Kā atbrīvoties no kredītsaistībām?

Kas ir tas, kas maziem bērniem visbiežāk rādās murgos? Vairākumā gadījumu tie ir spoki, vampīri vai citi monstri. Kas ir tas, par ko visbiežāk murgo pieaugušie? Kā pieaugušie jūs, visticamāk, piekritīsit, ka itin bieži nākas murgot par to, kā kaut kas tiek nokavēts. Jūs, visticamāk, esat murgojuši, ka nokavējat darbu vai nespējat laikā apmaksāt visus rēķinus.

Diemžēl vairumam cilvēku tie nav murgi, bet gan dzīve. Ir tik daudz cilvēku, kuriem ir neskaitāmi daudz parādsaistību un kuri nespēj tikt galā ar tām. Ja arī jūs esat vieni no tiem, mēs jums varam sniegt dažus padomus, kas, iespējams, jums palīdzēs samazināt savu kredītu slogu. Vai esat gatavi atbrīvoties no savām kredītsaistībām?

Pirmkārt, ir jāsaprot, ka pastāv dažādas parādsaistības jeb, precīzāk sakot, iemesli, kādēļ cilvēki ir nokļuvuši parādsaistībās, ir dažādi. Piemēram, kādam ir kredītsaistības, jo tas ar personīgajiem līdzekļiem nav spējis nomaksāt ikmēneša rēķinus, tādēļ ir ņemts ātrais kredīts. Vēl kāds ir nonācis kredītsaistībās, jo ir aizrāvies ar kredītkartes lietošanu, bet nav spējis apmaksāt tās rēķinus. Tāpat kāds ir vēlējies iegādāties mājokli vai automašīnu, bet personīgie līdzekļi ir bijuši nepietiekoši. Iemesli, kādēļ cilvēkiem ir parādsaistības, ir daudz un dažādi. Lai vai kā, mēs jums piedāvājam ieteikumus, kas palīdzēs jums atbrīvoties no kredītiem, neatkarīgi no tā, kāds ir jūsu kredītsaistību iemesls.

Nepatikšanas ar kavētiem maksājumiem

Protams, ikvienam no mums dzīvē var gadīties situācija, kad mēs nevaram vai nespējam laicīgi apmaksāt rēķinus, tomēr pēc laika mūsu finanšu situācija normalizējas un rēķini tiek apmaksāti, jo tas ir pienākums. Bet ir cilvēki, kuriem rēķinu nemaksāšana ir ierasta prakse. Ir jāsaprot, ka agri vai vēlu, labprātīgi vai piespiedu kārtā šī nauda būs jāatmaksā. Ar katru kavējuma dienu situācija kļūst arvien ļaunāka, jo parādu veido ne vairs tikai pamatsumma, bet arī procenti par katru kavēto dienu. Lieki piebilst, ka jo ilgāk parāds netiek atmaksāts, jo lielāka ir tā summa, tādēļ ir tik būtiski risināt problēmas laicīgi. Ja nespējat tikt galā ar rēķinu apmaksu, neignorējiet to, bet meklējiet palīdzību. Vērsieties pie kāda kredīta vai finanšu speciālista, kas palīdzēs jums izvērtēt radušos situāciju un piedāvās piemērotāko risinājumu.

Kredīts no privātiem kredītdevējiem

Aizņemoties naudu no privātiem kredītdevējiem jeb tā saucamajiem nebanku kredītdevējiem jūsu kredītsaistības var kļūt nepanesamākas nekā jūs sākotnēji bijāt domājuši. Kādēļ tā? Vairākums nebanku kredītdevēju piedāvā aizdevumus ar procentu likmēm, kas ir ievērojami augstākas nekā, piemēram, banku aizdevumu procentu likmes. Nepatikšanas nesākas uzreiz – sākotnēji jūs aizņematies nelielu naudas summu, jo lielas naudas summas šie kredītdevēji nemaz nepiedāvā, tomēr procentu likmes ir tik augstas, ka jūsu parāds ātri vien iegūst fenomenālus apmērus. Tas notiek pavisam laikā un it kā nemanot, neskatoties uz to, ka šo aizdevumu procentu likmes ir mērāmas vairākos simtos. Ja jums ir kredīts pie kāda no privātajiem kredītdevējiem, jums neatliek nekas cits kā nomaksāt to, bet turpmāk, ja jums rodas nepieciešamība pēc aizdevuma, dodiet priekšroku aizdevumam, kuram ir zemākā procentu likme. Laba alternatīva ātrajiem kredītiem ir kredītlīnija.

Pielietojiet savus aktīvus

Lai nokārtotu savas kredītsaistības, iesakām izmantot visus jums piederošos aktīvus. Tas var būt, piemēram, mājoklis vai automašīna. Ja jūsu kredīta slogs kļūst nepanesams, iesakām jums pārdot savu mājokli vai automobili, vai nomainīt tos pret mazākiem, tādējādi ietaupot naudu uz uzturēšanas izmaksām, ko novirzīt aizdevumu atmaksai. Šāda rīcība var mainīt jūsu dzīvi līdz nepazīšanai, tomēr, lai arī kāda būtu jūsu dzīve, labāk ir, ja tā ir bez kredītsaistībām. Jums nāksies ieviest savā dzīvē lielākas vai mazākas pārmaiņas, bet tas viss ir nepieciešams, līdz jūsu finansiālā situācija nostabilizējas un jūs nejūtat nekādu grūtību atmaksāt kredītu. Atcerieties, ka kredītsaistības ir murgs, no kā mēs visi baidāmies, bet šie padomi var palīdzēt mums pamosties no šī murga.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti