Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ieguldījumi mājsaimniecībā, kas atmaksāsies

Dažādi uzlabojumi mājsaimniecībā un lielāki vai mazāki mājokļa remonti vienmēr saistās ar zināmām papildus izmaksām, tāpēc, finansiāli atbildīgi cilvēki parasti cenšas šādus darbus veikt tikai tad, kad ir lieka nauda, nevis izmantot tādu pakalpojumu kā SMS kredīts jeb lån SMS. Ir tikai saprotams, ka uzlabojumiem, kas nav steidzami, lieki tērēties nevajadzētu, tomēr ir arī izņēmumi. Daudzi uzlabojumi var sniegt ievērojamu ietaupījumu ilgtermiņā. Šeit būs daži piemēri ieguldījumiem mājsaimniecībā, kas ir tā vērti un drīz vien atmaksāsies ar uzviju.

Logu nomaiņa
Logi nereti tiek mainīti tikai tad, ja patiešām jau citu variantu vairs nav, taču šāds remontdarbs, gan ļauj būtiski ietaupīt naudu par apkuri, gan arī dos iespēju ilgāku laiku iztikt bez nopietniem remontdarbiem mājās. Jauni logi nodrošinās daudz labāku siltuma izolāciju un, ja jums ir sava māja un pats varat noteikt apkures apjomus, tas palīdzēs ietaupīt ļoti lielas naudas summas par siltumu ziemā. Svarīgākais ieguvums gan varētu būt tieši tas, ka jaunie logi neļaus mājās ienākt mitrumam, kas izraisa pelējuma sēnīti un bojā dažādus materiālus. Atdeve no logu nomaiņas gan būs ļoti pakāpeniska, taču tas noteikti ir tā vērts.

Pilošu krānu un cauruļu labošana
Ja jums mājās ir piloši krāni vai caurules, tad ar steigu vajadzētu tās mainīt vai labot. Nereti cilvēki uzskata, ka tas ir sīkums, jo noplūdes būtiski neietekmē skaitītāja rādījumus, taču viņi kļūdās. Pirmkārt, ilgtermiņā šādas ūdens noplūdes var visai būtiski ietekmēt patērētā ūdens daudzumu un par to tik un tā būs jāmaksā, jo apsaimniekotājs vai piegādātājs var pieprasīt maksu arī par ūdens korekciju. Otrkārt, pilošie krāni un caurules var arī radīt zaudējumus korozijas vai pelējuma dēļ. Patstāvīgais slapjums var izraisīt vēl lielāku cauruļu un citu metāla detaļu rūsēšanu, kā arī ūdens uzkaršanās rada labvēlīgu vidi baktērijām un pelējuma sēnītei. Šādi labojumi arī neizmaksās pārāk dārgi, tāpēc tos noteikti vajadzētu paveikt.

Energoefektīvas elektrotehnikas iegāde

Elektrotehnika ir visai dārga, un arī jaunas elektropreces prasti tiek pirktas tikai tad, ja vecās jau savu laiku nokalpojušas un vairs savas funkcijas nepilda, taču, iespējams, par jaunas sadzīves tehnikas iegādi vajadzētu padomāt mazliet ātrāk. Jaunā elektrotehnika ar laiku paliek arvien energoefektīvāka un nereti, veicot elektropreču nomaiņu, ir iespējams ietaupīt pat līdz 30% patērētās elektroenerģijas. Ja jums ir, piemēram, ledusskapis, veļasmašīna, elektriskā plīts vai citas ierīces, kas ikdienā patērē daudz enerģijas, kas vēl kalpo tīri labi, bet ir jau vairāk kā desmit gadus vecas, tās vajadzētu nomainīt pret jaunām.

Spuldzīšu nomaiņa

Ļoti būtiski elektroenerģijas ietaupījumu sniegs arī kvēlspuldžu nomaiņa pret LED spuldzēm. LED spuldzes spēj nodrošināt tādu pašu gaismas apjomu kā kvēlspuldzes, izmantojot daudz mazāku elektroenerģijas daudzumu. Gaismas daudzumu mēra lumenēs un LED spuldzes spēj nodrošināt 100 lumenes uz vatu, kamēr kvēlspuldzes vien ap 15 lumenēm uz vatu. Tas nozīmē, ka nomainot visas spuldzītes mājās, par elektroenerģiju, ko tērējat mājokļa apgaismošanai, ietaupīsiet vairākas reizes. LED spuldzes gan ir arī ievērojam dārgākas, taču tās arī kalpo desmitiem reižu ilgāk.

Sildīšanas iekārtu nomaiņa
Vēl būtisku ietaupījumu izdosies iegūt, ja nomainīsiet sildīšanas iekārts. Visbiežāk tie ir radiatori. Ja radiatori ir veci un aizsērējuši, ir nepieciešams nodrošināt ļoti lielu cirkulāciju lai vispār sajustu siltumu. Tātad, ja jums ir veci radiatori, par apkuri, visticamāk, ievērojami pārmaksājat. Tā kā apkures cenas ir ļoti augstas, radiatoru nomaiņa varētu atmaksāties jau dažu sezonu laikā. Ja tomēr nevēlaties veikt tik lielus ieguldījumus, vismaz parūpējieties ar radiatoru tīrīšanu, lai nebūtu lieki jāmaksā.

Kā redzams, ir ļoti daudz dažādu uzlabojumu, remontdarbu un citu ieguldījumu mājsaimniecībā, kas atmaksājas ar uzviju. Šādus uzlabojumus noteikti ir vērts veikt arī tad, ja finansiālā situācija nav gluži spīdoša. Citus padomus un ieteikumus racionālāku finanšu lēmumu pieņemšanai varat smelties portālā www.lan247.se.

Reklāmraksti