Īsa pamācība vannas istabas remontdarbu plānošanā

Novecojušas sadzīves tehnikas iekārtas? Neatbilstošs apgaismojums un nolietotas mēbeles? Sadrupušas flīzes un nefunkcionāls iekārtojums? Tās visas ir pazīmes, kas liecina par to, ka Jūsu vannas istaba ir pelnījusi remontu. Ja šī ir pirmā reize, kad saskaraties ar vannas istabas remontdarbu plānošanu, ir vērts atvēlēt nedaudz laika, lai iepazītos ar veicamo remontdarbu plānošanu.

Interneta lielveikals 220.lv piedāvā ieskatīties īsā vannas istabas remontdarbu plānošas pamācībā.

 

Sāciet ar idejas radīšanu

 Visa pamatā ir lieliska ideja. Lai labāk izprastu savas idejas plusus un mīnusus, centieties to uzlikt uz papīra. Idejas skicei nav jābūt profesionālai, arī amatiera līmeņa zīmējums būs pietiekoši labs pamats remontdarbu plānošanas sākumposmam.

 

Kad sākotnējā skice ir gatava, laiks veikt nelielus papildinājumus. Kur smelties tālāko iedvesmu? Šeit talkā nāks mūsdienu tehnoloģijas un ideju pārpildītie sociālie tīkli. Nekautrējieties aizņemties jau kādu esošu ideju no tādiem mobilo aplikāciju milžiem kā Instagram un Pinterest.

 

Apzinieties remontdarbu apjomu

 Pēc idejas uzlikšanas uz papīra, jāsper solis tuvāk darbu uzsākšanai, proti, jāapzinās remontdarbu apjoms. Ja vēlaties veikt tikai minimālus uzlabojumus, piemēram, papildināt telpu ar dekoriem, ievietot papildu gaismas ķermeņus vai nomainīt daļu vannas istabas apdares, visticamāk, ka šie darbi neaizņems pārāk daudz laika un neiegriezīs būtisku robu Jūsu maciņā. Taču gadījumā, ja vannas telpai nepieciešams kas vairāk, proti, vecās santehnikas nomaiņa, flīžu demontēšana un ielikšana, vai pilnīga vannas telpas mēbeļu nomaiņa, jārēķinās ar garāku remontdarbu periodu un apjomīgāku budžeta tilpumu.

 

Plānojiet savu budžetu

 

Balstoties uz iepriekš noteikto remontdarbu apjomu, jāizplāno aptuvenais veicamo izmaiņu budžets. Ja nekad neesat saskāries ar vannas istabas remontdarbiem, der zināt, ka minimāli uzlabojami vannas telpā var izmaksāt aptuveni no dažiem simtiem līdz pat vienam tūkstotim eiro.

Vidēji lieliem remontdarbiem varētu nākties rēķināties ar prāvāku summiņu – apmēram trīs līdz pieciem tūkstošiem eiro. Savukārt, ja vannas istabu paredzēts iekārtot praktiski no jauna, budžeta slieksnis varētu pakāpties līdz pat desmit tūkstošiem eiro un pat vairāk. Der atcerēties, ka jebkurā no iepriekš pieminētajiem variantiem, vēlams ierēķināt arī nelielu daļu summas neparedzētiem gadījumiem.

 

Ja esat iecerējis iegādāties jaunu vannu vai dušas kabīni (uzzināt vairāk), ieteicams vispirms izpētīt aptuvenās tirgus cenas kārotajam objektam. Elegantas un funkcionālas dušas kabīnes vidējā cena tirgū mēdz svārstīties no aptuveni simtu piecdesmit līdz pat sešiem simtiem eiro un vairāk.

 

Novērtējiet savas prasmes objektīvi

 Ja esat nolēmis vannas istabas remontam ķerties klāt pašrocīgi un tādējādi mēģināt ietaupīt finansiālos līdzekļus, der zināt, ka ir remontdarbi, kurus labāk atstāt prasmīga meistara ziņā. Piemēram, ja flīžu demontāžu idejiski varat veikt patstāvīgi, tad jauno flīžu ieklāšana gan būtu jāuztic profesionālim.

Flīzēšana ir visai sarežģīts process, kuru, veicot nemākulīgi un pieļaujot šķietami nenozīmīgas kļūdas, var nākties pamatīgi pārmaksāt. Arī tādas santehnikas ierīces kā ūdens boileri pieprasa zinoša meistara rokas pieskārienu uzstādīšanas procesa laikā.

 

Veiciet mērīšanas darbus

 Vannas istabas remontdarbu plānošanā noteikti neiztikt bez mērīšanas darbiem. Šim uzdevumam jāpieiet ļoti nopietni, jo pat mazākā kļūda mērījumos var rezultēties ar papildu izmaksām. Kā pareizi veikt mērīšanas darbus? Mērīšanas procesā der pieturēties pie dažiem pamatprincipiem.

Pirmkārt, nepieļaujiet paviršību – mērījumiem jābūt pēc iespējas precīzākiem. Otrkārt, apaļojot mērījumus, nekad neveiciet skaitļa apaļošanu uz leju. Tas var rezulēties ar situāciju, kad nopirktās mēbeles vai tehnika gluži vienkārši neietilpst tām atvēlētajā vietā. Atcerieties, ka vannas istabā jāatstāj arī pietiekami daudz brīvās vietas, lai telpā varētu kustēties pēc iespējas nepiespiestāk.

 

Nekļūdieties ar tehnikas izvēli

 Pēdējais solis vannas istabas plānošanas procesā ir īstās santehnikas izvēle. Šeit svarīga ne tikai precīzu mērījumu veikšana, bet arī santehnikas jaudas pielāgošana Jūsu vannas telpas iespējām un specifikai. Elektrības jaudu iespējams noskaidrot noslēgtajā elektroenerģijas piegādes līgumā, savukārt informācijai par ūdens spiedienu vajadzētu būt pieejamai namu pārvaldē.

 

Dodoties mūsdienīgu un modernu vannas istabas mēbeļu vai jaudīgas santehnikas meklējumos, noteikti iegriezieties interneta veikalā 220.lv. Pie mums apskatāms plašs piedāvājums, tajā skaitā dušas kabīnes, ūdens boileri (plašs piedāvājums), izlietnes un visdažādākie mantu uzglabāšanas risinājumi. 

Reklāmraksti