Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iesācēja ceļvedis: Kā un kādu šujmašīnu izvēlēties?

Pirmo reizi ar šujmašīnu daudzas no mums ir darbojušās skolā vai bērnībā, kad vecmāmiņa mācīja, kā apvīlēt auduma malu vai šūt pogcaurumus. Taču, pieaugot un saprotot to, ka šāda ierīce būtu noderīga arī mājās, lai sāktu šūt apģērbus vai tos labotu un pārveidotu, jāsāk pārdomāt, kurš no šujmašīnas veidiem būtu piemērotākais. Lai atrastu tieši tādu modeli, kāds tev nepieciešams, ir vērts padomāt par šiem jautājumiem:

Vai ar šūšanu nodarbošos profesionāli, lai nopelnītu, vai arī tas būs kā vaļasprieks?

Kādas ir manas finansiālās iespējas?

Mūsdienās iespējams iegādāties gan vienkāršākas šujmašīnas, gan arī tādas, kas aprīkotas ar dažādiem papildus gadžetiem. Tomēr, pirms izvēlaties funkcijām un papildinājumiem bagātu ierīci, pārdomā, vai tā tiešām spēs veikt tos uzdevumus, kas tev nepieciešami.


Pārliecinies, ka tava izvēlētā šujmašīna nodrošina šādas funkcijas:

 • Taisno dūrienu

 • Daudzveidīgus zig-zag dūrienus

 • Iespēju strādāt ar dubulto adatu

 • Iespēju regulēt dūriena platumu vai garumu

 • Ir iestrādāti atpakaļgaitas stiprinājumi

 • Ir iestrādāts spolītes uztinējs

 • Korpusā iebūvēts diegu nogriezējs

 • Iespējams noņemt virsmu, lai šūtu nelielas, cilindra veida detaļas

 • Iespēja atslēgt auduma padeves zobiņus

 • Ir iestrādāta plāksnīte, kurā atzīmēti vīļu platumi

 • Ir iestrādāts apgaismojums

 • Ir iespējams vienkārši nomainīt pēdiņas


Bet tas nav viss. Šeit būs vēl pāris ieteikumi, ja neziniet, kādu šujmašīnu pirkt. Ja iepriekš minētajām funkcijām vajadzētu būt ikvienā mūsdienīgā šujmašīnā, tad atbildes uz šīm papildus iespējām var palīdzēt izvēlēties specifiskāku šujmašīnu tieši jūsu vajadzībām:

 • Kāds ir kuģīša tips? Tie atšķiras pēc novietojuma – horizontāla vai vertikāla, taču jāņem vērā, ka tas nemaina šūšanas procesa iznākumu. Pieredzējuši šuvēji atzīst, ka horizontālā kuģīša šujmašīnās spolīti iespējams ievietot vieglāk, jo tad kuģīti nav jāatvieno no ierīces.

 • Vai iespējams regulēt pēdiņas spiedienu? Šī funkcija būs īpaši noderīga, ja vēlēsies apstrādāt īpaši plānus, vatētus vai adītus audumus. Samazinot spiedienu, kuru pēdiņa rada, audums netiks tik ļoti izstiepts. Taču, ja jūsu šujmašīna nenodrošina šādu funkciju, to pašu efektu var panākt, izmantojot augšējo pēdiņu.

 • Vai iespējams izmantot pogcaurumu šūšanas dūrienu? Vienkāršākajā variantā pogcaurumu veidošanai var izmantot zig-zag dūrienu. Tas pogcaurumus veido skaisti un ātri. Jāņem vērā, ka pogcauruma dūrieni būs piemērotāki plāniem un neelastīgiem audumiem. Mētelim pogcaurumus veidošanas gan vajadzēs izmantot profesionālāku šujmašīnu.

 • Vai iespējams atšūt auduma apakšmalas? Šo uzdevumu veic ar slēpto dūrienu un visbiežāk izmanto biksēm, svārkiem un piedurknēm. Lai to izdarītu, var izmantot gan speciālo, gan universālo pēdiņu. Parastajiem un elastīgajiem audumiem šis dūriens atšķiras.

 • Vai ar šujmašīnu var apstrādāt arī trikotāžu? Šādu audumu šūšanai izmanto gan speciālo trikotāžas, gan arī zig zag dūrienus. Patiesībā daudzi dekoratīvie dūrieni ir paredzēti trikotāžas apstrādei.

 • Vai šujmašīna nodrošina overloka imitācijas dūriena izvēli? Tas būs noderīgs, ja vēlēsities apstrādāt grieztas auduma malas, kuras ātri irst, kā arī trikotāžu. Jāņem vērā, ka overloks un šujmašīna nav viens un tas pats. Lai arī vairākas šujmašīnas spēj imitēt overloka dūrienus, tie tomēr netiek izpildīti tādā pašā veidā.

 • Vai ar šujmašīnu var veikt dekoratīvos dūrienus? Šos izmanto retāk, parasti, ja nepieciešams piešūt aplikācijas vai atšūt piedurkņu galus.

 • Vai šujmašīnas adatai var uzstādīt augšējo un apakšējo pozīciju? Tas nepieciešams, lai noteiktu, kādā pozīcijā atradīsies adata, kad pabeigsit šūt vīli – tā būs pacelta vai iedurta audumā.

 • Vai ir iespējams regulēt šūšanas ātrumu? Šī opcija noteikti noderēs tiem, kas tikko sākuši apgūt šūšanu. Sākumā labāk uzstādīt mazāku ātrumu, kuru pēc laika var palielināt.

 • Vai ar šujmašīnu var šūt gan biezus, gan plānus audumus? Apģērbi ir dažādi, tāpat arī to audumi, tādēļ jūsu interesēs būs iegādāties tādu šujmašīnu, kas der vairāku veidu audumiem. Taču jāpievērš uzmanība arī tam, ka dažādiem audumiem ir paredzētas atšķirīgas adatas, diegi un pēdiņas. Izvēloties piemērotas detaļas, jūs ne tikai vieglāk varēsit šūt, bet arī kvalitatīvāk paveikt savu uzdevumu.

Šujmašīnas cena

Ir iespējams iegādāties šujmašīnas, kuru cena svārstās ap 100 eiro. Šie ir paši vienkāršākie modeļi, kas noderēs tiem, kuri šuj tikai nepieciešamības gadījumā, kad jāpielabo vai jāpārveido kāds apģērbs. Lai arī tajās parasti ir iestrādātas dažādas programmas, tām reti ir iespēja pārveidot dūriena garumu vai platumu.

Tām dāmām, kuras meklē ko funkcijām bagātāku, jālūkojas uz šujmašīnu modeļiem, kas maksā vismaz 200 eiro. Šādas šujmašīnas piedāvā gan regulēt dūriena lielumu, gan arī izšūt pogcaurumu.

Pēdējā kategorija ir dārgākās ierīces, kas piemērotas profesionāliem šuvējiem. Tām ir daudz dažādu programmu, kuras iespējams ērti nomainīt.


Overloki 

Šīs ir specifiskākas iekārtas, ar kuru palīdzību iespējams līdzeni apgriezt auduma malas, kā arī tās apvīlēt. Šāda metode palīdzēs novērst auduma iršanu. Tāpat overloki noderēs ķēdītes dūrieniem, plakano un dekoratīvo vīļu, kā arī citu šūšanas funkciju veikšanai. Jāņem vērā, ka šī ierīce nespēj aizvietot šujmašīnu.

Aplūko dažādus šujmašīnu un overloku modeļus par pievilcīgām cenām interneta veikalā 220.lv!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti