Iesācēju rokasgrāmata naudas līdzekļu pārvaldīšanai

 Atbrīvot mazliet laika ikdienas skrējienā, lai labāk pārvaldītu savu naudu, ilgtermiņā patiešām var veiksmīgi atmaksāties ikvienam no mums, neatkarīgi no ikmēneša ienākumu apmēra. Pareiza naudas līdzekļu pārvaldīšana var palīdzēt jums vienmēr laicīgi nomaksāt visus rēķinus un tajā pašā laikā katru gadu ietaupīt līdz pat 1000 eiro, lai krīzes brīžos 100 eiro aizdevums jeb 100 pikalaina nebūtu jūsu vienīgais risinājums. Šos uzkrātos papildus ietaupījumus jūs varēsiet izmantot pēc sirds patikas, lai nomaksātu visus iespējamos parādus, novirzītu tos uz savai nākotnes pensijai vai tērētu tos automašīnas pirmajai iemaksai vai sen izsapņotu brīvdienu apmaksai. Bet kā līdz tam nokļūt? Jums varētu noderēt iesācēju rokasgrāmata naudas līdzekļu pārvaldīšanā!

Pirmā darbība, ko ikvienam vajadzētu uzsākt, lai kontrolētu savas finanses un efektīvi pārvaldītu personīgos naudas līdzekļus, ir sastādīt budžetu. Iesākumā tas var prasīt mazliet piepūles, bet tas ir arī lielisks veids, kā ātri izzināt visu par savu naudu, kur jūs to tērējat un visus avotus, no kurienes tā ienāk.

Tikai budžeta sastādīšana vien spēs paveikt to, ka:

    * Būs daudz mazāk iespējams, ka jūs nokļūsiet nekontrolējamos parādos;

    * Lielāka iespēja, ka nākotnē varēsiet pārskatāmi atļauties hipotēkas vai kāda cita lielāka aizdevuma saistības;

    * Maz iespējams, ka pēkšņi nonāksiet neparedzētu izmaksu virpulī;

    * pēsiet izveidot labu kredītreitingu;

    * Spēsiet atrast pozīcijas, kurās bez liekām raizēm varēsiet ietaupīt;

    * Būsiet tādā situācijā, ka ietaupīt liekus līdzekļus svētkiem, ceļojumam vai jaunam drēbju skapim vairs nesagādās galvassāpes.

Lielisks veids, kā bez aizķeršanās izstrādāt savu budžetu, ir internetā pieejamie bezmaksas, viegli lietojamie budžeta plānotāji. Tajos jau būs ietvertas visas nepieciešamās kategorijas un jums tikai atliks ievadīt attiecīgās summas. Galvenais uzdevums ir savākt pēc iespējas vairāk informācijas par saviem ienākumiem un izdevumiem (rēķini, bankas izraksti, čeki, kvītis, abonementi) un uzsākt darbu pie informācijas apkopošanas. Jūs varat saglabāt savu informāciju jebkādā tās stadijā un atgriezties pie tās jebkurā laikā, kad vēlaties vai ir brīvs brīdis un iedvesma. Varat arī radoši iestatīt savu budžetu, izmantojot lielas izklājlapas, kuras vēlāk piestiprināt pie sienas, lai viss būtu pārskatāms.

Lai saliktu kopā savu ikmēneša tēriņu budžetu, jums būs jāizpēta, cik daudz jūs tērējat dažādās pozīcijās:

    * Mājsaimniecības rēķini;

    * Dzīvesvietas izmaksas;

    * Finanšu produktu izmantošana (visa veida apdrošināšana, nenomaksātais patēriņa kredīts 1000 eiro apmērā (kulutusluotto 1000), noguldījumi)

    * Ģimene un draugi (dāvanas, kopīgas svinības)

   * Transports (automašīnas izmaksas, sabiedriskais transports)

    * Atvaļinājumi un brīvais laiks (brīvdienas, sporta aktivitātes, restorānu apmeklējumi)

Kad visi budžeta tēriņi salikti vienuviet, varat izpētīt tā tendences. Ja ar kredītkaršu palīdzību jūs ik mēnesi tērējat vairāk, nekā jūs nopelnāt, jums ir jāizstrādā darbības plāns, kur jūs tēriņus varētu samazināt. Nebaidieties, tam nav jābūt pārlieku sarežģītam – ietaupīts eiro tur un šur var paveikt brīnumus. Tas pat varētu būt tik vienkārši, kā pagatavot pusdienas mājās un ņemt tās līdzi uz darbu tā vietā, lai pusdienotu kārtējā ēstuvē. Vai atcelt sporta zāles abonementu un sākt vingrot mājās, izmantojot neskaitāmās bezmaksas treniņprogrammas tiešsaistē. Jūs varētu arī ieviest tādu kā izdevumu dienasgrāmatu, lai spētu izsekot visam, ko nopērkat mēneša laikā pat tad, ja pretī netiek izsniegts maksājuma dokuments. Vai arī, ja lielāko daļu izdevumu veicat ar bankas maksājuma karti, izprintējiet un izskatiet pagājušā mēneša bankas izrakstus un pamatīgi izpētiet, kur tiek tērēta jūsu nauda. Iesaistiet visus ģimenes locekļus budžeta ievērošanā, arī izdevumus plānojiet kopā.

Reklāmraksti