Īstermiņa aizdevuma iespēja – ātrais kredīts

Ātrais kredīts ir viens no īstermiņa aizdevuma veidiem, kas nosaukumu ir ieguvis pateicoties tam, ka pozitīvas atbildes gadījumā no kredīta pieteikuma iesniegšanas līdz brīdim, kad nauda tiek ieskaitīta tavā kontā, paiet aptuveni 15 līdz 20 minūtes. Ātrais kredīts internetā ir ērts veids, kā aizņemties nepieciešamo summu neparedzētiem izdevumiem.

Kā pieteikties ātrajam kredītam?

Latvijā ātrais kredīts internetā ir pieejams personām:

    * kuras ir sasniegušas 20 gadu vecumu (ir dažas firmas, kuras izsniedz kredītu jau no 18 gadiem);

    * ar stabiliem ikmēneša ienākumiem;

    * ar bankas kontu kādā no Latvijā esošajām bankām.

Neskatoties uz to, ka Latvijā darbojas vairākas ātro kredītu kompānijas, soļi, kredīta saņemšanai, vairumā gadījumu ir vienādi. Lūk, cik vienkārši:

    iepazīties ar līguma nosacījumiem;

    izvēlēties piemērotu ātro kredītu kompāniju;

    reģistrēties izvēlētās kompānijas mājaslapā;

    pieteikties aizdevumam un izvēlēties nepieciešamo kredīta summu.

Šobrīd Latvijā darbojas ap 19 ātro kredītu firmas, kuras izsniedz īstermiņa aizdevumus. Katrai no tām atšķirīgi nosacījumi un prasības, tādēļ, pirms tiek veikts aizņēmums, rūpīgi izlasiet visus nosacījumus un izvēlieties sev piemērotāko ātro kredītu firmu.

Kas ir gada procentu likme?

Piesakoties ātrajam kredītam, nereti tiek dzirdēts arī termins „gada procentu likme” jeb GPL. Gada procentu likme parāda aizdevuma izdevīgumu. Līgumā, kuru savstarpēji paraksta kredīta devējs un ņēmējs, obligāti ir jābūt norādītai gada procentu likmei. Tā tiek veidota pēc vienādiem kritērijiem visās finanšu iestādēs. Gada procentu likme sevī ietver visus kredīta parametrus:

    * procentus, kas jāsamaksā patērētājam kredīta izmantošanas laikā;

    * komisijas maksas;

    * nodokļus;

    * citus maksājumus, kas patērētājam jāmaksā saistībā ar kredītlīgumu.

Gada procentu likmi var izmantot kā rādītāju, ar kura palīdzību salīdzināt un atrast sev izdevīgāko ātrā kredīta piedāvājumu. Jo gada procentu likme zemāka, jo kredīts izdevīgāks.

Kredīta atmaksa

Ātrais kredīts internetā lielākoties tiek izsniegts no septiņām līdz 30 dienām, kuru laikā ir jāveic pilnīga kredīta atmaksa. Kredītu ir iespējams pilnībā vai daļēji atmaksāt arī pirms līgumā norādītā termiņa. Aizņēmumu atmaksāt ir iespējams savā tuvākajā bankas filiālē vai arī izmantojot internetbanku.

Kā rīkoties, ja nespēj laicīgi atmaksāt aizdevumu?

Situācijā, ja aizņemtā summu netiek laicīgi atmaksāta, ir jāmaksā noilguma nauda. Par attiecīgu summu, kredītu ir iespējams pagarināt vai papildināt, ja tas nepieciešams. Tomēr, ja tas netiek darīts un ātrā kredīta aizdevums netiek atmaksāts pilnā apmērā, šis gadījums datubāzē tiek atzīmēts kā negatīvs un personai rodas negatīva kredītvēsture, kā arī var tikt ierosināta kredīta piedziņa.

Atceries!

Ātrais kredīts nav paredzēts, lai risinātu ilgtermiņa finansiālās problēmas. Aizņemoties izvērtē savas iespējas to atmaksāt. Laicīgi atmaksāts kredīts pasargās no nevajadzīgām neērtībām.


Reklāmraksti