Kad loģistikas pakalpojumu daudzveidība paver jaunas iespējas biznesam - 3PL loģistikas noliktavu pārvaldība

 Uzņēmumiem turpinot fokusēties uz inovācijām, tehnoloģijām un vēlmi veidot spēcīgas attiecības ar klientiem, loģistikas pakalpojumu sniedzēji turpina paplašināt savu darbību, piedāvājot klientiem risinājumus, kuru pamatā ir jaunākās tehnoloģijas un zināšanas. Kā varam iztēloties, loģistika aptver visdažādākos procesus un jomas, kas atvieglo uzņēmuma ikdienas darbus un palīdz kļūt daudz efektīvākam. Un viens no šādiem pakalpojumiem ir trešās puses loģistika (3PL). Tātad šajā rakstā mēs tuvāk aplūkosim 3PL un izanalizēsim visas priekšrocības un ieguvumus, ko 3PL var sniegt uzņēmējdarbībai.

Kas ir 3PL loģistika? Trešās puses loģistika, kas zināma arī kā 3PL, piedāvā noliktavas pārvaldības un loģistikas pakalpojumus uzņēmumiem, kam pašiem nav produktu vadības un transporta nodaļas. Īsāk sakot, 3PL loģistikas uzņēmumi rūpējas par piegādes ķēdes procesu, kas ietver noliktavas pārvaldību, dokumentu aizpildīšanu un preču nosūtīšanu. Uzņēmumi, kas nolemj integrēt 3PL, var fokusēties uz sava biznesa attīstību, neraizējoties par papildu noliktavas un loģistikas problēmām. Turklāt uzņēmumi var izvēlēties nodot visu piegādes ķēdes pārvaldību vai tikai tās daļu trešo pušu pārziņā. Piemēram, ja paša uzņēmuma rīcībā ir noliktava, tad tas var izmantot tikai trešo pušu - loģistikas uzņēmumu - pasūtījumu izpildes un izplatīšanas ārpakalpojumus.

Kādus pakalpojumus piedāvā trešās puses loģistika? Veids, kādā kravu var pārvadāt, ir pa gaisu, ūdeni un sauszemi atkarībā no kravas ģeogrāfiskās atrašanās vietas, attāluma un veida. Tomēr viens no izplatītākajiem un efektīvākajiem loģistikas veidiem ir autotransports. Parasti trešās puses loģistika sevī ietver preču saņemšanu, uzglabāšanu, transportēšanu, dokumentu apstrādi un citus pakalpojumus, kas saistīti ar pasūtījumu apstrādi. 3PL uzņēmumi piedāvā arī tā dēvētos pievienotās vērtības pakalpojumus, kas ietver produktu marķēšanu, iepakošanu, preču šķirošanu, svēršanu, drukātās informācijas sagatavošanu vai reklāmas kampaņas.

Uzglabāšana Uzņēmumam, kas pārdod noteiktas preces, nav obligāti jābūt fiziskam veikalam, taču tam obligāti jābūt konkrētai un atbilstoši pielāgotai preču uzglabāšanas vietai. Šajā gadījumā 3PL parūpējas par preču uzglabāšanu – tiek nodrošināta nepieciešamā vieta un tehnoloģijas, kā arī vide, lai uzturētu pareizo preču temperatūru.

Paņemšanas un iepakošanas pakalpojums

3PL speciālisti rūpējas par preču nosūtīšanas procesu no A līdz Z. Kad klients veic pasūtījumu, prece tiek paņemta no uzglabāšanas vietas, tiek izvēlēts piemērots iepakojums, uz kastes tiek piestiprinātas īpašas transportēšanas uzlīmes, un paka tiek nodota pārvadātājam.

Transportēšana Trešās puses loģistikas darbinieki ir atbildīgi par veiksmīgu preču pārvietošanu no vienas vietas uz otru. Tas var ietvert izejvielu transportēšanu uz rūpnīcu, gatavu preču pārvešanu uz noliktavu vai preču nosūtīšanu tieši klientam. 3PL izvēlas pareizo transportlīdzekli, izstrādā optimālāko maršrutu, nokārto nepieciešamo dokumentāciju un izvēlas uzticamu pārvadātāju. Turklāt 3PL ļauj pārvadāt preces ekonomiskāk - nelieli sūtījumi tiek apvienoti, tāpēc transportlīdzekļi vienmēr ir pilnībā piekrauti, samazinot transporta izmaksas.

Krājumu pārvaldība Pasūtījumus nav iespējams izpildīt bez pašām precēm, tāpēc ir svarīgi nodrošināt, lai preču pārvietošanas laikā nekad netrūktu preču. 3PL loģistikas pakalpojumu sniedzēji izmanto viedo sistēmu, kas reģistrē ienākošo un izejošo preču krājumus. Tādējādi uzņēmumu īpašnieki var redzēt aktuālo preču daudzumu uz vietas noliktavā un viegli to pārvaldīt.

Kādas ir priekšrocības, strādājot ar 3PL? 3PL izmantošana uzņēmumiem var sniegt daudz priekšrocību, piemēram, darbības palielināšanu un paplašināšanu, neieguldot līdzekļus papildu infrastruktūrā vai personālā. Tomēr ne visi uzņēmumi ir lietas kursā par 3PL sniegtajām priekšrocībām.

1. Ietaupa laiku un naudu

Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc daudzi uzņēmumi sāk strādāt ar 3PL, ir sekojošs - tas ietaupa laiku un naudu. Izmantojot 3PL pakalpojumus, jums vairs nebūs jāiegulda finanšu līdzekļi noliktavu telpu nomai, tehnoloģijās, transportā vai personālā, turklāt loģistikas nozares profesionāļi vienmēr atradīs vislabāko izmaksu optimizācijas risinājumu, izvēloties efektīvāko maršrutu vai pārvadājot vairākus sūtījumus vienlaikus. Turklāt 3PL ietaupa laiku, kas nepieciešams piegādes ķēdes pabeigšanai. Uzņēmumu īpašniekiem vairs nebūs jāuztraucas par nepieciešamajiem dokumentiem, rēķiniem, personāla optimizāciju un pareizu, savlaicīgu preču piegādi.

2. Laimīgi klienti

Savlaicīga preču piegāde ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc klienti izvēlas veikt pasūtījumu atkārtoti dotajā veikalā. Nododot 3PL speciālistu rokās rūpes par noliktavu un preču transportēšanu - tas ne tikai uzlabo klientu pieredzi, bet arī palielina uzņēmuma ieņēmumus. Izmantojot vismodernākās tehnoloģijas un kvalificētu pārvadātāju tīklu, trešās puses loģistika nodrošina to, ka preces, kas iesaiņotas pareizajās kastēs un transportētas pareizā temperatūrā, ne tikai saglabā savu labo izskatu, bet arī tiek piegādātas laikā.

3. Specializēti pakalpojumi

Tas nav nekāds noslēpums, ka specializētiem uzņēmumiem ir ne tikai vairāk zināšanu un tehnoloģiju, bet arī lielāka pieredze. Tāpēc 3PL pakalpojumus galvenokārt izmanto uzņēmumi, kas vēl nav izstrādājuši savus loģistikas procesus vai uzskata, ka tie ir pārāk dārgi. 3PL uzņēmumi precīzi zina, kā tikt galā ar katru preču piegādes ķēdes daļu, tādējādi izvairoties no nevajadzīgām problēmām vai pārtraukumiem. Turklāt pastāvīga loģistikas zināšanu pilnveidošana nodrošina uzņēmuma profesionalitāti.

4. Elastīgums

Pārdošanas sezonālās svārstības ir izplatīts uzņēmējdarbības slogs. Izmantojot 3PL pakalpojumu, būs daudz vieglāk pārdzīvot nestabilu pirkšanas un pārdošanas periodu – jums nebūs jāuztraucas par pārāk mazu noliktavas platību, personāla trūkumu, transportu vai izšķērdētiem finanšu ieguldījumiem. Trešās puses loģistika nodrošina vienmērīgu preču pārvietošanu ne tikai aktīvajā sezonā, bet arī klusajā periodā.

5. Krājumu pārvaldība

Kaut arī loģistikas funkcijas un transporta vadība bieži ir galvenie iemesli, kāpēc uzņēmumi izmanto 3PL loģistiku, vēl viena, bieži aizmirsta 3PL priekšrocība ir spēja optimizēt krājumu pārvaldību. Lielākajai daļai uzņēmumu, kas sniedz 3PL pakalpojumus, ir krājumu izsekošanas un pārvaldības programmatūra, kas ļauj reāllaikā pārraudzīt krājumu izmaiņas, tās analizēt un optimizēt uzņēmuma darbību, pamatojoties uz jaunākajiem pieejamajiem datiem.

Nobeiguma piezīmes Tādējādi ar attīstītu ceļu infrastruktūru, pielāgotu transportu un profesionālām zināšanām 3PL pakalpojumu sniedzēji var sniegt ievērojamus ieguvumus visiem uzņēmumiem neatkarīgi no tā, kādā nozarē tie darbojas un cik lieli vai mazi tie ir. Trešās puses loģistika vienmēr parūpēsies par visiem ar noliktavu un transportu saistītiem uzdevumiem, ietaupīs laiku un naudu, kā arī ļaus uzņēmumu īpašniekiem turpināt attīstīt savu darbību, uzlabot ražošanu un sasniegt pašus labākos rezultātus bez papildu raizēm.

Reklāmraksti