Kā ergonomiski iekārtot darba vietu mājās?

Ja šobrīd strādājat no mājām, svarīgi iekārtot savu darba vietu tā, lai tā būtu droša un ērta. Tādā veidā tiek samazināta traumu iespējamība un palielināts komforta līmenis. Pieaug arī produktivitātes līmenis.

Turpinājumā nedaudz vairāk par to, kā ergonomiski iekārtot darba vietu mājās.


Izvērtējiet savas vajadzības

Lai iekārtotu savām vajadzībām piemērotu darba vidi, vispirms jāizvērtē, kādas iekārtas nepieciešamas efektīvam darbam. Vai Jums ir portatīvais vai stacionārais dators? Cik monitorus Jūs izmantojat? Vai darbam nepieciešami arī papīri?

Kāda veida darbu Jūs darāt? Vai pavadāt daudzas stundas rakstot? Varbūt esat grafiskais dizaineris, kura galvenais darba instruments ir datora pele? Novērtējiet savas vajadzības, lai atbilstoši iekārtotu darba vidi.


Izveidojiet ergonomisku darba vidi

Tāpat kā pirms došanās ceļā veicat dažus pielāgojumus automašīnā, piemēram, noregulējat sēdekli un spoguļus, ir jāpielāgo arī darba vide.

Pievērsiet uzmanību vairākiem aspektiem, lai sasniegtu vēlamo rezultātu.


Galva un kakls

Lai kakls, galva un mugura netiktu traumēti, svarīgi, lai galva būtu vertikāli pret kaklu - tāda pozīcija rada vismazāko slodzi.

Tādēļ ir svarīgi pielāgot datora augstumu. Piemēram, portatīvā datora izmantošana pie virtuves galda īstermiņā nekaitēs, taču ilgtermiņā var rasties sarežģījumi - vairumā gadījumu datora ekrāns ir pārāk zemu un galva tādēļ tiek virzīta uz priekšu. Apsveriet iespēju izmantot portatīvā datora statīvu un atsevišķu klaviatūru.


Roku un plaukstu stāvoklis

Abu plaukstu locītavām jābūt neitrālā pozīcijā. To var panākt, novietojot rokas uz galda. Plaukstas locītavai un apakšdelmam vajadzētu būt novietotam vienā līmenī.


Sēdēšanas pozīcija un muguras atbalsts

Izvēlieties krēslu, ko varat noregulēt Jums nepieciešamajā augstumā un pozīcijā. Ergonomiskākā ir sēdēšanas pozīcija, kas ļauj Jums redzēt datora ekrānu, vienlaikus nodrošinot muguras lejasdaļas atbalstu.


Vienlaikus jāpievērš uzmanība arī kāju stāvoklim - tām vajadzētu būt novietotām 90 grādu leņķī.


Regulāri pārtraukumi

Veicot sēdošu darbu, nepieciešami regulāri pārtraukumi. Ik pēc 30 minūtēm paņemiet nelielu pauzi, kuras laikā pieceļaties un izstaipieties. Varat arī pastaigāt, piemēram, doties pagatavot sev tasi tējas vai kafijas. Kustības uzlabo asins cirkulāciju un veicina produktivitāti.


Kas nepieciešams, lai iekārtotu ergonomisku darba vidi?

Ergonomiskas darba vides iekārtošana savā ziņā līdzinās puzles likšanai - pareizam rezultātam nepieciešams vairāku elementu kopums. Piemēram, nepietiks vien, ka iegādāsieties labu krēslu, ja dators nebūs pareizā augstumā.


Lūk, dažas iekārtas, kas varētu būt noderīgas Jūsu mājas birojā:


  • Portatīvā datora statīvs;

  • Papildu tastatūra;

  • Datora pele;

  • Regulējams datorkrēsls;

  • Mikrofons;

  • Austiņas;

  • Galda lampa


Reizēm, lai darba vide atbilstu prasībām, nepieciešams lielāks ieguldījums - remonts. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties par biroju pārvērst atsevišķu istabu, vai gribat tikai iekārtot nelielu darba zonu viesistabas stūrī, varbūt tam nepieciešams pārkrāsot sienas vai veikt kādus citus remontdarbus.

Bez šaubām, tas prasa arī finansiālus resursus. Šajā ziņā noderīgs var būt patēriņa kredīts (lasīt vairāk). Šādu iespēju piedāvā Creamcredit - iespēju aizņemties līdz pat 10 000 EUR savu ieceru īstenošanai. Ja aktuāls aizdevums remontam, plašāku informāciju meklējiet https://www.creamcredit.lv/izremontejiet-maju.


Lai sasniegtu labus darba rezultātus un saudzētu veselību, ir svarīgi ievērot ergonomiskas darba vides iekārtošanas pamatprincipus. Paturiet prātā, ka tas ir vairāku elementu un darbību kopums, tādēļ izvērtējiet savas vajadzības un ieviesiet gudras pārmaiņas, lai varētu strādāt ar prieku!  

Reklāmraksti