Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā planšetdators var padarīt Tavu ikdienu produktīvāku?

Planšetdators ir viena no pieprasītākajām mobilajām ierīcēm. Planšetdatori, kādus tos pazīstam mūsdienās, kļuva pieejami 2010. gadā līdz ar pirmo “iPad”, taču to attīstības vēsture sniedzas vairākas desmitgades atpakaļ. Sākumā planšetdatori bija dārga luksusa prece, taču šodien planšetdators ir neaizvietojams un multifunkcionāls ikdienas darbarīks, ko izmanto biznesam, studijām un, protams, arī izklaidei. Vai zini, cik dažādas pielietošanas iespējas un funkcijas ir planšetdatoram? Lasi turpmākajās rindās!


Lietderīgs darbarīks tiem, kas kustībā

Planšetdators sava nelielā izmēra un svara dēļ ir ideāla ierīce tiem, kuru ikdiena paiet kustībā: tirdzniecības speciālisti, žurnālisti, pasākumu organizatori, nekustamo īpašumu aģenti, projektu vadītāji, mākslinieki un vēl daudzu citu profesiju pārstāvji. Produktivitāte un sasniedzamība ir galvenās priekšrocības, ko nodrošina labas kvalitātes planšetdators. Ar planšetdatoru iespējams:

 • sazināties e-pastā;

 • meklēt informāciju internetā;

 • rakstīt, rasēt, veidot aprēķinus un veikt visus pārējos darbus ar dokumentiem;

 • uzņemt fotoattēlus (planšetdatori ir piemēroti arī bilžu rediģēšanai);

 • sazināties video konferencē;

 • veikt piezīmes un plānošanu (planšetdatori ir aprīkoti ar plānotāja un kalendāra funkcijām) un daudz citus darbus.

Planšetdators, kas domāts darbam, ir jaudīga un parocīga ierīce, tādā veidā radot nopietnu konkurenci portatīvajiem datoriem. Ja Tevi nesajūsmina doma veikt ikdienas darba pienākumus strādājot pie skārienjutīgā ekrāna, planšetdatori ir papildināmi ar aksesuāriem, kas Tavu darbu padarīs ērtāku: klaviatūru un pildspalvu-irbuli.

Planšetdatori aizraujošiem brīvā laika brīžiem

Braucot autobusā, vari kavēt laiku, planšetdatorā spēlējot spēles. Kamēr sauļojies, vari iegrimt aizraujošas grāmatas virtuālajās lappusēs. Savukārt pusdienu pārtraukumā vari noskatīties iecienītā seriāla jaunāko sēriju un, protams, klausīties mūziku. Planšetdators ir lieliska ierīce ne tikai darbam, bet arī atpūtas brīžiem. Pat Tavam mājdzīvniekam patiks planšetdatorā pieejamās izklaides iespējas! Pamēģini lejuplādēt kādu no aplikācijām, kas paredzētas kaķiem vai suņiem. Liela daļa dzīvnieku ir sajūsmā, cenšoties noķert kustīgos objektus uz skārienjutīgā ekrāna, un tas izskatās patiešām aizkustinoši.

Citi veidi, kā Tev var noderēt planšetdators

Cik bieži Tu ceļo? Ja bieži brauc uz ārvalstīm jeb regulāri dodies darba darīšanās tepat pa Latviju, planšetdators var kļūt par ļoti noderīgu palīgierīci. Iegādājoties papildu aksesuāru – speciālu turētāju, planšetdatori ir piestiprināmi pie auto paneļa un izmantojami navigācijai. Planšetdatori ir pārskatāmāki, jo ekrāns ir lielāks nekā telefonam. Vai Tev bieži jārāda prezentācijas vienam cilvēkam, nevis lielākai grupai? Tādā gadījumā planšetdators ir piemērota ierīce, kurā demonstrēt sagatavotos failus, attēlus vai video prezentāciju. Izmanto planšetes piedāvātās funkcijas pilnā mērā! Bet kā lai zina, kurš planšetdators ir piemērotākais?

5 pieturas punkti, izvēloties planšetdatoru

Līdzīgi kā citas elektroierīces, arī planšetdatori ir pieejami dažādās cenās, tiem ir virkne atšķirīgu parametru un tos ražo pasaulē populāri uzņēmumi. Meklējot, kurš planšetdators ir īstais, īpašu uzmanību pievērs šādiem parametriem:

 1. ekrāna izmērs: uz lielāka ekrāna ērtāk skatīties filmas, attēlus un parocīgāk veikt darbus, kur jāsaskata vissīkākās detaļas, savukārt planšete ar mazāku ekrānu ir ērti pārnēsājama un lieliski piemērota ikdienas darbu veikšanai;

 2. operētājsistēma: izvēlies starp “Android”, “Windows” un “iOS” (ja vajadzīga palīdzība izvēlē, konsultējies ar pārdevēju);

 3. cena: planšetdatoru cena svārstās no aptuveni 70 eiro līdz pat nepilniem 3000 eiro – viss atkarīgs, kādam nolūkam planšetdators tiks izmantots un cik liela jauda, atmiņa un funkcijas Tev nepieciešamas;

 4. zīmols: “Samsung” planšetdatori, “Lenovo” planšetdatori, “Asus” planšetdatori vai citi – kuri ir labākie? Nereti cilvēki izvēlas vienu un to pašu zīmolu gan telefonam, gan datoram un planšetei, bet noteikti ir vērts izpētīt katra zīmola atšķirības un, iespējams, izvēlēties ko jaunu, jo konkurence liek ražotājiem izdomāt arvien radošākas un interesantākas pieejas un risinājumus, ko piedāvāt saviem klientiem un kas var noderēt tieši Tev;

 5. citi parametri: izvēloties planšetdatoru interneta veikalā, preces aprakstā ir uzskaitīta virkne parametru. Nav vienkārši izprast pilnīgi visus no tiem, taču ieteicams iedziļināties gan jautājumā par ekrāna izšķirtspēju, iebūvētās atmiņas lielumu, kameras kvalitāti, aizsardzību pret putekļiem un triecieniem, gan citos aspektos.

Ja ir sarežģīti orientēties plašajā piedāvājumā, nekautrējies lūgt konsultāciju pārdevējam, lai atrastu planšetdatoru, kas uzticami pildīs uzdotās komandas un būs Tava “labā roka”.

Kalpos ilgi, ja rūpēsies par to

Lai kādam nolūkam Tu izmantotu savu planšetdatoru, tas kalpos ilgi un uzticami, ja par to rūpēsies. Vai Tavs planšetdators tiek saudzēts un kopts? Planšetdatori ir viegli kopjami, izmantojot dažādus līdzekļus un aksesuārus:

 • ekrāna aizsargplēvi;

 • statīvu drošai novietošanai auto vai uz galda;

 • tīrīšanas audumu;

 • saudzīgus tīrīšanas līdzekļus;

 • somas un apvalkus, kas pasargā no skrāpējumiem un kritieniem.


Meklē planšetdatoru sev pašam vai plāno šo noderīgo ierīci pasniegt kā dāvanu tuvam cilvēkam? Ieskaties interneta veikalā 1a.lv! 1a.lv viedveikala piedāvājumā ir vairāk nekā 100 planšetdatori, kuru vidū noteikti ir arī Tev vispiemērotākais.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti