Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā iegādāties kvalitatīvu sadzīves tehniku un kā par to rūpēties?

Uzticams ledusskapis vai efektīva veļasmašīna un žāvētājs ir tās ierīces, kas noteikti mūsu dzīvi padara vieglāku. Taču atbilstošas sadzīves tehnikas izvēle un tās uzturēšana nereti var būt diezgan grūts uzdevums. Tajā pašā laikā neviens taču nevēlas pēkšņi atklāt, ka vakariņu gatavošanas laikā plīts pārstāj darboties vai ziemas aukstumā saplīst sildītājs.

Kvalitatīvu ierīču izvēle ir nopietns un atbildīgs uzdevums. Par laimi, izmantojot dažus noderīgus padomus, tu vari atvieglot gan sadzīves tehnikas iegādi, gan arī pagarināt to mūžu.


Kā pirkt sadzīves tehniku?


  • Nedari to vienatnē. Pieaicini uzticamu draugu, tuvinieku vai kolēģi, kas palīdzēs iepirkties. Atjautīgi pircēji izmantos dažādus papildus informācijas avotus, kas mūsdienās ērti pieejami. Turklāt kāpēc gan tērēt laiku un iet uz veikalu, ja sadzīves tehnika internetā ir pieejama daudz vienkāršākā veidā?

Ieraksti meklētājā vajadzīgos atslēgas vārdus, un tev parādīsies vairākas iespējas, kā arī atsauksmes no citiem pircējiem. Izskati preces, izvērtē tās pēc dažādiem kritērijiem un izvēlies to, kura tev nepieciešama.


  • Izvērtē, kura tehnika ir efektīvāka. Īstā zīmola tehnikas modelis var darboties krietni ilgāk nekā tādas pašas cenas ierīce no cita ražotāja. Tiem saimniekiem, kuri meklē preces, kas darbosies pēc iespējas ilgāk, ir jāpievērš uzmanība elektroefektivitātei. Tā parasti ir apzīmēta ar burtiem no A līdz G.

A attiecīgi ir augstākā klase, kurā ietilpst efektīvākā tehnika, kuru rekomendē eksperti savukārt ar G tiks apzīmētas ierīces, kurām ir vismazākā energoefektivitāte. Tādēļ, ja vēlies ietaupīt, izvēlies preces ar A burta marķējumu.


Kā rūpēties par sadzīves tehniku?


Kad nepieciešamās ierīces iegādātas, par tām ir attiecīgi jāparūpējas – regulāri jātīra un jāremontē, ja tas nepieciešams. Noteikti saglabā garantijas kvītis un lietošanas instrukcijas – tās vēlāk noderēs. Tāpat ņem vērā arī šos padomus, kas palīdzēs paildzināt sadzīves tehnikas mūžu:


  • Ledusskapis. Ik pa laikam noslauki plauktus un durvju iekšpusi, kā arī ārpusi. Ja ledusskapī ir kas izlijis vai vienkārši palikuši traipi no produktiem, notīri tos ar mitru lupatiņu vai vecu zobu birsti, kas samitrināta siltā ūdenī, kam piejaukts trauku mazgājamais līdzeklis vai etiķis. Tas arī palīdzēs atbrīvoties no nepatīkama aromāta. Pēc tam noslauki visu ar sausu lupatiņu. Pārbaudi, vai durvīs nekas neiespiežas, un tās cieši aizveras.

Izmazgā un izslauki visas atvilktnes, kā arī iztīri mitrumu uzkrājošo konteineru. Pārskati saldētavu. Iespējams, tajā ir produkti, kas jau sen jāmet ārā.


  • Plīts. Notīri tās virsmu ar tam piemērotu līdzekli un pēc tam noslauki sausu. Uzmanies no elektrības pievades vietām un kabeļiem. Negaidi, kamēr uz plīts ir parādījusies piedeguma kārta. Tā ne tikai slikti izskatās, bet arī rada nepatīkamu aromātu un karstuma ietekmē var aizdegties. Ja nepieciešams, nomaini nepieciešamos filtrus un blīves.

  • Trauku mazgājamā mašīna. Izslauki tās iekšpusi, ārpusi un durvis. Dari to regulāri, it īpaši, ja ierīce tiek izmantota bieži. Izmanto līdzekli, kas piemērots šim mērķim. Pārbaudi ierīces apakšējo daļu un rotējošās detaļas, vai tajās nav sakrājušās ēdiena paliekas un citi netīrumi. Tas var palīdzēt izvairīties no aizdambētām caurulēm. Ja vēlies efektīvi noņemt pleķus, kas paliek no ūdens, vienu reizi iedarbini tukšu mazgājamo mašīnu, kuras konteinerā iepildīts etiķis. Izvairies izmantot balinošus līdzekļus, jo tie var sabojāt ierīci.

  • Veļas žāvētājs. Noņemt auduma pūku paliekas pēc katras žāvēšanas reizes. Ja filtrs ir nolietojies, nomaini to. Reizi mēnesī veic rūpīgāku filtra tīrīšanu ar birstīti vai putekļu sūcēju. Tāpat to būtu ieteicams reizēm izmazgāt ar veļas pulveri, lai noņemtu ķimikāliju paliekas. Reizi gadā būtu nepieciešams iztīrīt visu žāvētāja ventilācijas sistēmu.

  • Veļas mazgājamā mašīna. Reizi divos gados būtu nepieciešams parādīt ierīci speciālistam, lai tas pārbaudītu, kāds ir tās tehniskais stāvoklis un nomainītu nolietojušās vai bojātās detaļas. Šļūtenes nepieciešams mainīt vismaz reizi sešos gados, taču, ja tās izskatās nolietotas, tas jādara ātrāk. Tāpat veļas mašīnu nepieciešams iztīrīt ar līdzekli, kurš novērš nepatīkamos aromātus un rūsas esamību. Veikalos ir pieejamas īpašas tabletes vai līdzekļi šim mērķim.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti