Kā ietaupīt, plānojot kāzas?

Kāzas ir viens no skaistākajiem notikumiem ikviena pāra dzīvē. Tās ir durvis uz kaut ko jaunu un nezināmu. Ikviens pāris vēlas, lai viņu kāzas būtu pašas skaistākās un labākās, tāpēc tās tiek plānotas mēnešiem ilgi, lai gala rezultātā tiktu sarīkoti neaizmirstami svētki gan sev, gan arī tuvākajiem draugiem un ģimenei. Plānošanas periodā ir ļoti svarīgi saprast, cik liels ir budžets, ko esi atvēlējies kāzām, un kā izdarīt tā, lai par zemākām izmaksām varētu sarīkot grandiozas kāzas!

Izvēlies kāzu datumu un vietu

Izvēloties savu kāzu datumu, ir ļoti svarīgi atcerēties vienu lietu – ja īrēsi kāzu vietu, tad jārēķinās ar to, ka darba dienās cenrādis būs daudz zemāks nekā tad, ja svinēsi kāzas brīvdienās. Brīvdienas ir pāru iecienītākais laiks, tāpēc arī kāzu rīkošanas vietas attiecīgi prasa augstāku cenu, jo ir lielāks pieprasījums.

Tas pats attiecas arī uz kāzu vietu – jo tālāk no Rīgas, jo zemākas cenas. Iespējams, vari padomāt par kādu alternatīvu kāzu norises vietu. Tāpat šajā gadījumā ir diezgan noderīgi apzināt visus savus draugus, paziņas un radus, jo, ļoti iespējams, ka kāds no viņiem ir muzikants, fotogrāfs vai arī viņam piemīt kāds cits talants, kas varētu noderēt kāzās, un šis cilvēks šo pakalpojumu tev būs gatavs sniegt ar lielāku atlaidi!

Kāzas ir liels notikums, un bieži vien cilvēkiem ir nepieciešami papildus naudas līdzekļi to rīkošanai, tāpēc talkā tiek ņemta aizdevums vai sms kredīts internetā, tomēr, plānojot visu laicīgi (un attiecīgi krājot šis pasākumam pāris gadus), var iztikt arī bez tā.

Atlaižu portāli

Iegādājoties kāzām nepieciešamās lietas, ir ļoti svarīgi aplūkot dažādus atlaižu portālus, jo tajos bieži vien ir iespējams iegādāties dažādus kāzu dekorus, piederumus un pat kāzu kleitu par daudz izdevīgāku cenu, nekā parastos veikalos.

Tāpat vari ielūkoties ar ārzemju portālos, jo tur iespējams iegādāties dažādas lietas par vēl izdevīgākām cenām nekā Latvijā.

Ielūgumu izgatavošana

Ja uz kāzām ir ielūgti vairāki simti viesu, tad ikvienam, protams, ir nepieciešams arī ielūgumus. Ir dažādi veidi, kā iespējams ietaupīt uz ielūgumu rēķina. Viens no tādiem ir tāds, ka vari ielūgumus veidot pats – tādā veidā izmaksas būs daudz zemākas nekā tad, ja pasūtīsi ielūgumus kaut kur citur.

Tāpat ir vērts padomāt arī par mūsdienīgu e-ielūgumu, jo gluži tāpat kā sms kredīts internetā, arī kāzu ielūgumi ir ātrs un mūsdienīgs veids kā aicināt savus viesus!

Kāzu maltīte

Veidojot kāzu ēdienkarti, noteikti ir vērts tajā iekļaut dažādus sezonas augļus un dārzeņus, tādā veidā to izmaksas būs daudz zemākas. Ja esi izvēlējies viesiem pasniegt arī gaļu, tad vislabāk to būtu iegādāties pa tiešo no kādas zemnieku saimniecības, jo, iegādājoties to vairumā, tev būs iespēja iegūt arī ievērojamu atlaidi.

Tas attiecas arī uz alkohola iegādi. Ir ļoti svarīgi saprast, cik daudz alkohola vispār būs nepieciešams, tāpat arī svarīgi ir laicīgi saprast, kurš no alkohola veidiem varētu būt pats pieprasītākais, jo tādā veidā tev nebūs nepieciešams iegādāties alkoholiskos dzērienus, kurus viesi nemaz nevēlas nobaudīt.

Fotogrāfa pakalpojumi

Izvēloties piemērotāko fotogrāfu savām kāzām, ir ļoti svarīgi apzināt vairākus fotogrāfus, lai redzētu gan to, kādas kvalitātes bildes viņi spēj sagādāt, gan arī saprast, cik lielas ir izmaksas.

Iespējams, ka vari noalgot kādu amatieri, kuram fotografēšana ir hobija līmenī, tomēr viņa fotogrāfijas izceļas ar lielisku kvalitāti. Savukārt, izvēloties kāzu auto, noteikti ir vērts apzināt tuvākos draugus un radus, lai saprastu, vai tiešām būs nepieciešams auto īrēt vai arī tomēr ir iespēja aizņemties to no draugiem un izdekorēt.

Ietaupi uz ziedu rēķina

Viena no kāzu neatņemamām sastāvdaļām, protams, ir ziedi. Izvēloties ziedus, ir ļoti svarīgi izvēlēties sezonas ziedus, jo tādā veidā varēsi tos iegādāties par daudz zemākām cenām. Vienas no izdevīgākajām puķēm noteikti ir margrietiņas, kuras vari izmantot kāzu dekorēšanai.

Padomā par dubultkāzām

Ja nu gadījumā pirms kāzu rīkošanas saproti, ka arī tavi tuvākie draugi vēlas tuvākajā laikā apprecēties, iespējams, ir vērts padomāt par dubultkāzām. Šādā veidā varēsi ietaupīt naudas līdzekļus par kāzu rīkošanu, jo, rīkojot pasākumu kopā, izmaksas būs daudz zemākas, nekā tad, ja tās rīkosiet atsevišķi.

Kāzas ir viens no gaidītākajiem notikumiem ikviena cilvēka dzīvē, tāpēc ir ļoti svarīgi to rīkot neaizmirstamu un krāšņu, lai tas paliktu spilgtā atmiņā gan tev, gan arī ciemiņiem, kas būs ieradušies uz kāzu ceremoniju. Tomēr kāzas ne vienmēr nozīmē to, ka nepieciešams iztērēt milzum daudz naudas, lai radītu prieku. Arī par zemām izmaksām ir iespējams sarīkot grandiozas kāzas, kas spilgtā atmiņā paliks ikvienam!

Reklāmraksti