Kā sevi izglītot par finansēm un to plānošanu?

Runājot par finansēm un to plānošanu, prātā nāk senais teiciens: “Kas centu nekrāj- pie eiro netiek”. Tomēr tikai taupīšana vien nenozīmē veiksmīgu finanšu plānošanu. Veiksmīga plānošana sevī ietver arī rūpīgu izdevumu un ienākumu izvērtēšanu, tieši tāpēc daudzi cilvēki veido savu personīgo vai mājsaimniecības budžetu. Savukārt citiem lietas, kas attiecas uz finansēm tik vienkārši nepadodas, tāpēc rodas vēlme šīs lietas labāk izprast. Tieši tādos gadījumos aktuāls var kļūt jautājums par to, kā sevi izglītot par finansēm un to plānošanu.

  • Lasot atbilstošu literatūru

Apgūt jaunas zināšanas nekad nav par vēlu, īpaši tad, ja apgūtās zināšanas spēj uzlabot dzīves kvalitāti un finansiālo situāciju. Ir pieejamas daudzas un dažādas grāmatas pat finansēm un to plānošanu, kur katrs var atrast savām interesēm un vajadzībām atbilstošāko. Interesējošo grāmatu var gan iegādāties veikalā, vai pasūtīt internetā, var iegādāties grāmatas elektronisko versiju, tikpat labi attiecīgo grāmatu var aizņemties no draugiem, paziņām un kolēģiem. Labs variants ir arī apmeklēt vietējo bibliotēku, lai atrastu sev interesējošo literatūru.

  • Izmantojot interneta sniegtos resursus

Mūsdienu moderno tehnoloģiju laikmetā liels palīgs informācijas uzzināšanai un apgūšanai ir arī internets un tā bezgalīgie resursi par visdažādākajām tēmām, tai skaitā arī par finanšu veiksmīgu plānošanu. Internetā var atrast gan padomus par to, kā veiksmīgāk saplānot savu personīgo budžetu, gan arī par to, kas ir kredītu salīdzināšana, kas ir investīcijas, ko nozīmē kriptovalūta un daudzas citas lietas. Turklāt internetā šo informāciju atrast itin nemaz nav grūti- atliek vien meklētājā ierakstīt nepieciešamos atslēgas vārdus, piemēram, “kredītu salīdzināšana” un aplūkot atrastos rezultātus.

  • Apmeklējot kursus un seminārus

Jau krietnu laiku dažādas organizācijas un uzņēmumi piedāvā apmeklēt dažādus kursus un seminārus, kuros tiek stāstīts par dažādām ar finansēm saistītām lietām. Tiek stāstīts arī, kā labāk plānot savas vai sava uzņēmuma finanses. Ir kursi, kuros var uzzināt, kā pareizi saplānot savu personīgo budžetu, un ir kursi, kas palīdz saprast, kā darbojas investīciju tirgus, kas noder tiem cilvēkiem, kuri vēlas nodarboties ar investēšanu. Tāpat ir kursi arī tiem cilvēkiem, kuri sapņo uzsākt savu personīgo biznesu un izveidot uzņēmumu. Šādi kursi ir ļoti noderīgi tiem cilvēkiem, kuri vēlas saprast un iemācīties veiksmīgāk plānot savas finanses. Kas ir labi, šādus kursus iespējams apmeklēt gan klātienē, gan tiešsaistē.

  • Ieklausoties ekspertu viedokļos un padomos

Ja kādreiz pietrūkst padoma par to, kā veiksmīgāk plānot finanses, nav jākautrējās lūgt padomu attiecīgās nozares ekspertiem. Reizēm tie var būt cilvēki, kas ir sabiedrībā pazīstami un dalās ar savu pieredzi gan medijos, gan sociālajos tīklos, citi rīko publiskas lekcijas, kuras iespējams apmeklēt kā dalībniekam. Nereti nozares eksperti ar viedokli par kāju finanšu jautājumu dalās sabiedriskajos medijos, piemēram, radio vai televīzijā.

Par ekspertu var kļūt arī kāds personiski pazīstams cilvēks, ja ir zināms, ka viņš pārzina attiecīgo jomu, tad droši pēc padoma var griezties pie šī cilvēka. Reizēm pazīstams cilvēks varbūt var labāk izstāstīt par kādu situāciju, nekā zinātnisks raksts avīzē.

Dažreiz dažādus labus ekspertu padomus spēj sniegt arī banka, kurā cilvēkam ir atvērts bankas konts, bieži vien internetbankas sadaļā bankas publicē dažādus padomus, kā plānot savas finanses, veidot ieguldījumus un arī par daudzām citām lietām.

Reklāmraksti