Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā Covid-19 ietekmējis lielākos auto sporta notikumus?

Covid-19 vīruss nepārprotami ir liels satricinājums mūsdienu modernajai pasaulei. Tas skāris ļoti plaša profila notikumu gaitu, sākot ar bērnu dzimšanas dienas ballītēm, līdz pat augstas klases autosporta sacensībām. Lai gan dažādās Eiropas valstīs noteikto ierobežojumu stingrības pakāpes atšķiras, lielos sporta pasaules notikumus ir teju vai neiespējami sarīkot, iekļaujoties visos noteiktajos ierobežojumos.


Portāls Polisubanka.lv piedāvā ielūkoties, kā jaunatklātais koronavīruss ir ietekmējis lielākos autosporta pasaules notikumus.


Par gadu pārcelts lielais Safari rallijs

Pandēmijas un ārkārtas situācijas apstākļi lielā daļā pasaules valstu ir apzīmogojuši visu sporta industriju ar treknu stop zīmi. Covid-19 dēļ par gadu ticis pārcelts lielais Safari rallijs, kura norise šogad bija paredzēta no 16. līdz 19. jūlijam, Āfrikas austrumos, Kenijā. Šī gada sacensības bija iecerētas kā sezonas septītais posms. Rallija pārcelšana, protams, bija smags lēmums, taču koronavīrusa nepārvaramie apstākļi izrādījās liktenīgi. Uz doto brīdi Kenijas rallija posms ir pārcelts uz nākamo, 2021. gadu.


Gan Kenijas valdība, gan auto sporta entuziasti atzīst, ka šī gada Safari rallijs būtu aizvadīts ar īpašu lepnuma sajūtu, jo tieši 2020. gads sākotnēji tika paredzēts kā Safari rallija lielā atgriešanās WRC (World Rally Championship) notikumu kalendārā. Zīmīgi, ka iepriekšējā reize, kad šis sporta notikums ticis iekļauts WRC sarakstā, bija tālais 2002. gads. Arī citi WRC kalendārā iekļautie posmi ir piedzīvojuši atcelšanu uz nenoteiktu laiku.


Izmaiņas Beļģijas Grand Prix

Arī Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta Beļģijas posms ir piedzīvojis būtiskas izmaiņas sakarā ar Covid-19 izraisīto vispasaules pandēmiju. Šis pasaules slavu un atzinību ieguvušais autosporta notikums šogad notiks bez atbalstītāju klātbūtnes. Šādu lēmumu pieņēmusi Valonijas reģiona valdība. Sacensību norises datums gan paliek nemainīgs – tās notiks šī gada 30. augustā.


Autosporta entuziasti neslēpj rūgto vilšanos par šāda lēmuma pieņemšanu, taču priecājas, ka Grand Prix netiek atcelts pavisam. Lai gan Beļģijā, līdzīgi kā citās Eiropas valstīs, līdz 31. augustam ir aizliegts rīkot masu pasākumus, Pirmās formulas posmam ir atļauts notikt, stingri ievērojot augsta līmeņa drošības un higiēnas prasības. Arī citi F-1 sacensību posmi ir piedzīvojuši būtiskas pārmaiņas, daži no tiem pārcelti vai atcelti pavisam.


Auto sacīkstes norit virtuāli

Ar visai radošu risinājumu, kā pārvarēt koronavīrusa izraisītos ārkārtējās situācijas apstākļus, klajā nākuši “E-BaTCC League of Legends Champions” rīkotāji. Šogad sacensības aizvadītas virtuālā gaisotnē. Tajās piedalījās arī ātrākie latviešu braucēji, Uldis Timaks un Valters Zviedris. Auto sporta līdzjutēji šīm sacensībām varēja sekot līdzi tiešraidē.


Pirmais sacensību virtuālais posms noritēja Biķernieku trasē, kurā mūsu Valters Zviedris izcīnīja godpilno piekto vietu. Otrais sacīkšu posms savukārt aizritēja Somijā, Ahvenisto trasē. Virtuālās sacīkstes sastāvēja no diviem piecpadsmit minūšu gariem posmiem. ‘’E-BaTCC League of Legends Champions’’ sacensības izceļas ar autosportistu unikālajiem braucamrīkiem, proti, Legends automašīnām. Šie spēkrati ir 30. gadu Ford automašīnu replikas, kas aprīkotas ar piecpakāpju ātrumkārbām.


Paši sportisti atzīst, ka neskatoties uz sacensību norisi virtuālajā vidē, vēlme apsteigt un uzvarēt konkurentus ir tik pat liela kā parastās sacīkstēs. Lai gan Covid-19 ir mainījis mūsu ikdienas paradumus, sportistu cīņas spars nekur nav pazudis.


Vīruss ietekmējis arī ‘’Rally Liepāja’’

Arī Latvijā sporta pasaule ir uzlikta uz pauzes. Lai rūpētos par skatītāju, sacensību dalībnieku un darbinieku veselību, atlikta arī ‘’Rally Liepāja’’ norise. Šis autosporta pasākums bija iecerēts no 29. līdz 30. maijam, taču vēlāk tika pārcelts uz jūnija vidu. Uz doto brīdi arī pēdējās prognozes ir mainītas, un sacensības atliktas uz vasaras izskaņu, proti, 14. līdz 16. augustu.


Sacensību organizatori vēsta, ka rast risinājumu un pieņemt lēmumus nav viegli, jo jānodrošina gan efektīva sacensību norise, gan drošības un piesardzības pasākumu ievērošana. Šobrīd pasākuma norise nav skaidra, jo tiek uzsvērts, ka lielie koronavīrusa riski neļauj pieņemt pārsteidzīgus lēmumus. Ja esi jau paspējis iegādāties biļeti uz ‘’Rally Liepāja’’, ņem vērā, ka visas iegādātās biļetes būs derīgas arī uz pārcelto rallija norises datumu.


Ikdienas izmaiņas autovadītājiem

Kamēr Covid-19 vēl turpina savu straujo izplatību, sporta pasaulei būs jāiemācās ar šo ienaidnieku sadzīvot. Gan auto sporta entuziasti, gan lielo ralliju rīkotāji turpina spekulēt par sacensību iespējamajiem norises datumiem. Nav izslēgts, ka nākotnē organizatoriem nāksies pieņēmt vēl vairāk radikāla rakstura lēmumu.


Arī parastā auto pasaule ir piedzīvojusi būtiskas pārmaiņas. Iegaumē, ka CSDD ārkārtas situācijas apstākļos visus nepieciešamos pakalpojumus piedāvā saņemt e-vidē. Covid-19 izplatībās laikā iespējams arī uz laiku pārtraukt savu OCTA līgumu. Ja pandēmijas apstākļos nepieciešams atjaunot apdrošināšanas polisi, to viegli un ērti iespējams izdarīt arī tiešsaistē.


Esi gudrs autovadītājs un nepārmaksā par automobiļa apdrošināšanu. Salīdzini OCTA cenas šeit.

Reklāmraksti