Kā iepriecināt skolēnus, noslēdzoties attālināto mācību periodam?

Šis mācību gads skolēniem paliks atmiņā vēl ilgi, jo vairākus mēnešus nācies mācīties neierastos apstākļos – mājās. Lai gan tas izklausās lieliski, jo nav jādodas uz skolu, tomēr šis jaunais mācību formāts ir metis dažādus izaicinājumus. Tāpēc īpašs prieks, ka mācību gads beidzot tuvojas noslēgumam, skolēni saņems savas liecības un atestātus.


Katrai ģimenei, kurā ir viens vai vairāki skolēni, noteikti ir tāda mazās uzvaras sajūta. Un uzvaras taču ir jāsvin un jāsumina censoņi! Kā iepriecināt skolēnus, noslēdzoties attālināto mācību gadam? Piedāvājam dažas idejas.


Beidzot laiks kārtīgai ballītei ģimenes lokā

Attālināto mācību periods ģimenēm vairāk pagāja saspringtā gaisotnē, jo joprojām spēkā bija dažādi ierobežojumi, arī laika apstākļi nelutināja. Tāpēc tagad, maija beigās un jūnija sākumā, kad beidzot sākusi sildīt saulīte, liecības saņemtas un arī ierobežojumi satikties ir mazināti, ir īstais brīdis priecāties un atpūsties ģimenes lokā. Varat sarīkot dārza svētkus vai pikniku kopā ar saviem tuvākajiem, parūpējoties par jautrām aktivitātēm tieši bērniem. Lai šie ir svētki viņiem – par to, ka tik varonīgi tikuši galā neparastajos mācību apstākļos.


Sarīkojiet spēles, atrakcijas, konkursus, uzklājiet svētku galdu un kārtīgi nosviniet kopā ar saviem skolēniem šī mācību gada noslēgumu!


Dodieties ceļojumā – tepat pa Latviju

Šovasar daudzām ģimenēm izpaliks iecerētie ārzemju ceļojumi, kurus droši vien ļoti gaidīja arī skolēni, tāpēc varat padomāt par alternatīvām. Izplānojiet jauku ceļojumu ģimenes lokā tepat pa skaistākajām Latvijas vietām. Izvēles iespējas ir tiešām plašas un katrai gaumei. Protams, ja līdzi brauc skolas vecuma bērni, tad jāpadomā, lai maršrutā nav tikai memoriālie muzeji, bet arī kaut kas atbilstošs viņu interesēm.


Atcerieties, pirms kaut kur braucas, pārbaudiet aktuālo informāciju par apmeklējuma ierobežojumiem un nosacījumiem, darba laikiem un citām niansēm.


Sarūpējiet skolēniem jaukas dāvanas

Protams, visvairāk skolēni priecāsies, noslēdzoties mācību gadam, saņemt kādu dāvanu. Absolventi droši vien tiks sumināti ar lielākām un dārgākām dāvanām, bet arī pārējos skolēnus var iepriecināt ar kaut ko sen kārotu – atbilstoši vecumam un interesēm.

  • Grāmatas. Grāmatu piedāvājums gan maziem, gan lieliem bērniem ir neiedomājami plašs, tāpēc varēsiet atrast aizraujošu lasāmvielu vasaras vakariem – jautrus stāstus, enciklopēdijas, komiksus, piedzīvojumu literatūru, grāmatas ar radošiem uzdevumiem utt.

  • Galda spēles. Gan izklaidējoša, gan noderīga dāvana skolēniem būs galda spēles. Arī tās var veiksmīgi piemeklēt skolēna vecumam un interesēm. Tās var būt kāršu spēles, kauliņu un vārdu spēles. Jau lielākiem skolēniem aizraujoša būs tradicionālās spēles Monopols viena no jaunākajām versijām Monopols Fortnite, kas veidota, iedvesmojoties no slavenās datorspēles Fortnite. Monopols ir ļoti laba spēles, ar ko izklaidēties gan ģimenes, gan draugu lokā, kā arī nostiprināt zināšanas skaitļu pasaulē un ekonomikā, izprast naudas jautājumus.

  • Radošie komplekti. Sākumskolas skolēni priecājas arī par dažādiem radošajiem un eksperimentu komplektiem, ar kuriem paši varēs darboties, atklājot daudz ko jaunu vai attīstot savus hobijus.

  • Lego konstruktori. Šie konstruktori noteikti ir nepārspēts interešu objekts ļoti plašā vecuma grupā – sākot no bērnudārzniekiem līdz pat pamatskolniekiem. Tāpēc, ja jūsu skolēni arī ir Lego fani, tad ar šādu dāvanu trāpīsiet desmitniekā.

  • Modernās tehnoloģijas un to aksesuāri. No tehnoloģijām bērnu dzīvē tāpat nekur neizbēgsim, galvenais tās izmantot jēgpilni. Protams, ka šajā ziņā ar stilam ir nozīmē, tāpēc skolēni priecāsies, ja saņems sen kāroto telefona maciņu, jaunas austiņas vai citus modīgus aksesuārus viņu ierīcēm.

Reklāmraksti