Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Estētiskā zobārstniecība - liec savam smaidam mirdzēt

Skaistam un žilbinoši baltam smaidam ir gana liela ietekme uz pirmo iespaidu, ko par sevi radām, sastopoties pirmo reizi. Ne velti cenšamies sekot skaistuma standartiem un rūpēties par savu ārieni – tostarp arī smaidu.

Ja pievēršam uzmanību tieši smaidam, tad cenšamies novērts dažādus estētiskos defektus, padarīt zobu dabisko krāsu nedaudz gaišāku, labot plaisas zobu starpās vai pašos zobos, uzlabot mutes higiēnu kopumā. Tas, kam īpašu rūpību varam pievērst paši – zobu un mutes dobuma pareiza, regulāra higiēna un kopšana. Visiem zināmais zobu tīrīšanas rituāla – divas reizes dienā ar zobu birstīti un vienu reizi dienā izmantot zobu diegu (parasti šādu mutes higiēnu piekopjam no rītiem un vakaros). Lai būtu pārliecināti par zobu veselību un smaida skaistumu – vismaz divas (vai pat trīs) reizes gadā apmeklējam zobu higiēnistu, kas īpaši parūpēsies par zobiem. Tāpat, pievēršam uzmanību visiem zobārsta norādījumiem par zobu kopšanu – izvēlamies pareizo zobu birstīti, pareizās, un saviem zobiem atbilstošās zobu pastas, kas palīdzēs rūpēties par mutes un zobu veselību.

Tas, ko sagaidām no zobārsta, rūpēs par mutes un zobu veselību – pareiza un precīza zobu stāvokļa novērtējumu – pārliecinoties par zobu bojājumiem, iesakot pareizāko ārstēšanās un bojājumu novēršanas metodi. Zobārsts noteikti nav speciālists, pie kura vērsties tikai tajā brīdī, kad kāds zobs jau sāp, ir sākušās nopietnas problēmas ar zobiem un mutes higiēnu. Drīzāk zobārsts ir speciālists pie kura varam vērsties profilaktiski, lai pārliecinātos, ka ar zobu veselību viss ir kārtībā, lai laicīgi novērstu dažādus bojājumus un problēmas.

Ja vēlamies iegūt patiešām skaistu un pievilcīgu, pat žilbinošu smaidu, kā vienu no estētiskās zobārstniecības metodēm varam izvēlēties zobu balināšanu.

Ir labi zināms, ka dažādu ēdienu, dzērienu, paradumu un arī medikamentu lietošana var ietekmēt zobu dabīgo krāsu. Ja ikdienas sastāvdaļa ir smēķēšana, kafija, bieži tiek baudīts sarkanvīns, uzturā lietoti dažādi krāsvielas saturoši produkti – tas viss spēj ietekmēt zobu krāsu, padarot tos tumšākus, dzeltenīgākus, pelēcīgākus. Protams, arī nelietojot ikdienā kafiju, tabaku vai sarkanvīnu, dabiskā procesa ietekmē zobu krāsa tik un tā paliek tumšāka.

Tāpēc, iespējams izvēlēties dažādus veidus, kā savu smaidu padarīt estētiskāku, skaistāku un baltāku. Viena no šādām iespējām – zobu balināšana mājas apstākļos. Pastāv dažādi preparāti, ko varam iegādāties gan aptiekās, gan dažādos specifiskos veikalos, kas palīdzēs mājas apstākļos uzlabot zobu dabisko krāsu. Šie līdzekļi noteikti nav tie, kas mainīs zobu krāsu uz žilbinoši baltu un ne vienmēr iegūtais rezultāts būs tieši tāds, kā būsim cerējuši. Katrā gadījumā, arī pirms zobu balināšanas mājas apstākļos, būtu nepieciešams konsultēties ar zobārstu un veikt profilaktisko apskati zobiem – vai nav bojājumu, plaisu un tā tālāk. Lietojot šādus līdzekļus mājās, nekonsultējoties ar zobārstu, riskējam, ka rezultāts var izrādīties pat negatīvs, nekā pozitīvs. Gaišākas tiks padarītas plombas, daudz redzamāk iezīmēsies plaisas zobos, ja līdz tam arī paši tās nemaz neesam pamanījuši, smaganas var kļūt jūtīgākas. Katrā gadījumā, veicot šādas procedūras mājās jābūt ļoti uzmanīgam, absolūti precīzi jāizpilda visas norādītās pamācības, nevajadzētu turēt balinošos līdzekļus uz zobiem pārāk ilgi, jo rezultāts var būt negatīvs (parasti domājam, ka ilgāk paturot balinošo vielu zobu kļūs baltāki, bet tā nebūt nav), noteikti nedrīkst norīt balinošo vielu un tā tālāk.

Tāpēc, ja vēlamies pavisam droši un pārliecināti iegūt gaišāku zobu toni, vislabākais risinājums – vērsties pie zobārsta uz zobu balināšanas procedūru. Šādu procedūru veic vai nu zobārsts vai zobu higiēnists, pirms tam pārliecinoties par zobu veselību. Procedūrā zobi tiek izolēti, uzlikts balinošais gēls un aktivizēts ar spilgtu gaismu. Šāda balināšana ilgst aptuveni stundu.

Bieži vien ceram, ka pēc viena zobu balināšanas procedūras zobu kļūst daudz baltāki (pērļu balti – kā tiek lietots izteiciens), tomēr tā gluži var nebūt, tāpēc ar to vajadzētu rēķināties pirms zobu balināšanas procedūras. Ja zobu krāsas izmaiņas notikušas dziļā dentīnā, balinošais efekts būs ievērojami mazāks, nekā cerēts. Tāpat, pēc šādām procedūrām zobi var kļūt daudz jūtīgāki pret temperatūras izmaiņām, kas gan pēc laika izzūd, tomēr ar dažādām, jaunām sajūtām vajadzētu rēķināties. Tāpat, jūtīgi var kļūt ne tikai zobi, bet arī smaganas.

Ja zobi iepriekš ir intensīvi laboti un zobu plombas ir labi pamanāmās vietās, tad zobu balināšanas efekts uz plombām var izskatīties plankumaini un, iespējams, būs jāmaina plombas, lai tās pielāgotos zobu jaunajam tonim.

Parasti zobu balinošais efekts saglabājas vismaz divus gadus, tomēr, ja ikdienā turpinām intensīvi lietot krāsojošus ēdienus, dzērienus un tabaku, zobu krāsa var kļūt tumšāka ātrāk. Tad iespējams izvēlēties ikdienā lietot dažādas zobu pastas ar balinošo efektu, tomēr nevajadzētu pārāk aizrauties ar tikai šādu zobu pastu lietošanu, drīzāk tās kombinējot ar saudzējošākām zobu pastām (no rīta zobus tīrīt ar balinošo zobu pastu, bet vakarā ar kādu, kuras sastāvā šādu aktīvu vielu nav).

Vairāk informācijas: Adenta.lv mājas lapā

Reklāmraksti