofoni apvienojumā ar iekšējo mikrofonu sarunas laikā bloķē apkārtējās skaņas. Būtiskus uzlabojumus piedzīvo ierīču uzlādes risinājumi un ilgdarbības rādītāji. Pēc vienas uzlādes bezvadu austiņas spēj darboties līdz 11 stundām, kas pagarinās līdz 22 stundām ar uzlādes futlāri. Iespējama ātrā 3 minūšu uzlāde, kas nodrošina apmēram 1 stundas atskaņošanas ilgumu.

Bezvadu skaļruņi

Populāri ir dažādi bezvadu skaļruņi. Bluetooth tumbiņa ūdensnecaurlaidīgā korpusā būs piemērota ballītei, lai straumētu mūziku no saderīgām ierīcēm, piemēram, viedtālruņiem un planšetdatoriem. Šiem skaļruņiem raksturīgs kompakts izmērs, daudziem ir ūdensnecaurlaidīgs korpuss, kas piemērots izmantošanai pļavā, pludmalē vai pie baseina, nebaidoties no mitruma, kas ierīci varētu sabojāt. Šādu tumbiņu darbības laiks nepārtrauktā atskaņošanas režīmā ir līdz 12 stundām.

Bluetooth tumbiņas pircēji iecienījuši, jo tās ļauj atskaņot mūziku arī tad, ja nav iespējams nodrošināt strāvas padevi. Ierīce darbojas ar lādējamu akumulatoru vai baterijām un pieslēdzas telefonam vai datoram, izmantojot Bluetooth savienojumu.

Bezvadu skaļruņi, tāpat kā bezvadu austiņas, atšķiras ne tikai pēc dizaina, bet arī pēc barošanas tipa, svara, izmēra, korpusa materiāla, nepārtrauktas darbības ilguma pēc pilnas uzlādes un skaņas kvalitātes. Vislabākie no tiem nodrošina izteiksmīgu augsto frekvenču un piesātinātu zemo frekvenču skaņu.

Ja bezvadu austiņas ir paredzētas individuālai mūzikas traumēšanai, tad Bluetooth tumbiņas palīdzēs jums iegriezt kārtīgu vasaras ballīti!

Reklāmraksti